بازار فروش مشکل صنعت شتر مرغ در هرمزگان/ تولید کننده داخلی نیازمند حمایت دولت است
+ پ -
بازار فروش مشکل صنعت شتر مرغ در هرمزگان/ تولید کننده داخلی نیازمند حمایت دولت است

کارآفرین سیریکی با بیان اینکه در استان هرمزگان گوشت شتر مرغ جایگاهی در سبد غذایی ندارد، اظهار کرد:به دلیل نبود بازار مناسب برای عرضه گوشت شتر مرغ در استان به مشکل برخورده ایم و اکنون متحمل زیان و خسارت شده ایم.

مختار حاجی پناه، فعال اقتصادی در عرصه پرورش شتر مرغ در شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه بواسطه تبلیغات و علاقه وارد فعالیت های تولیدی شدم،گفت:جهاد کشاورزی زمینی به مساحت یک هکتار در اختیارمان قرار داد و به دریافت وام از سازمان بسیج سازندگی استان فعالیت خود را با همکاری برادرم با آورده ۸۰ میلیون تومان آغاز کردم.

 

وی اظهار کرد: برای خرید ۴۰ عدد جوجه شترمرغ ۲۰ میلیون تومان هزینه شده که دوره پرورش شتر مرغ چهار ماهه است اما به دلیل نبود بازار مناسب برای عرضه گوشت شتر مرغ در استان به مشکل برخورده ایم و اکنون با گذشت شش ماه از زمان کشتار، متحمل زیان و خسارت شده ایم.

 

حاجی پناه افزود:در استان هرمزگان گوشت شتر مرغ جایگاهی در سبد غذایی ندارد و قیمت بالای آن نسبت به سایر فراوردهای پروتئینی باعث شده که با استقبال کم مصرف کننده گان روبرو شویم.

 

وی با اشاره به عدم همکاری برای مسئولان از تولید کننده تصریح کرد:شرکت نگار نصر با همکاری بسیج سازندگی برای ایجاد بازار فروش برای تولیدات در تلاش است اما جهاد کشاورزی تاکنون هیچ اقدامی برای محصولات تولیدی نداشته است.

 

کارآفرینی هرمزگانی تاکید کرد: در صورت حمایت دولت از فعالان عرصه اقتصادی می توان شاهد اشتغال زایی و گسترش تولیدات بود اما در حال حاضر بی توجهی دولت به تولید کننده داخلی باعث فاصله گرفتن جوانان از فعالیت های تولیدی می شود.

 

وی با اشاره به شرایط مناسب شهرستان سیریک برای پرورش شتر مرغ بیان کرد:شتر مرغ موجودی است که در سخت ترین شرایط جوی توان ادامه زندگی دارد و برای تولید و پرورش آن دغدغه ای وجود ندارد اما مهمترین مشکل پرورش دهندگان شتر مرغ در کشور نبود بازار فروش مناسب است.

 

حاجی پناه اظهار کرد: تولیدکنندگان تلاش خود را برای خودکفایی و رونق اقتصاد کشور انجام دادند لذا می طلبد دولت با حل مشکلات پیش روی تولید به حمایت تولید کننده بیاید و سیاست های اقتصاد مقاومتی و تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در زمینه خودکفایی اقتصادی را اجرایی کند.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff