بازارچه محلی در روستای بنارد بستک راه اندازی می شود
+ پ -
بازارچه محلی در روستای بنارد بستک راه اندازی می شود

بخشدار مرکزی بستک از راه اندازی بازارچه محلی در راستای اقتصاد مقاومتی و با هدف عرضه مستقیم و کمک به اقتصاد روستائیان در روستای چاه بنارد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سید حبیب الله شیدایی بخشدار مرکزی شهرستان بستک با اشاره به راه انداز بازارچه محلی روستاهای منطقه گوده بستک گفت: بازارچه های محلی از گذشته به عنوان مرکز اصلی انجام مبادلات ضروری و موردنیاز روستائیان فعالیت داشتند که با استفاده از توان و ظرفیت انجمن های بانوان، دهیاران و شوراها و همچنین اهالی روستاها، افراد می توانند تولیدات خود را در زمینه های مختلف صنایع دستی، محصولات کشاورزی و دامی، نان های محلی مستقیما و بدون واسطه عرضه نمایند.

شیدایی بیان کرد:بازارچه محلی در راستای اقتصاد مقاومتی و با هدف عرضه مستقیم و کمک به اقتصاد روستائیان راه اندازی می شود لذا باید مرکز بهداشت محیط از لحاظ بهداشتی بودن محصولات گوشتی، مواد غذایی در این بازارچه نظارت کافی داشته باشد.

وی با بیان اینکه روستای چاه بنارد بهترین مکان برای راه اندازی بازارچه محلی منطقه گوده است،افزود: این بازارچه ها مکان مناسب و با صرفه برای خانواده هاست و با توجه به اینکه بازارچه های روستایی عامل جذب گردشگران و سرمایه گذاری بهبود اقتصاد روستاها و روابط اجتماعی و فرهنگی مردم روستاهای همجوار می باشد.

بخشدار مرکزی عنوان کرد: فضای بازارچه محلی با همکاری بخشداری مرکزی، دهیار و شورای روستا به زودی آماده سازی و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff