بارندگی های استان تا پایان هفته ادامه دارد/بیشترین میزان بارش باران در سردشت بشاگرد ثبت شد
+ پ -
بارندگی های استان تا پایان هفته ادامه دارد/بیشترین میزان بارش باران در سردشت بشاگرد ثبت شد

کارشناس سامان هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه بارندگی های استان تا پایان هفته ادامه دارد، اظهار کرد:بیشترین میران بارش باران در سردشت بشاگرد با ۲۴ میلی متر به ثبت رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛طبق نقشه های آینده نگری، فعالیت سامانه کم فشار جوی که از ابتدای هفته جاری بر روی استان شروع شده که تا سه روز آینده با تقویت فعالیت این سامانه در ساعات بعدازظهر و شب آسمان بیشتر مناطق استان ابری خواهد شد و در ارتفاعات مناطق مستعد شرقی، شمالی، غربی و حتی مرکز استان وقوع رگبار، باران، رعد و برق به همراه افزایش لحظه ای سرعت باد و گرد و غبار پیش بینی می شود.

 

 

با گسترش فعالیت این سامانه طغیان رودخانه های فصلی، آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدم مسیر ها درو از انتظار نخواهد بود همچنین در این مدت محدوده دریایی و تنگه هرمز متلاطم خواهد شد که توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد شناورها صورت بپذیرد.

 

 

مجتبی حمزه نژاد، کارشناس سامان هواشناسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به بارندگی های روز گذشته در استان گفت:میزان بارندگی در شهر بندرعباس ۸ میلی متر، سردشت بشاگرد ۲۴ میلی متر، خمیر ۱۶ میلی متر، جزیره قشم ۲ میلی متر، بخش احمدی ۱۱ میلی متر و بخش خورگو از توابع بندرعباس ۱۰ میلی متر گزارش شده است.

 

 

حمزه نژاد با بیان اینکه بارندگی های استان تا پایان هفته ادامه دارد، اظهار کرد:بیشترین پتانسیل بارندگی ها روز گذشته در محدوه بندرعباس بوده و در شهرستان های میناب و رودان میزان بارش ها بسیار ناچیز بوده است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff