بارش ۲۳.۷ میلیمتری باران در سردشت بشاگرد
+ پ -
بارش ۲۳.۷ میلیمتری باران در سردشت بشاگرد

بارش شدید باران عصر دیروز تمام بخش های شهرستان بشاگرد را دربر گرفت و موجب طغیان بزرگترین رودخانه این شهرستان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، بارش شدید باران همراه با رعد و برق، باد شدید و تگرگ در شهر سردشت بشاگرد که از دیروز عصر ساعت ۱۵ شروع با باریدن کرد تا ساعت ۲۰ نیز ادامه داشت که موجب خوشحالی مردم شد.

 

کارشناس اداره هواشناسی شهرستان بشاگرد گفت: میزان بارش باران در شهر سردشت ۲۳٫۷ میلیمتر بود که با این وجود این شهر در بارش های دیروز استان هرمزگان آمار بیشترین بارش باران را به خود اختصاص داد.

 

مهدی زاده افزود: با بارش های چند روز گذشته هوای مرکز شهرستان بشاگرد به حد قابل توجهی کاهش داشته است که به خاطر بارندگی دیروز نسبت به روز قبلش ۶ درجه خنکتر شده است.

 

وی گفت: فعالیت این سامانه بارشی تا پایان هفته روند ناپایداری و ریزش های جوی دور از دسترس نیست.

 

بارش های شدید باران همچنین باعث طغیان بسیاری از رودخانه های شهرستان بشاگرد از جمله رودخانه جگین بزرگترین رودخانه بشاگرد شد که موجب مسدود شدن راه ارتباطی زیرکوه گافر به مرکز شهرستان نیز شد.

 

همچنین بارندگی دیروز موجب قطع شدن چند ساعته برق در برخی از محلات شهر سردشت و بسیاری از روستاهای شهرستان شد که با تلاش نیروهای اداره برق بشاگرد این مشکل در بسیاری از مناطق برطرف شد.

 

 

رودخانه جگین بزرگترین رودخانه شهرستان بشاگرد است که از شمال این شهرستان سرچشمه می گیرد و به سواحل مکران و دریای عمان می ریزد.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff