بارش پراکنده باران و رعد و برق /احتمال بالا آمدن آب رودخانه های فصلی/ خودداری از قرارگیری در حریم رودخانه ها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: خروجی نقشه ها و مدل های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر ناپایداری وضعیت جوی و گذر امواج تراز میانی جو خواهد بود.

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: طبق اعلام هواشناسی بارش پراکنده باران ،گاهی با رعد و برق و افزایش سرعت وزش باد را طی روزهای شنبه تا سه شنبه (۷-۴ دیماه )خواهیم داشت.

وی به منطقه های تحت تاثیر این سامانه جوی اشاره کرد و گفت: این سامانه به طور پراکنده سطح استان به ویژه در مناطق شرقی و شمالی و مناطق دریایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان به توصیف سامانه مورد انتظار پرداخت و بیان کرد: احتمال بالا آمدن آب رودخانه های فصلی در برخی نقاط شرقی و شمالی از دیگر وضعیت مخاطره آمیز این سامانه است .

حسن زاده خاطر نشان کرد: از روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۸ تا اواسط هفته آینده استان تحت تاثیر یک موج بارشی نسبتاً فعال قرار خواهد گرفت .

وی خاطر نشان کرد: با توجه با توجه به احتمال بالا آمدن آب رودخانه های فصلی در نقاط شرقی استان از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری کنند.

انتهای پیام/