بارش اولین باران پاییزی غبار را از چهره هرمزگان زدود/ حاکم شدن هوای پاک در سواحل جنوب
+ پ -
بارش اولین باران پاییزی غبار را از چهره هرمزگان زدود/ حاکم شدن هوای پاک در سواحل جنوب

بارش باران پاییزی که از بعدازظهر امروز پنجشنبه در بندرعباس آغاز شده موجب از بین رفتن گرد و غبار موجود در هوای این شهرستان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛استان هرمزگان از آغازین روزهای آذرماه میزبان سامانه کم فشاری بود که به همراه خودبا وزش طوفان و بادهای شدید گرد و غبار به این استان جنوبی آورده بود.

میزان بالای پردو غبار در ایستان که هشت برابر استاندار ها برآورد شده بود از این رو دید افقی را به ۱۰۰متر رساند و بر اثر آن تمام پروازهای فرودگاه بندرعباس به سایر نقاط کشور لغو یا با تاخیر انجام گرفت ، تردد همه شناورهای مسافری از بندرهای استان متوقف شده و باعث فلج شدن زندگی و تمامی فعالیت ها در این استان تجاری شده بود.

مجتبی حمزه نژاد، کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در چهارمین روز آذربیشینه سرعت وزش باد در بندرعباس به ۶۵ کیلومتر بر ساعت رسید و میدان دید افقی را از چهار و نیم کیلومتر در شب گذشته به ۵۰۰ متر کاهش یافته است، گفت:فعالیت سامانه کم فشار بارشی از دیروز در جنوب غرب کشور آغاز شده که مناطق غربی هرمزگان را زیر نفوذ خود قرار داده و موجب بارش ۱۸ میلیمتری در پارسیان شده است.

وی تصریح کرد:با تقویت بیشتر فعالیت سامانه پر فشار سرد سیبری، تداوم وزش باد شدید و گرد و غبار در مناطق شرقی و مرکزی استان ، تنگه هرمز، شرق خلیج فارس و دریایی عمان با شدت و ضعف تا صبح روز هفت آذر ادامه می یابد.

شرایط جوی نامناسب که از بامداد اول آذر هرمزگان را درگیر خود کرده و در همان روز موجب لغو پروازهای فرودگاه بین المللی بندرعباس شد همچنین و هجوم ریزگردها در بندرعباس ، نشستن هواپیما ها در روز دوم آذر نیز با مشکل مواجه شد و پروازهای روز سوم آذر نیز با تاخیر انجام گرفت.

براین اساس در سه روز آغازین آذرماه تا امروز   ۴۴ پرواز فرودگاه بین المللی بندرعباس لغو شده و ۳۲ پرواز نیز در روز چهارشنبه با تاخیر انجام شد .

وامروزپنجشنبه نیز مقدار ریزگردها تا ساعت ۱۰ صبح چهارم آذر ۵۵۰ میکروگرم بر متر مکعب بوده که شاخص آلایندگی نیز به مرحله خطرناک رسیده است.

بارش باران پاییزی که از بعدازظهر امروز پنجشنبه در بندرعباس آغاز شده موجب از بین رفتن گرد و غبار موجود در هوای این شهرستان شده است.

بارش اولین باران پاییزی در چهارمین روز از آذر ماه پس از ماهها چشم انتظاری و  وزش تندباد و گرد و غبار چند روز گذشته موجی از خوشحالی را در دل مردم  ایجاد کرده  و و غبار را از چهره این این استان ساحلی زدود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff