باران اشک مسلمانان در وداع با پیامبر مهربانی ها
+ پ -
باران اشک مسلمانان در وداع با پیامبر مهربانی ها

۱۹آذر مطابق با ۲۸ صفر سال روز رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) در سال ۱۱ هجری قمری و شهادت نوه بزرگوارش حضرت امام حسن مجتبی (ع) در سال ۵۰ هجری قمری می باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ گاه باید از مردی نوشت که خود می داند از دنیا رحلت می کند و روز و روزگاری دنیا، چشم انتظار آمدنش بود تا دایره نبوت را در افق باز چشم هایش به سرانجام برساند

. مردی که دنیا چشم انتظار او بود تا مکارم اخلاق را تکمیل و بر جامعه در جهل نشسته آن روز حاکم سازد و جهل و بردگی را از میان انسان ها بزداید و همه را درمسیر هدایت، رستگاری و توحید رهنمون باشد .

 

وقتی نام او بر زبان می آید غربت او بغض را در گلو می ترکاند و هیچ جای سخن باقی نمی ماند واژه ها خیس اشک می شود، چشم ها بارانی می گردند و قلب ها طوفانی می شود.

 

گاه باید از پیامبر خاتم نوشت که رحمت العالمین بود و دنیا و آخرت را در کنار هم قرار داد و هر دو سرا را برای رستگاری به تصویر کشید و سعادت و بهروزی مرهون نگاه درست به هردو جهان دانست.

 

گاه باید از سبط اکبر او نوشت که کریم اهل بیت بود و سخاوتمندی اش زبانزد همگان بود و مهتاب نیمه شب های مدینهو آفتاب وجودش را هر شب  در کوچه پس کوچه های سخاوتمندی اش دیده می شد.  چه شبهایی که انبان به دوش راهی کوچه های مدینه می شد و خانه یتیمان را در می زد .

 

گاه باید از مردی نوشت که علی (ع) پس از غسل و کفن پاکش، کفن را از صورتش کنار زد و با قلبی شکسته و اندوهگین او را مورد خطاب قرار داد و فرمود: ( پدر و مادرم به فدایت) با رحلت تو، رشته نبوت و وحی الهی و اخبار آسمان ها منقطع شد. اگر ما را به شکیبایی در برابر نا گواری ها دعوت نفرموده بودی چنان در فراغ تو اشک می ریختم که چشمه های اشک چشمانم را خشک می گردانیدم، حزن و اندوه  ما در این مصیبت عظما همیشگی است گرچه این مقدار از حزن و اندوه  در مصیبت فقدان تو ای محمد بسیار ناچیز است اما چاره ای جز این نیست، پدر و مادرم به فدایت، ما را در سرای دیگر به یاد آور و در خاطر خود نگه دار .

 

گاه هم باید از حسن بن علی(ع) نوشت که غیر از او کسی اینچنین نمی تواند از دنیا دل ببُرد.حضرتش فرمود: آنچه را از امور دنیا طلب کردی و به دست نیاوردی چنان انگار که به آن هرگز فکر نکردی .

 

آری پیامبر منادی دعوت به خوبی ها ، تعقل و خرد ورزی و حقیقت و راستی و درستی بود که جاهلیت را از جهالت خویش رهایی داد باید از نامهربانی زمانه هم شکوه کرد  و از تنهایی حسن بن علی نوشت و از صلح نامه ای که امضایش کرد و بر آن گریه کرد و اما امروز آنچه جهان اسلام بیش از پیش به آن نیاز مند است بازگشت به الگوی رحمانی نبوی و شناساندن آن به انسان معاصر است.

 

سالروز رحلت جانگدز رسول مهربانی و رحمت، حضرت خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) و شهادت مظلومانه کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) تسلیت باد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff