این پست تلخ است ، اگر دوست دارید نخوانید
+ پ -
این پست تلخ است ، اگر دوست دارید نخوانید

صبح که بلند شدم ، شادِ شادِ بودم به خاطر عید قربان، اما بعدش خبری حسابی تکانم داد و حالم را به کلی عوض کرد شنیدن خبری که در روز عید قربان ، حاجیان قربانی شدند و من فقط به این جمله ادبی خیره شدم انگار در گوشم زنگ میخورد حاجیان قربانی شدند … حاجیان قربانی شدند …

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز وبلاگ حرف هایی از زبان منطق و احساس منتشر کرد؛اما نه ،حاجیان  تنها کسانی نبودند که قربانی شدند،سفر حج امسال  قربانی شد که از این پس در محیط های مجازی  برایش باز هم عده ای کم شعور جک خواهند ساخت .

کاروان هایی قربانی شدند که زائرانشان را از دست دادنددوستانی قربانی شدند که دعای عرفه دیروز   را با کشته های امروز  خواندندلبخند های حاجیان قربانی شدند .

 خانواده هایی قربانی شدند که گل و شیرینی خریده بودند و خودشان را آماده کرده بودند برای استقبال از حاجی یشان بیشتر از همه همین قربانی آخر عذابم میدهد

دو سال پیش که مادر و پدرم در سفر حج بودند را به یاد دارم این که چگونه روی کاغذ کار هایی را مینوشتیم که باید انجام میدادیم این که برای مهمان هایی که به استقبال پدر و مادرم خواهند آمد آماده شویم و چه شور و ذوقی اما امسال عده ای در این فکر هستند که باید برای استقبال از میهمانان زائر  خانه خدا آماده شوند ، یا مجلس ختم حاجی هایشان نمیدانم واقعاً برای این خانواده ها فرقی هم میکند که حاجی هایشان را کشته یا فوت شده بنامند یا شهید؟!

برایشان  فرقی میکند که مقصر آل سعود بوده است یا پیمان کار جرثقیل بیت الله الحرام ، یا بسته شدن خیابان  یا هم طوفان آن روز ؟!

امسال هم زمان میگذرد و ما عیدی دیگر شاد خواهیم بود اما این عید قربان برای خیلی ها این جمله در ذهنشان ثبت میشود و سالروز این جمله ادبی میشود و در گوشِ خاطرشان هی زنگ میخورد که :

 در روز عید قربان ، حاجیان قربانی شدند

و شاید دیگر آن ها هیچ وقت حلاوت عید قربان را نچشند و مشکی بپوشند این روز را .

آری، برای بعضی ها عید قربان هم قربانی شد .

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff