این محرومیت پایانی ندارد/ جاده های گافر همچنان خاکیست+ عکس

+ پ -
این محرومیت پایانی ندارد/ جاده های گافر همچنان خاکیست+ عکس

صد درصد از راه های ارتباطی بخش گافر و پارامون بشاگرد خاکی و صعب العبور می باشد و مردم برای انجام امورات اداری و پزشکی خود مجبور به عبور از این جاده های ناهموار هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از بشاگرد نیوز، سال‌های سال است که مردم روستاهای بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد چشم انتظار تدبیر و همت مسئولان این شهرستان هستند تا بلکه بارقه ای از امید چهره های خاکسترگرفته ناشی از جاده های خاکیشان را سیاهی قیر و آسفالت بگیرد و با خاطری آسوده تردد کنند.

قصه رنج محرومیت تاریخی روستاهای شهرستان بشاگرد متعلق به این دولت و آن دولت به‌تنهایی نیست بلکه نداشتن جاده مناسب و حتی صعب‌العبور بودن برخی از مسیرهای روستایی در این شهرستان به پیشینه تاریخی آنان بازمی‌گردد که همین امر نیز باعث تسریع در امر مهاجرت روستائیان شده است.

کمتر راننده‌‌ای حاضر است مسافر یا باری را به منطقه گافر و پارامون بشاگرد بیاورد، جاده‌ای خاکی و پُر از چاله چوله‌هایی که گاه زندگی را به بن بست می کشند.

جاده‌ای که راه ارتباطی این منطقه محروم به مرکز شهرستان بشاگرد هست و عدم آسفالت آن، نه تنها سال‌ها عرصه را بر مردم تنگ کرده بلکه این روزها سبب ترک تحصیل دانش آموزان این منطقه نیز شده است. منطقه‌ای که علیرغم همه‌ی محرومیت‌ها، به دلیل استعداد و توانایی ویژه مردمانش، افراد موفق زیادی را به خود دیده است.

پای حرف دل مردمانش که بنشینی، دلشان را همچون جاده‌هایشان خاکی می‌یابی. مردمانی که توقع‌شان آسفالتی بر تن خاکی جاده‌ای است که گاه جان از تن مردمانش می‌رباید.

صد درصد از راه‌های ارتباطی این بخش خاکی و صعب‌العبور هست و مردم برای انجام امورات اداری و پزشکی خود مجبور به عبور از این جاده‌های ناهموار هستند تا به مرکز بخش یا مرکز شهرستان برسند و این‌ها تنها بخش کوچکی از زخم‌هایی که بر تن بشاگرد است.

جالب این است که مسیر مرکز شهرستان بشاگرد شهر سردشت به مرکز بخش گافر و پارامون روستای درنگ مدو نیز خاکی هست که بارها به مسئولان گوشزد شده است اما مشکلات همچنان پایدار است.

اکثریت اهالی این منطقه محروم و عده زیادی همچنان در کپر زندگی می‌کنند و از امکانات اولیه همچون آب لوله کشی، اینترنت، تلفن، راه مناسب، دیجیتال و صدها مشکل دیگر بی‌بهره هستند.

گرچه مسئولین شهرستان بشاگرد توجه زیادی به رفع محرومیت این منطقه دارند و بارها وعده آغاز عملیات اجرایی این جاده و زمان بهره‌برداری از آن تا تاریخ مشخصی را داده‌اند، منتهی معلوم نیست چه گره کوری بر پیچ‌های تند این جاده افتاده است که یا دولت اعتبار ندارد، یا قیر تمام شده است.

بخش گافر و پارامون محرومترین بخش شهرستان بشاگرد و شهرستان بشاگرد محروم‌ترین شهرستان کشور است.

 

انتهای پیام/ ح.پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff