ایمان اساس تربیت و پرورش انسان است
+ پ -
ایمان اساس تربیت و پرورش انسان است
امام جمعه موقت اهل سنت سیریک:

ایمان اساس تربیت و پرورش انسان است

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک گفت:یکی از نکات مهم زندگی تعلیم و تربیت است و باید مثل یک پازل کنارهم چیده شود و یکی از ارکان آن تربیت ایمانی است که اساس تربیت و پرورش است و کودک باید به حقوق خود و پدر و مادر خود آشنا باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ، شیخ عبدالحمید حاجی عباسی امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک اظهار کرد : تربیت، جسمی است و اسلام از این غافل نشده است و همانطوری که از لحاظ ایمانی قوی باشد از لحاظ جسمی هم باید کودک را قوی و نیرومند بار آورد.

وی افزود:  همانطوری که در زمان پیامبراکرام (ص) دشمنان پیامبرتوسط جوانان رشید و نیرومند از بین رفتند امروز نیز باید دشمنان نظام و اسلام با اراده قوی و حضور منسجم جوانان از بین برود و باید نوجوانان و جوانان  به وسیله ورزش جسم خود را قوی  و از تنبلی پرهیز کنند.

عباسی بیان کرد: بعد دیگر تربیت،تربیت اخلاقی ،راستگویی و  پرهیز از تهمت و افتراست و بعد چهارم تربیت،تربیت فکری و رشد اخلاقی است که از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر بعد های تربیتی برخوردار است.

امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک ابراز کرد: انسان با سلاح علم  و دانش به جایگاهی از درجه اخلاقی می رسد، کسانی که  از علم  هیچ  بهره ای نبردند به آن جایگاه دست نمی یابند وکسانی که دارای علم  ودانش هستند پیش خدا عزیزتر و با تقواتر می باشند.

عباسی اضافه کرد: علم  ودانش از پرهیزکاری برتر است چون از علم  ودانش است که انسان به پرهیزکاری می رسد و در زمان های گذشته پرچمدار علم و دانش بوده و علت عقب افتادگی آنان اختلاف های آنان بوده که دشمنان توانسته اند سوء استفاده نمایند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff