ایران ۴ میلیارد دلار سود بدهی خارجی پرداخت کرده است
+ پ -
ایران ۴ میلیارد دلار سود بدهی خارجی پرداخت کرده است

بانک جهانی اعلام کرد: ایران در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ بابت دیون خارجی خود حدود ۴ میلیارد دلار سود پرداخت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آمارهای منتشر شده توسط بانک جهانی از بدهی خارجی ایران نشان می‌دهد ایران طی ۹ سال منتهی به ۲۰۱۴ حدود ۴ میلیارد دلار بابت دیون خارجی خود سود پرداخت کرده است.

بر اساس محاسبات بانک جهانی، بدهی خارجی ایران در سال ۲۰۰۵ بالغ بر ۲۱٫۵ میلیارد دلار بود و تا سال ۲۰۱۱ میزان بدهی خارجی ایران همچنان دورقمی است. ایران در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۷٫۳۴۴ میلیارد دلار بدهی خارجی داشته است. از این سال تا پایان سال ۲۰۱۴ رقم بدهی‌های ایران تک رقمی است و روندی کاهشی دارد.

این ارقام برای سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به ترتیب بیش از ۷٫۴، ۷ و ۵٫۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است. البته در گزارش سال گذشته رقم بدهی سال ۲۰۱۳ افزایش یافته و ۷٫۶ میلیارد دلار عنوان شده بود که در گزارش امسال این رقم تصحیح شده است.

بر اساس محاسبات بانک جهانی ایران در سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ بالغ بر  ۳ میلیارد و ۹۱۹ میلیون دلار بابت بدهی خارجی خود سود پرداخت کرده است.

بیشترین پرداخت سود سالانه در این دوره مربوط به سال ۲۰۰۶ می‌شود که رقم آن ۱٫۱۵ میلیارد دلار اعلام شده است. رقم سود پرداختی توسط ایران در سال ۲۰۱۴ نیز ۳۸٫۵ میلیون دلار محاسبه شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff