ایران به سمت دست نشانده صهیونیسم دست آشتی دراز نمی‌کند / دستگیری سربازان آمریکایی قدرت ایران را به جهان نشان داد / نواز شریف به جای میانجیگری به امور کشور خود برسد

+ پ -
ایران به سمت دست نشانده صهیونیسم دست آشتی دراز نمی‌کند / دستگیری سربازان آمریکایی قدرت ایران را به جهان نشان داد / نواز شریف به جای میانجیگری به امور کشور خود برسد

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه عربستان دست نشانده صهیونیسم و غرب است، گفت: ایران دست آشتی به سمت دست نشانده صهیونیسم دراز نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حضرت آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از کارکنان وزارت دفاع، ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) اظهار کرد: این بانوی بزرگوار چشم و چراغ و مایه آبروی اهل قم است.

وی با اشاره به تحولاتی که در ایران به وجود آمد و منطقه را دگرگون کرد،‌ گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ سال در ایران حکومت شاهنشاهی دایر بود، ولی طومار این سلسله حکومت سلطنتی به همت یک فقیه در هم پیچیده شد و دشمن که دستش از خاک، مال و ناموس ایران کوتاه شده به دنبال دست‌آویزی به این سرزمین به بهانه‌های گوناگون است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مردم در دوران حکومت سلطنتی دچار فقر فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بودند،‌ تصریح کرد: حکومتیان کاخ‌نشین مردم کوخ‌نشین را به تمسخر گرفته و تحقیر می‌کردند و این شرایط مغایر آداب اسلامی بود.

نوری‌همدانی اضافه کرد: اسلام بر حفظ کرامت انسانی تاکید دارد و با این مسئله که عده‌ای در عیش و نوش و تشریفات باشند و عده‌ای در فقر و بیچارگی زندگی کنند، مخالف است.

وی با اشاره به بی‌لیاقتی سلاطین در از دست دادن بخش وسیعی از کشور ایران خاطرنشان کرد: در زمان حکومت فتحعلی شاه دو بار روسیه به ایران حمله کرد که به دلیل نبود روحیه انقلابی در میان مردم ما شکست خوردیم و در مرحله نخست به عهدنامه گلستان تن دادیم و در مرحله دوم به عهدنامه ترکمانچای ختم شد.

این مرجع تقلید ادامه داد: پیش از انقلاب فرهنگ جهاد و شهادت وجود نداشت به همین دلیل بخش‌های وسیعی از کشورمان را از دست دادیم، ولی پس از انقلاب ورق‌ دیگری از دفتر ایران ورق خورد و در مقابل زیاده‌خواهی‌های عراق که ۳۶ کشور جهان یاریش می‌کردند،‌ جوانان لباس رزم پوشیدند و بی‌ادعا برای دفاع از خاک و ناموس وطن هشت سال جنگیدند.

وی اضافه کرد: جنگ هشت ساله ایران با عراق، دشمنان را از دست درازی به خاک ایران پشیمان کرد، ولی هنوز هم شیطنت‌ها ادامه دارد و آرزو دارند ناخنکی به خاک ایران بزنند، اما تحقق این آرزو حتی در خواب هم برایشان ناممکن است زیرا که دلیرمردان ایرانی خواب را بر آنها حرام می‌کنند.

نوری‌‌همدانی با اشاره به دستگیری سربازان نیروی دریایی ارتش آمریکا ادامه داد: پخش تصویر دستگیری سربازان آمریکایی در خاک ایران در حالی که دست بسته زانو زده بودند،‌ قدرت ایران را بار دیگر به تمام جهان نشان داد که اطراف خاک ایران طمع کردن شوخی بردار نیست.

وی همچنین به رفتارهای ناپسند، غیراسلامی و غیرانسانی عربستان اشاره کرد و افزود: عربستان با هواپیماهای بدون سرنشین مردم یمن را بارها به خاک و خون کشیده است و نه تنها از رفتار خود شرمگین نمی‌شود، بلکه کشور اسلامی مانند ایران را به تروریست بودن متهم می‌کند.

این مرجع تقلید به میانجیگری برخی کشورها مانند چین و پاکستان برای آشتی ایران و عربستان اشاره کرد و گفت: اینجا کشوری است که قانون دارد و قانونش براساس احکام اسلامی وضع شده است و هرگز دست آشتی به سمت کسانی که دست نشانده غرب و صهیونیسم هستند، دراز نمی‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در ایران برخلاف عربستان هیچ اقدامی براساس دلخواهی و هوی و هوس انجام نمی‌شود، اظهار کرد: عربستان یک حکومت قبیله‌ای است که از هیچ قانونی تبعیت نمی‌کند و مردم حق هیچ دخالتی را در امور کشور ندارند، در حالی که این نوع حکومت برای عصر جاهلیت است و عربستان همچنان در عصر جاهلیت باقی مانده است.

نوری‌همدانی ضمن یادآوری فاجعه منا که موجب شد شمار فراوانی از مسلمانان جهان کشته شوند، اضافه کرد: مردم ما هنوز داغ فاجعه منا را فراموش نکرده‌اند؛ بر چه اساسی برخی کشورها بر طبل میانجی‌گری بین ایران و عربستان می‌کوبند.

وی با اشاره به سفر نواز شریف رئیس جمهور پاکستان برای آشتی میان ایران و عربستان گفت: جالب است نواز شریف ابتدا به ریاض سفر کرده و سپس به تهران آمده است که ما را آشتی بدهد، پاکستان اگر زرنگ است و می‌تواند کاری انجام بدهد داعشی‌ها را که به بخشی از کشورش نفوذ کرده‌اند، از خاک خود بیرون کند.

این مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم ادامه داد: اختلاف میان ایران و عربستان نزاع بین حق و باطل است و کشورهایی که محتوای انقلاب را درک نکرده‌اند، راه افتاده و دوره می‌چرخند که ایران را با عربستان آشتی دهند.

نوری همدانی با تاکید بر اینکه همه باید محتوای انقلاب را بشناسند، تصریح کرد: پایبندی به ایمان، مذهب و عقیده موجب شده است که ایران حکومتی مقتدر در جهان داشته باشد.

وی با بیان اینکه حکومت از آن معصومین (ع) است،‌ گفت: زمانی که در عصر کنونی امام معصوم (ع) غایب است باید شخصی که بتواند به نیابت از ائمه معصوم (ع)‌ امور را به دست بگیرد و چند ویژگی داشته باشد که پایبند به تقوا، اسلام‌شناس و فقیه و مجتهد باشد و در مقابل دشمن نهراسد و شجاع باشد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff