ایران اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم است/نیروهای مسلح عامل اقتدار و استقلال یک ملت اند
+ پ -
ایران اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم است/نیروهای مسلح عامل اقتدار و استقلال یک ملت اند

امام جمعه توکهور-هشتبندی ایران اسلامی قربانی تروریسم و همیشه در خط مقدم مبارزه با آن برشمرد و گفت: جایگاه نیروهای مسلح در نظام توحیدی یک جایگاه برجسته و ویژه ای است ؛نیروهای مسلح عامل اقتدار و استقلال یک ملت است و هر ملتی که از نیروی مسلح مقتدر برخوردار باشد ،هیچگاه دشمنان آن ملت جرات حتی تصور تهاجم به آن ملت را ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از خبرنگار میناب جنوب  امام جمعه توکهور-هشتبندی در خطبه های نمازجمعه که در مسجدجامع هشتبندی برگزار شد با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی و همچنین ۲ اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبریک و گرامیداشت این روزها گفت:جایگاه نیروهای مسلح در نظام توحیدی یک جایگاه برجسته و ویژه ای است ؛نیروهای مسلح عامل اقتدار و استقلال یک ملت است و هر ملتی که از نیروی مسلح مقتدر برخوردار باشد ،هیچگاه دشمنان آن ملت جرات حتی تصور تهاجم به آن ملت را ندارد.

 
وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما از پاکترین و شجاع ترین و آماده ترین نیروهای نظامی جهان هستند افزود: این جوانان جان بر کف همواره در خدمت ملت و اهداف انقلاب بوده اند و ملت هم به وجود جوانان خود افتخار می کند.

 
امام جمعه توکهور-هشتبندی به وضعیت نیروهای مسلح و وادادگی و وابستگی آنها به خارج در قبل از انقلاب اشاره کرد وضمن مقایسه با حال حاضر اظهار داشت: با مقایسه این دو زمان متوجه یک قضیه  میشویم آن هم رهبری و فرماندهی مناسبی است که توانسته به برکت اسلام و مدیریت الهی این ظرفیت و استعداد و رشادت جوانان ایران را به منصه ظهور برساند و آزاد کند و به درستی در جهت صحیح خود بکار ببرد.

 

 

بارانی با بیان اینکه در تاریخ قسمت عمده ای از کشور را از ما جدا کردند؛آنرا به دلیل بی کفایتی حاکمان دانستند و گفت: اما در انقلاب با رهبری الهی امام راحل و رهبر معظم انقلاب؛ همین جوانان در قالب نیروهای مسلح در دفاع مقدس اجازه ندادند یک وجب از این خاک جدا شود و حال هم با دفاع در آنسوی مرزها در سوریه و عراق ما شاهد رشادت ها و دلاوری های عزیزانمان هستیم که چگونه برای حفظ وعظمت اسلام و ملت ایران دارند تلاش می کنند.

 
امام جمعه توکهور-هشتبندی ضمن تبریک و گرامیداشت ۱۰ رجب روز ولادت امام جواد (ع )به ۱۳ رجب روز میلاد فرخنده مولی الموحدین امیرالمومنین (ع ) اشاره کرد و با بیان روایتی از پیامبراکرم در شان و منزلت علی (ع)اذعان داشت: این جمله پیامبر برای بیان جایگاه مولا برای کل تاریخ کافی است لذا هر کسی هم آمده سخنی از امیرالمومنین مطرح کند در کنارش احساس عجز کرده که شخصیت علی(ع) را با این واژه ها نمیتوان تعریف کرد.

 
حجت الاسلام بارانی با اشاره به فرارسیدن ماه شریف رجب با فرصت طلایی خواندن لحظات این ماه بیان کرد: با راز و نیاز؛ دعا ،مناجات میتوانیم خودمان را یک گام به بندگی خدا نزدیک کنیم و خوشا به حال کسانی که مقدمات اعتکاف و معتکف شدن رادر خودشان فراهم کردند لذا از  لحظات ناب و پرارزش این ماه مخصوصا اعتکاف به نحو احسن استفاده کنید.

 

 

امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به جلسه سران سازمان همکاری اسلامی ضمن تشکر از مواضع انقلابی رییس جمهور محترم ؛با مضحک خواندن مواضع برخی کشورهای به اصطلاح اسلامی گفت: آیا خنده دار نیست که یک کشور جنایت کار و دیکتاتوری مثل عربستان ؛مارا به حمایت از تروریسم و بی ثبات کردن منطقه متهم کند؟

 
وی با اشاره به گوشه ای از آدم کشی و جنایت آل سعود در سوریه و بحرین و عراق و کل منطقه افزود : سران آل سعود به جایی رسیدند که اگر روزانه دخالتی در آدم کشی و جنایت در جهان نداشته باشند ؛ شب ها به خواب نمی روند.

 
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بی منطق خواندن آل سعود در گفتگو و مذاکره از کسانی که خواهان تضعیف قدرت نظامی کشور هستند انتقاد نمود و تاکید کرد: ایران اسلامی خود قربانی تروریسم است و هر کجا بحث مبارزه با تروریسم بوده؛ایران در خط مقدم بوده و شاهد مثال آن دفاع از مردم مظلوم سوریه و عراق است که همگان شاهدند جوانان رشید و دلیر ما چگونه جانانه دارند از عزت و شرف و عظمت اسلام دفاع می کنند.

 
بارانی در بخش پایانی خطبه دوم خطاب به دولت های اسلامی و عربی گفت:ما نمازگزاران جمعه ؛به دولت های اسلامی و عربی توصیه می کنیم که به مسیر مستقیم الهی بازگردید،در خط رژیم تارعنکبونی صهیونیستی بودن ،برای شما فایده ای ندارد و بدانید اگر این مسیر را ادامه بدهید شما هم همراه با رژیم صهیونیستی به زودی نابود و به قعر جهنم خواهید افتاد.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff