ایرانیان موافق حمایت از دولت‌های عراق و سوریه هستند/ دو سوم ایرانیان از محدودیت در برنامه هسته‌ای کشورشان ناراحتند
+ پ -
ایرانیان موافق حمایت از دولت‌های عراق و سوریه هستند/ دو سوم ایرانیان از محدودیت در برنامه هسته‌ای کشورشان ناراحتند

یک موسسه نظر سنجی آمریکایی در تازه‌ترین گزارش از موافقت حداکثری ایرانیان از اقدام‌های دولت کشور خود در حمایت از دولت‌های اسلامی سوریه و عراق و نیز نگرانی در ایجاد محدودیت در برنامه هسته‌ای اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  موسسه نظر سنجی آمریکایی «زاگبی» در تازه‌ترین گزارش از موافقت حداکثری مردم ایران در حمایت از دولت‌های اسلامی سوریه و عراق اشاره کرد.

 بر اساس این  گزارش، در جدیدترین نظر سنجی موسسه زاگبی آمده است: در خاورمیانه به ویژه مصر و عربستان سعودی (به استثنا لبنان و ترکیه)  اکثرا موافق توافق هسته‌ای ایران با « ۱+ ۵» نبودند زیرا آن را فاقد اطمینان بخشی در توفق برنامه هسته‌ای ایران نام نهادند. مصر و عربستان سعودی بر این باورند که  رفع تحریم‌ها موجب مداخله این کشور در خاورمیانه می‌شود.

اما در ایران نیز نظرهای متضادی وجود دارد . بسیاری موافق توافق هسته‌ای هستند اما دو سوم نیز از این‌که کشورشان محدودیت در برنامه هسته‌ای را در عوض رهایی از تحریم‌ها پذیرفته ناراحت هستند. درصد قابل توجهی نیز هنوز می‌گویند که کشورشان باید جنگ افزار هسته‌ای را همانند برخی کشورهای دیگر در اختیار داشته باشند.

موسسه زاگبی در ادامه نوشت: هنگامی که از پرسش شوندگان درباره توقعشان از دولت بعد از توفق سئوال شد، آن‌ها در پاسخ گفتند که بهبود اقتصادی و پیشبرد موارد مدنی را خواهانند.

موسسه یاد شده در خاتمه نوشت: اکثر ایرانیان کماکان موافق حمایت دولتشان از حکومت‌های عراق، سوریه و لبنان هستند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff