ایدرو از طرح های توسعه ای ایزوایکو حمایت می کند

معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران ( ایزوایکو )، گفت : ایدرو برای افزایش ظرفیتهای ایزوایکو از طرح های توسعه این شرکت حمایت می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محسن صالحی نیا پس از بازدید از بخش های مختلف مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران ( ایزوایکو) اظهار کرد: استفاده از بخش تعمیرات  مجتمع  در ۳ سال اخیر با توجه به شرایط ایجاده شده با شتاب و شرایط بهتری در حال انجام است.
وی تکمیل و توسعه کارگاه های جانبی و تجهیزات در این بخش را لازمه سرمایه گذاری بیشتر دانست.
صالحی نیا افزود: شرکت پرشیا هرمز از شرکت زیر مجموعه ایزوایکو با توجه به قرارداد های که با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی دارد، بطور نسبی از ظرفیت های خود به خوبی  بهره برداری می کند که  با هم افزایی بیشتر می توان در حوزه ساخت شناورهای کوچک و یا تعمیرات آن بهره برداری بیشتری صورت گیرد.
رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه خاطر نشان کرد: در حوزه ساخت چند سالی است که از  ظرفیت  مجتمع استفاده مناسبی به عمل نمی آید، برای همین خاطر  مذاکراتی درحال انجام است که شرکت های کشتیرانی سفارش هایی را  در حوزه ساخت ارائه بدهند و به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد انعقاد قرارداد ساخت ۲ فروند شناور ۳۸ هزار تنی خواهیم بود.
معاون وزیر صمت همچنین با اشاره به اینکه ایدرو بازوی وزارت صمت در حوزه سرمایه گذاری صنعتی در کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد : در تلاش هستیم با  همکاری دیگر ارگان های دریایی کشور منابع مالی مورد نیاز  تکمیل  طرح های توسعه  ای مجتمع  کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران ( ایزوایکو)  را  به پایان برسانیم.

انتهای پیام/