تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 538810
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت:

ایجاد نظامی اسلامی و دموکراتیک مردم سالار، مهمترین تحول انقلاب امام خمینی(ره) است

در بررسی تحولاتی که امام خمینی(ره) در دنیا ایجاد کرد می بایست به دو گروه از عوامل اشاره داشت؛ تحولاتی که انقلاب اسلامی در داخل کشور ایجاد کرد و تحولاتی که در خارج از مرزهای ایران و در در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی داشته است.

ایجاد نظامی اسلامی و دموکراتیک مردم سالار، مهمترین تحول انقلاب امام خمینی(ره) است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رسول صفی زاده تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی هرمزگان در یادداشتی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) نوشت: انقلاب مردم ایران به رهبری  امام خمینی(ره) با راه اندازی یک جریان ضد استکباری و ضد استعماری در سراسر جهان،  شروعی بر جریان افول آمریکا، رژیم صهیونیستی و سایر سلطه گران نظام جهانی بود، انقلاب اسلامی  بیهوده گی  وابستگی به قدرت های غرب و شرق را نمایان ساخت و امری که می بایست سیاستمداران نظام اسلامی در هر برهه ای به ویژه در مرحله گام دوم انقلاب اسلامی آن را سرلوحه افعال  و افکار خود قرار دهند.

بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و بیش از ۳۰ سال از رحلت بنیان گذار این انقلاب می گذرد و هم اکنون نهال انقلاب که با خون هزاران شهید آبیاری شد به درختی تنومند تبدیل شده که وارد گام دوم رشد و پیشرفت خود شده است که در این میان مردم ایران از هر طیف و جناحی که باشند یاد امام(ره)، کلام امام(ره) و رهنمود های ایشان را در دل زنده نگه داشته اند و روزی غم بارتر از ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ را تجربه نکرده اند.در واقع امام خمینی (ره) تنها عالم دینی ملت ایران نبود بلکه رهبری جهان اسلام را در بهبوهه ای در دست  داشت که سردمداران غرب و شرق هر کدام در حال چپاول ممالک اسلامی بودند.

در واکاوی تحولاتی که امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در دنیا ایجادکردند می بایست به دو گروه از عوامل اشاره داشت. تحولاتی که انقلاب اسلامی  در داخل کشور ایجاد کرد و دوم تحولاتی که در خارج از مرزهای ایران و در در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی داشته است، در واقع این انقلاب آنچنان تحولی در دنیا ایجاد کرد که موجب بیداری جهان اسلام و بیداری ملت های ستمدیده شد به نوعی که با الگو گیری از این انقلاب شاهد تلاش های سایر ملت ها برای دستیابی به حکومتی دموکراتیک و دفع ظالم بوده ایم.

این انقلاب بازتاب های مختلفی را در جهان با خود به همراه داشت و بازتعریفی از اسلام ارائه داد که سر منشاء تحولاتی عظیم گشت که امواج بیداری اسلامی را در کشورهای مختلف یکی پس از دیگری با خود به همراه داشت و شایان توجه است در ابعاد داخلی مهمترین تحول انقلاب امام خمینی (ره) ایجاد نظامی اسلامی و دموکراتیک و مردم سالار بود. نظامی که بر پایه رای مردم و خواست آنها شکل گرفت و نمادی برای ملت های مسلمان شد و علاوه بر این ها این انقلاب با تکیه بر توانمندی های داخلی بیهوده گی  وابستگی به قدرت های غرب و شرق را نشان داد.

امری که می بایست سیاستمداران نظام اسلامی در هر برهه ای به ویژه در مرحله گام دوم انقلاب اسلامی آن را سرلوحه افعال  و افکار خود قرار دهند. علاوه بر این با نگاهی به تحولات کشورهای مختلف جهان اعم از اسلامی و غیر اسلامی به روشنی تأثیرات انقلاب اسلامی و رهنمودهای امام (ره) و رهبری عظیم الشأن جهان اسلام حضرت آیت الله خامنه ای مد ظلله العالی را می توان به وضوح مشاهده کرد و اینکه انقلاب اسلامی موجب بیداری جهان اسلام  شد و تلنگری برای کشورهای جهانخوار زمان به ویژه آمریکا و اسرائیل بود بر کسی پوشیده نیست.

اما باید توجه داشت که این انقلاب از یک سو  الگویی برای ملت های مسلمان قلمداد می شود و از سویی دیگرنشان دهنده ظلم ستیزی ملت ایران و ملت های مسلمان است. به بیانی خمینی کبیر در واقع نه تنها نجات دهنده ملت ایران از شر رژیم پهلوی بود بلکه ملت های مسلمان جهان را نسبت به ظلم هایی که به آنها می شده است آگاه و هوشیار کرد.

علاوه بر اینها انقلاب مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) با راه اندازی یک جریان ضد استکباری و ضد استعماری در سراسر جهان،  شروعی بر جریان افول آمریکا،  رژیم صهیونیستی و سایر سلطه گران نظام جهانی بود.

در واقع انقلاب اسلامی در زمانی رخ داد که  جنگ سرد بین دو بلوک شرق (کمونیست) به رهبری اتحاد شوروی و غرب به رهبری آمریکا در جریان بود و این انقلاب با رد افکار شرقی و غربی نمایان ساخت ملت های اسلامی می توانند بر سرنوشت خود حاکم شوند و دست بلوک شرق و غرب را از چپاول منابع ملیشان کوتاه نمایند.

از همین رو انقلاب اسلامی راهبردهای دو ابر قدرت زمانه را تغیر داد و آنها را به چالش کشید. لذا ابرقدرت شرق پس از مدتی رو به افول رفت و نابود شد و افول ابرقدرت دوم آغاز شد به گونه ای که هم اکنون شاهد افول روز افزون ایالات متحده آمریکا هستیم. افولی که با افزایش توانمندی های جمهوری اسلامی ایران با زعامت رهبری عظیم الشأن امام خامنه ای مد ظلله العالی در همه عرصه های فرهنگی، اقتصادی، نظامی و … همراه است.

از همین رو است که با الگوبرداری از این انقلاب شاهد وقوع انقلاب های مختلف در کشورهای اسلامی اعم از مصر و تونس و لیبی هستیم.   لذا این انقلاب یک فضای سیاسی بازی را نوید داد که کشورهای مختلف برای رسیدن به آن چیزی همچون اراده ملت ایران و رهبری توانمندی همچون امام (ره) را می طلبیدند تا به پیروزی دست یابند.

در زمانه ای که داعشی ها و وهابی ها به نام اسلام و اسلام خواهی به هر عملی دست می زنند، دفاع از اسلام در مجامع بین المللی از تحولاتی بود که انقلاب اسلامی با خود در ابعاد مختلف به ارمغان آورد. در واقع این انقلاب که نه مختص ایران، بلکه متعلق به تمام جهانیان و تمام ملت های مسلمان است با دعوت مسلمانان به اتحاد و همبستگی و مبارزه با مستکبران زمانه همچون رژیم صهیونیستی در صدد است کیان اسلامی را حفظ کند و همواره پشتیبان ملت های مظلوم باشد.

با همه اینها انقلاب اسلامی مردم ایران پس از گذشت بیش از ۴ دهه  هم اکنون با قدرت بیشتری در مرکز تحولات بزرگ جهانی و منطقه‌ای نقش آفرینی می‌کند، در بسیاری از ابعاد به خود کفایی رسیده است ماهواره به فضا ارسال می کند، با قدرت و با صلابت نفتکش هایش را به آن سوی کره خاکی می فرستد و معادلات بین المللی را ترسیم می کند و توانسته است در مقابل دشمنان منطقه‌ای و بین‌المللی موفقیت‌های گسترده ای را کسب و شکست‌های سنگینی به آنها وارد نماید و این همه را مدیون  امام خمینی (ره)، پایه گذار نظامی است که سلیمانی ها از مکتب آن پرورش یافته اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=538810
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی