تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 242289
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
حدادعادل در دانشگاه عالی دفاع ملی:

ایجاد فرقه‌هایی مانند داعش برای مقابله با حرکت پیش‌رونده انقلاب اسلامی است

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی ایجاد چهره‌های خشن مذهبی مانند داعش از سوی غرب را به منظور توازن با حرکت پیش‌رونده انقلاب اسلامی و سوءاستفاده از انگیزه مذهبی دانست.

ایجاد فرقه‌هایی مانند داعش برای مقابله با حرکت پیش‌رونده انقلاب اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در همایش استحکام ساخت درونی قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران که امروز (۲۵ آذر) در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد پیرامون منشاء قدرت و اقتدار ملی گفت: در این خصوص دو دیدگاه متعارض وجود دارد، اول آنکه قدرت و اقتدار ملی را برخواسته از منابع مادی می‌دانند و دیگر آنکه منشاء قدرت ملی را منابع معنوی می‌دانند.

وی ادامه داد: ما به عنوان یک حکومت دینی که برخواسته از انقلاب اسلامی است دیدگاه دوم را صحیح می‌دانیم و منشاء قدرت را در جمهوری اسلامی ایران معنویت، اعتقادات دینی و فرهنگ می‌دانیم. البته در دنیای امروز غالبا دیدگاه اول مورد پذیرش است.

حداد عادل در همین رابطه گفت: دنیای غرب، چه غرب لیبرال و چه غرب مارکسیست در گذشته اقتصاد، پول، ثروت و عوامل مادی را اساس می‌دانستند. البته اعتقاد به اساس بودن فرهنگ به معنی نفی اهمیت عوامل مادی نیست اما سخن بر سر زیربنا بودن است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تفکر مارکسیستی اقتصاد زیربنا است، گفت: ما در انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی فرهنگ را زیربنا می‌دانیم و معتقدیم فرهنگ اسلامی به ما انگیزه و اندیشه می‌دهد و این دو مبنای قدرت ماست.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه با بیان اینکه اگر کاری می‌خواهد محقق شود باید جواب ۴ سوال مثبت باشد، گفت: این ۴ سوال من می‌خواهم، می‌دانم، می توانم و می‌شود است. در مورد اول که بحث خواستن است به فرهنگ مربوط می‌شود. آنجا که به اراده و انگیزه مربوط می‌شود و نظام ارزشی به کار می‌آید، میدان عمل فرهنگ است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرهنگ است که با ارزش‌ها و اندیشه‌ها در فرد برای رسیدن به اهداف انگیزه ایجاد می‌کند. هرچه فرهنگ قوی‌تر و ریشه‌دار‌تر باشد حرکت قوی‌تر و غلبه بر موانع آسان‌تر است. ما بر این اساس است که منشاء قدرت را فرهنگ می‌دانیم.

وی می‌دانم را در حوزه علم، می‌توانم را در حوزه اقتصاد و می شود را در حوزه مدیریت و اصلاح ساختارها عنوان کرد.

حداد عادل در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ما در انقلاب اسلامی با تکیه بر معنویت اسلامی سرمایه‌هایی برای اقتدار داریم که در سخنان امام و رهبری متجلی شدند. رهبری بارها بر عقلانیت، معنویت و عدالت تکیه کرده است و اینها منشاء اقتدار ماست. ما به فرهنگی وابسته‌ایم که خواستگاه آن عقلانی و معنوی است و انسان را در بعد متعالی آن در نظر می‌گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این فرهنگ از آنجا نشات می‌گیرد که انسان را صاحب فطرت می‌داند و همه را برخوردار از فطرت واحد عنوان می‌کند و این منشاء قدرت ماست.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی ما آنچه قدرت را برای انقلاب به بار آورد و باعث پیروزی آن شد، مخاطب قرار دادن انسان‌ها به اعتبار فطرت آنها بود. فرهنگ دینی و اسلامی، ما را با عمق فطرت انسان پیوند می‌دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه امام در مسیر انقلاب اسلامی ابزار مادی نداشت، گفت: امام نه ارتش، نه سلاح و نه تشکیلات حزبی در اختیار داشت اما با فرهنگ نیرومند و معنوی و عقلانی و انسانی اسلام با توده‌های مردم ارتباط برقرار کرد و این مضووع را با فطرت الهی مشترک بین انسان‌ها پیوند زد. امام

از این ابزار الهی و سکوی پرش استفاده کرد و توانست توده مردم را بسیج کند.

وی با بیان اینکه امروز نیز منشا قدرت و اقتدار درونی و منطقه ای ما همان ارزش های معنوی ما است، گفت: به عنوان مثال صداقت چیزی است که ما داریم و دشمنان ما از آن برخوردار نیستند. فطرت بشر نیز صداقت را می شناسد و می‌پذیرد. دروغگویی که عادت قدرت‌های حاکم بر جهان است در مقابل صداقت امام رنگ می‌بازد.

حداد عادل در ادامه با اشاره به دیدار نماینده شوروی با امام در ایران گفت: در آن دیدار نماینده شوروی به امام گفت اگر شما از پشتیبانی مجاهدین افغانستانی دست بردارید ما هم از پشتیبانی از صدام دست برمی‌داریم اما امام در جواب می‌‌گوید ما بر سر مصالح مسلمین با کسی معامله نمی‌کنیم این صداقت منشا قدرت است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درادامه سخنان خود گفت: رعایت حرمت و کرامت انسان، احترام به استقلال ملت‌ها، عدالت و آزادی انسان‌ها از ابزارها و ارزش‌های مهم ماست و از سرمایه‌های گرانقدر محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز غربی‌ها در مقابله با اقتداری که جمهوری اسلامی به برکت فطرت مذهبی و الهی بشر دارد و پیوندی که با امت اسلامی از طریق صداقت و معنویت به وجود آورده، به فکر افتادند با تحریک مذهبی این قدرت را بشکنند به همین خاطر گروه‌هایی مثل داعش راه می‌اندازند که صددرصد مخالف اعتقادات سکولار غرب است.

حداد عادل خاطرنشان کرد: دشمن متوجه شد انگیزه‌های مذهبی چگونه می‌تواند قدرت ایجاد کند چراکه قدرت خود را برای مقابله با جریان انسانی و اسلام برخواسته از انقلاب اسلامی کافی نمی‌داند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: غربی‌ها بر همین اساس رفته‌اند چهره خشنی را با انیگزه مذهبی راه انداختند تا برای حرکت پیش‌رونده‌ای که انقلاب اسلامی در منطقه ایجاد کرده توازن ایجاد کنند و در حقیقت از نیروها و انگیزه‌های مذهبی سوءاستفاده می‌کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت معاون وزیر دفاع آمریکا خطاب به سران کشورهای عربی مرتجع منطقه گفت: وی این گونه سران کشورهای عربی مرتجع منطقه را نصیحت کرد که شما تنها به دنبال خرید سلاح هستید در حالی که ایران با نیروی زمینی خود کار می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی فردی مانند سردار حسین همدانی که به لحاظ مادی هیچ احتیاجی ندارد، بعد از بازنشستگی به سوریه می‌رود و آن خطرات را به جان می‌خرد  به دلیل انگیزه‌های مذهبی و معنوی است.

حداد عادل افزود: طرف آمریکایی می‌خواهد به سران مرتجع عرب منطقه بگوید شما هم مقداری خطر کنید و به میدان بیایید اما آنان کجا و خطر کردن مانند امثال شهید همدانی کجا؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید براینکه راهبرد امروز دشمن جنگ نرم است، گفت: دشمن بعد از جنگ به این نتیجه رسید که منشاء اصلی قدرت ما را که اعتقادات و معنویت است باید تخریب کند. بر همین اساس جنگ نرم آغاز شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در جنگ نرم مهم‌ترین سلاح بصیرت است، گفت: این بصیرت به این خاطر است تا نرمی جنگ سبب غفلت از اصل جنگ نشود. افراد با بصیرت می‌توانند دست‌‌های فولادی را زیر دستکش‌های مخملی تشخیص دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شناخت فرهنگ به عنوان منشاء قدرت ایجاب می‌کند راه تهاجم دشمن را بشناسیم.

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=242289
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی