ایجاد فتنه و اختلاف افکنی میان امت اسلامی از حربه های جهان استکبار است
+ پ -
ایجاد فتنه و اختلاف افکنی  میان امت اسلامی از حربه های جهان استکبار است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت:یکی از وظایف دشمنان اسلام ایجاد فتنه ، کینه توزی و دو دستگی و شکاف میان مسلمانان است و این حربه از کارهای مهم و اساسی جهان استکبار برای نابودی اسلام و مسلمانان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری خطیب نماز  جمعه شهرستان سیریک  اظهار کرد: استکبار همیشه به دنبال اختلاف افکنی و بر هم زدن امنیت و آسایش امت اسلام است و متاسفانه بسیاری از این دولت ها و حکام کشورهای بی خرد اسلامی همدست و حامیان اصلی آنها هستند.

وی افزود: آنچه امروز باعث نگرانی و آتش فتنه در جهان اسلام شده دو رنگی و دسیسه هایی است که دشمنان اسلام بر سر امت های اسلام ایجاد کرده و  مسلمان را به دست مسلمان دیگری و کشور اسلامی را به دست کشور اسلامی دیگر نابودی می کند و زنجیر وار جوامع اسلامی را به خاک و خون کشانده است .

صفایی حائری ابراز کرد:  پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند؛کتاب  خدا تنها برای هدایت شما کافی نیست بلکه در کنار کتاب باید به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تمسک جست تا در دنیا و آخرت فلاح و رستگار شوید.

این مسئول بیان کرد: ۱۴ صفر سال ۳۸ هجری قمری شهادت محمد بن ابی بکر صحابه خاص حضرت علی (ع) است که نام مادر این بزرگوار اسما است که بعد از مرگ ابوبکر اسماء همسر حضرت امام علی (ع) شد.

امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد: ۲۴ آبان ماه سال ۶۰ در گذشت آیت الله طباطبایی و آغاز هفته کتاب و کتابخوانی است که امروز در جامعه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) پائین بودن سطح کتاب و کتابخوانی است.

صفایی حائری خاطرنشان کرد: وظیفه همه ما مسئولان و  متولیان فرهنگی است  سعی و تلاش وافری برای ارتقای سطح مطالعه و گرایش خانوادها  بویژه جوانان و نوجوانان برای  مطالعه  باشد که امری حتمی برای  رشد فکری، باز شدن ذهن ، ارتقای سطح معلومات و روشنفکری و بیداری است.

خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: همانطور که همه ما انسان ها به فکر غذای جسم هستیم باید به فکر غذای روح بدن باشیم که تناسب هر دو لازمه رشد و بالندگی یک انسان برای زندگی در جامعه است.

امام جمعه شهرستان سیریک عنوان کرد: پیامبر عظم الشان اسلام درباره کتاب فرمودند؛ کتاب  ها گلستان های دانشمندان هستند  و کتاب خودش یک ارزش است ،نگاه ویژه به اهمیت کتاب و کتاب خوانی باید در اماکن عمومی توسط متولین در میان مردم به خوبی فرهنگ سازی و نهادینه شود.

صفایی حائری اضافه کرد:  ۲۶ آبان ماه  سال ۱۳۵۹ سالروز آزاد سازی سوسنگرد را گرامی می داریم و شهادت عزیزان هم استانی و همشهریان کشور عزیزمان ایران اسلامی در سامرا را تسلیت و برای  بازماندگان و خانواده های آن از خداوند متعال  صبر  و برای دشمنان و عاملان آنها از خداوند طلب نابودی در دنیا و عذاب سخت در آخرت مسئلت می نمائیم.

وی اذعان کرد: با توجه به حربه ها و سیاست های دشمنان اسلام و مسلمین از همه اهل سنت بویژه علما و بزرگان آنها انتظار داریم اینگونه حرکات های غیر انسانی  و وحشیانه را به شدت محکوم کنند.

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff