ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود

+ پ -
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر اختصاصی شدن فعالیت های مناطق آزاد کشور تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید حمایت میرزاده  نماینده مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در حاشیه نشست نمایندگان مجلس با روسای دانشگاه های بین المللی کیش در گفتگو با خبرنگار کیش پرس،با تاکید برخصوصی شدن فعالیت ها مناطق آزاد گفت: در جزیره کیش فعالیت های خوبی صورت گرفته و گزارش های امیدوار کننده ای از دانشگاه های فعال در کیش ارائه شد اما نیاز است تا  اساتید پروازی به صورت کامل در جزیره کیش استقرار یابند تا خدمات مناسب تری به دانشجویان ارائه کنند.

وی ادامه داد: جزیره کیش دارای دانشجویان دکترا و فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیاری است که دانشگاه ها می توانند از این ظرفیت های ساکن استفاده کرده و با جذب آنان زمینه اشتغال افراد توانمند و تحصیل کرده را فراهم کنند.

میرززاده با تاکید بر اینکه رشته های دانشگاهی باید به فراخور نیاز منطقه دایر شود اظهار کرد: رشته ها باید بر اساس آمایش سرمینی در دانشگاه ها دایر شده و اقدام به جذب دانشجو شود تا از فرصت های مناسب، امکانات، زیر ساخت ها و آزمایشگاه طبیعی که خداوند در این بخش از سرزمین ایران اسلامی قرار داده است استفاده شود.

وی بر دایر شدن رشته هایی همانند صنایع دریایی، کشتی سازی، تعمیرات کشتی، تجارت، گردشگری، هتلداری و گمرک به عنوان رشته های مورد نیاز در منطقه آزاد کیش تاکید کرد.

عضوفراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس همچنین با بیان اینکه مدیریت یکپارچه در کیش می تواند به تسهیل سرمایه گذاری کمک کند افزود: وضعیت کیش قابل توجه و امیدوار کننده است و تلاش هایی که برای توسعه در جزیره کیش انجام شده می تواند به عنوان الگویی در سرزمین اصلی استفاده شود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff