ایجاد دانشگاه های مذاهب اسلامی در مناطق تلفیقی باعث تقویت وحدت است

خطیب جمعه بندرخمیر گفت: ایجاد دانشگاه مذاهب اسلامی در مناطق تلفیقی برای تقویت با نگاه علمی بستر مناسب برای تقویت وحدت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین صالحی امام جمعه بندر خمیر در خطبه های این هفته شهرستان اظهار کرد : تبدیل شدن این وحدت و برادری به یک گفتمان جهان شمول باید در دستور کار همه اندیشمندان و صاحب‌نظران و اهل علم قرار گیرد و به عنوان سلاح در مواجهه با اسلام ستیزان پیگیری شود .

حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی امام جمعه شهرستان خمیر در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام،  افزود : یکی از مسائل عصر این امام همام (ع )   مورد تردید  قرار گرفتن شیعیان نسبت به امامت ایشان نسبت به سایر ائمه هدی است .

وی با اشاره به هفته ارزشمند  وحدت ادامه داد : این  هفته محل تجلی برادری  اسلامی  به دور از هر صنف ، مذهب و قشر است .

خطیب نماز جمعه شهرستان خمیر گفت : هفته وحدت باید رکن حرکت بیداری اسلامی و شاخص تربیت کننده جامعه اسلامی برای رسیدن به اهداف متعالی باشد .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی گفت : با شاره به بیانات رهبر معظم انقلاب افزود : وجود پیامبر اسلام(ص) مهمترین نقطه ایجاد وحدت است و  دنیای اسلام می تواند در این  نقطه به هم پیوند خورد ، اینجا جای است که عواطف همه مسلمانان در آنجا متمرکز است .

وی افزود : تبدیل شدن این وحدت و برادری به یک گفتمان جهان شمول باید در دستور کار همه اندیشمندان و صاحب‌نظران و اهل علم قرار گیرد و به عنوان سلاح در مواجهه با اسلام ستیزان پیگیری شود .

امام جمعه شهرستان بندرخمیر گفت : مومنین   خصوص در مناطق تلفیقی این ایام  را برای خود غنیمت شمارند و  هم نشینی ، همدلی ویکپارچگی جامعه اسلامی را در  تابلوی حقیقت به نظاره در آورند .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی گفت : از مهمترین نقاط اشتراک مسلمانان اعتقاد به موعود نهایی است از اینرو  بایستی زوایایی گوناگون آن مورد توجه و بستر وحدت بیشتر باشد .

خطیب نماز جمعه گفت: ایجاد دانشگاه مذاهب اسلامی در مناطق تلفیقی برای تقویت با نگاه علمی بستر مناسب برای تقویت وحدت است.

وی در بخش دیگر به عمده مسائل که نظام اسلامی را به خود درگیر کرده اشاره کرد و گفت : تعارض منافع سبب غفلت های در  مسیر وحرکت جامعه اسلامی در سال های اخیر شده است .

خطیب نماز جمعه شهرستان خمیر گفت: عمده مجاهدت دولت سیزدهم در کنار آزاد سازی بستر های شاخص ها در تسریع تحقق عدالت مواجهه با  جریان گرایی ، فرد گرایی شکل گیرد .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی گفت : شهرستان خمیر نیز از این قاعده مستثنی نیست و نیاز به ترمیم و تصحیح ساختار دارد که انتظار داریم مجموعه مدیریت استان در راستای تحقق آن گام مهم و رو به رشد بردارد .

وی با اشاره روند احیای مذاکرات هسته ای گفت : تغییر رویکرد اصلی سیاست خارجی ،  عدم اعتماد به دیپلماسی طرح B  و تنبیه غربیها باعث عدم عجله برای شروع مذاکرات شده است .

انتهای پیام /