ایجاد بانک های آفشور در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش است/جزیره کیش مرکزارتباطات مالی بین المللی کشور می شود
+ پ -
ایجاد بانک های آفشور در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش است/جزیره کیش مرکزارتباطات مالی بین المللی کشور می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ایجاد بانک های آفشور از دو سال و نیم پیش در دستورکار بوده و بزودی مجوزهای آن توسط بانک مرکزی صادر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درحاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد بانک های آفشور در جزیره کیش گفت: از دو سال و نیم پیش در حال پیگیری این مسئله هستیم و با استقبال بسیار خوبی از سوی کشورهای خارجی هم روبرو شدیم.

وی افزود: در این مسیر با طولانی شدن آماده سازی آئین نامه ها توسط بانک مرکزی مواجه شدیم همچنین در مبلغی که بعنوان افزایش سرمایه برای این بانک ها پیشنهاد شده بود رشد زیادی اعمال شده بود و این مبلغ قبلا رقم پایین تری بود اگر چه با تلاش های انجام شده این مبلغ تاحدودی کاهش یافت اما موجب ریزش سرمایه گذاران شد.

مونسان اظهار کرد: هم اکنون چند مراجعه داشتیم که امید است بزودی با صدور مجوز از سوی بانک مرکزی گام های مثبتی در این مسیر برداشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد کیش تأییدیه های لازم را صادر کرده است واگر دوستان دربانک مرکزی هم همراهی کنند این بخش هم به زودی فعال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با فرصت های سرمایه گذاری پس از برجام گفت: نشست هایی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران داخلی و خارجی با حضور شرکت های دولتی و خصوصی در کل کشور و جزیره کیش برگزار شده و در بخش اقتصادی این نشست هاا اتفاقات خوبی نیز رخ داده است.

وی ادامه داد: با ارتباطات اقتصادی خوبی که امروز در کشورایجاد شده و شروعی برای رشد اقتصادی است، شرایط بسیار متفاوت شده و سعی شده است که فرصت های سرمایه گذاری موجود در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته و آن ها با فضای فرصت های سرمایه گذاری آشنا شوند.

مونسان با اشاره به اینکه اشکالاتی در بخش بانکی برای سرمایه گذاری وجود دارد اما دولتمردان در تلاش برای مهیا ساختن فضای لازم هستند اظهار کرد: مناطق آزاد به واسطه شرایط مناسبی که دارند می توانند بسترهای خوبی برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی باشند.

وی با بیان بخشی از قوانین تسهیل کننده شرایط سرمایه گذاری در مناطق آزاد و به خصوص جزیره کیش افزود: در جزیره کیش مالکیت صد درصد شرکت های خارجی،  مدیریت یکپارچه، آزادی ورود و خروج ارز به میزان دلخواه، آزادی مبادلات ارزی در با دیگر مناطق آزاد بدون محدودیت، معافیت های مالیاتی، تسریع در دریافت مجوزهای فعالیت اقتصادی، واگذاری زمین به نرخ حمایتی به صنایع تولیدی به خصوص گردشگری از جمله بسترهای مناسب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

مونسان تاکید کرد: به دلیل تمرکز مدیریت بروکراسی اداری در جزیره کیش نسبت به سرزمین اصلی بسیار تسهیل شده و سرمایه گذار برای دریافت مجوز تنها با یک سازمان در ارتباط بوده و در اینده نزدیک با الکترونیکی شدن مسیرهای دریافت مجوز این روند سرعت بیشتری خواهد یافت.

هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس ۲۰۱۶)، از ۱۰ تا ۱۳ آبان در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش در حال برگزاری است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff