ایثار و جهاد در جامعه زمینه رشد و نمو استد/ دشمن‌شناسی یکی از ارکان مهم دین اسلام می باشد
+ پ -
ایثار و جهاد در جامعه زمینه رشد و نمو استد/ دشمن‌شناسی یکی از ارکان مهم دین اسلام می باشد

امام جمعه اهل سنت سیریک گفت: در جهان اسلام اگر کسی جهاد نکند و قلبش هم احساسی به جهاد نداشته باشد بر جاهلیت مرده است در اسلام باید همه ایثار و جهاد داشته باشند برای اینکه بدون ایثار و جهاد رشد و نمویی در جامعه حاکم نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، شیخ عبدالعزیز افراز امام،جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک اظهار کرد: دشمن‌شناسی و دوست‌شناسی یکی از پایه‌های مهم دین اسلام بوده و این را باید بدانیم که اسلام فقط نماز و روزه خواندن نیست بلکه اسلام عدالت، شناخت و مبارزه با دشمن، شناخت و دوستی با دوستان واقعی و ایمان و عمل به دستورات خدا در قرآن است.

وی افزود: دشمن و در رأس آن استکبار در تلاش است تا مانع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شود تا از این طریق به اهداف شوم خود برسد و هر جا که در جامعه پا جای پای شهدا گذاشته شده کشور به موفقیت دست یافته و هر جا که از این آرمان‌ها فاصله گرفتیم نتیجه ای عکس و معکوس داشته است.

امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک عنوان کرد: ماه ربیع الاول  بهار ماه هاست   اراده باری تعالی در  رهایی بشریت از ناهنجاری ها، انحرافات اخلاق ، جهل و انحطاط و نادیدن گرفتن شئونات و توحید الهی بار دیگر برای هدایت انسان ها به سوی نور خودش در روی زمین نور خودش را از خاندان پاک و مطهر  تابید و بنده ای خودش به نام محمد را برای هدایت انسان در این ماه به پیامبری مبعوث و فرو فرستاد.

شیخ افراز بیان کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) برای همه انسان ها منشا خیر و برکت بود و هست و از همان بدو تولد قبل از مبعوث شدن به پیامبری نوری شده برای روشن شدن خانه کعبه و چراغی توحیدی برای همه عالم هستی است.

وی گفت: حق ماندنی است و ظلمت فراموش شدنی است حق و باطل همیشه در حال ستیز هستند اسلام همیشه منشا رحمت و برکت ، آرامش و آسایش و رفعت و مغفرت است و امروز کشور عزیزمان ایران اسلامی به برکت الطاف جلیه حق تعالی و  مفغرت پیامبر رحمت الهی در برابر همه دشمنان با اقتدار و صلابت ایستاده و این چیزی جز عنایت توحید و  پیامبر الهی برای ما نبوده است.

امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک اضافه کرد: ماه ربیع الاول به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست و در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبای او بر زمین فرود آمده و میلاد پیامبر گرامی اسلام رسول خدا (ص ) در این ماه است و از اول آفرینش ‍ زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است .

شیخ افراز خاطرنشان کرد: در دو روز گذشته شهر بندر سیریک و شهر بندر کوهستک پذیرای سه مهمان بسیار عزیز  و گرانقدر شهدای والامقام گمنام بودند و وجود این شهداء باید در شهر ما برای ما ، فرزندان و خانواده های ما و  نسل های ما حامل پیام های  جهاد ، ایثار، صبر ، ایمان ، عدالت ، انصاف و برادری و برابری باشد.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff