اگر مردم سه برابر این هم یارانه دریافت کنند باز هم مشکل انها حل نمی شود/ تصمیمات اشتباه باعث سخت شدن زندگی کارگران شده است
+ پ -
اگر مردم سه برابر این هم یارانه دریافت کنند باز هم مشکل انها حل نمی شود/ تصمیمات اشتباه باعث سخت شدن زندگی کارگران شده است

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت باید زمینه حضور مردم در عرصه سرمایه گذاری را فراهم کند، گفت:آرامش درونی کشور باعث جذب سرمایه گذار و رونق تولید می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در بیست و ششمین همایش کار و کارگر که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار استان قم برگزار شد،  با تبریک هفته کارگر به تمامی کارگران اظهار داشت: تردیدی نیست که اساس دوام و قوام یک جامعه بر بازوان کارگران است.

وی ادام داد: کارگران در انقلاب و دفاع مقدس دین خود را ادعا کرده و خوش درخشیدند و تمام تلاش خود را در آن زمان انجام دادند.

لاریجانی با اشاره به اینکه در هرکجا که لازم به حضور مردم بود کارگران پیشرو بودند، افزود:این نشان از آن دارد که این طبقه از جامعه حضور فعالی در کشور دارد.

وی اضافه کرد: در برخی سنوات گذشته نسبت به کارگران تصمیات مناسبی گرفته نشده است و این باعث سخت شدن زندگی آنها در حال حاضر شده است.

نماینده مردم قم با اشاره به اینکه مشکلاتی در بیمه درمانی، بازنشستگی و بیکاری کارگران رخ داده است که این فشار زندگی را بر آنها بیشتر کرده است، گفت: وقتی یک کارگر بیکار می شود آغاز مشکل برای خانواده او می باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید بیمه بیکاری فعال شود تا نگرانی خانواده ها کمتر شود، بیان داشت: همچون زمان انقلاب و جنگ باید مشکلات را با کارگران درمیان گذاشت تا آنها خود راه حل مشکلات را پیدا کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه قبول داریم در دولت قبل در مدیریت تامین اجتماعی مشکلاتی وجود داشت، افزود: باید فکری برای بدهی های به وجود آمده کرد و برای ۱۰ سال اینده برنامه ریزی مناسبی صورت بگیرد.

وی به رکود و نبود تولید در کشور اشاره کرد و ابراز داشت: این موضوع ها باعث شده کارگران بیکار شوند و سطع معیشت آنها پایین بیایید.

رئیس مجلس افزود:با قانون اقتصاد کشور درست نمی شود باید تولید رونق پیدا کند تا مشکلات زندگی و معیشتی مردم برطرف شود؛ اگر سه برابر این هم مردم یارانه دریافت کنند باز هم مشکل انها حل نمی شود چرا که تورم هم بالا می رود.

وی با اشاره به اینکه حاشیه های سیاسی به کشور کمکی نمی کند، خاطر نشان شد: برای اینکه تولید رونق پیدا کند و سرمایه گذاری در کشور بیشتر شود باید آرامش درونی در کشور حاکم شود  تا احساس فضای مناسب به وجود بیایید.

لاریجانی در خاتمه با اشاره به اینکه دولت باید بپذیرد که سرمایه گذاری دولتی مشکل را حل نمیکند، گفت: دولت باید زمینه را برای حضور مردم آماده کند و مردم را به سرمایه گذاری علاقمند کند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff