اگر زمانی افرادی آمدند در خانه حضرت زهرا(س) را آتش زدند، امروز هم کسانی هستندکه خون به دل رهبر می کنند
+ پ -
اگر زمانی افرادی آمدند در خانه حضرت زهرا(س) را آتش زدند، امروز هم کسانی هستندکه خون به دل رهبر می کنند

امام جمعه رودان گفت: فاطمیه یعنی تحمل مصیبت هایی که خودی بر دین وارد کردند و امروز کسانی هستند که با حرفشان و رفتارشان، خیانت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در یادواره ۵۷ شهید بخش بیکاه شهرستان رودان با بیان فضیلت های حضرت فاطمه زهرا(س) و نقش این بزرگوار در دفاع از ولایت، گفت: ریشه، مادر، اسوه و قهرمان تمام فضیلت ها، حضرت زهرا(س) است و شهدا از این بانوی بزرگوار یاد گرفتند و رفتند.

 

وی با اشاره به بتول عزرا یکی از صفات حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: بتول عزرا یعنی با تمام وجود در راه ولایت جانفشانی کردن و ازهمه چیز دست کشیدن است، حضرت فاطمه(س) به ما بریدن از همه تعلقات را تعلیم داد و این ۵۷ شهید هم از همه مادیات بریدند و باید از همه تعلقات بگذری که به معشوق برسی.

 

تاج زاد افزود: برای پرواز کردن باید جداشدن از زمین را یاد گرفت، درسی که شهدای ما خوب از فاطمه(س) یاد گرفتند و معنای بتول در وجودشان پیدا کردند، و واقعاٌ جا دارد که بگوییم گردوغبار شهدا در چشم جا دارند.

 

امام جمعه رودان ادامه داد: فاطمیه یعنی بریدن از همه شئونات مادی و خود را به سبکبالان عاشق رساندن است، درسی که شهدا خوب از حضرت زهرا(س) یاد گرفتند، شهدایی که با سربند یا زهرا(س) مثل ستاره زهره در آسمان این کشور الهی درخشیدند.

 

وی اضافه کرد: فاطمیه یعنی تحمل مصیبت هایی که خودی بر دین وارد کردند و امروز کسانی هستند که با حرفشان و رفتارشان، خیانت می کنند.

 

حجت الاسلام تاج زاد همچنین گفت: اگر زمانی افرادی آمدند در خانه حضرت زهرا(س) را آتش زدند، امروز هم کسانی هستند که خون به دل رهبر می کنند.

 

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه شهدا سینه شان را سپر کردند و جلوی نفوذ دشمن را گرفتند، اظهار کرد: تحمل مصیبتها، سینه سپر کردن در مقابل نفوذ دشمن از معانی فاطمیه است و شهدا در آخرین نفس در دفاع از مرزهای آبی و خاکی فریاد یا زهرا(س) سر می دادند.

 

وی با بیان اینکه فاطمیه را باید امروز معنا کنیم، افزود: فاطمیه یعنی نترسیدن از رجال های مدعی، خیلی ها کنار باید باشند اما مقابل آمدند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff