اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است
+ پ -
اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است

خطیب جمعه میناب با اشاره به تعلیق برجام توسط رژیم استکباری اظهار کرد: استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست و اگر بخواهند برجام را نقض کنند ما آن را به آتش می کشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر، امام جمعه میناب در خطبه های نماز جمعه امروز ناصح و دلسوز بودن را یکی از شاخصه های پیامبران برای هدایت انسانها بر شمرد و گفت: جامعه اسلامی باید یکدیگر را نصیحت و راهنمایی و امر به معروف و نهی از منکر کنند چرا که پیامبران جان مبارک خویش را در راه نصیحت کردن مردم فدا کردند.

خطیب جمعه میناب اظهار داشت: امروزه متاسفانه در آموزشگاه ها و دانشگاه های ما یاددادن و نصیحت کردن و ارشاد بدون پرداخت هزینه امکان پذیر نیست.

معتمدی فر نصیحت کردن را فرق و تمایز جامعه ایمانی از جامعه جاهلی دانست و بیان داشت: جامعه جاهلی در مقابل ناصحین بیشترین موضع گیری را دارند و مشکل جامعه جاهلی در این است که نصیحت کنندگان را دوست ندارند و عکس موعظه عمل می کنند.

وی اضافه کرد: نصیحت بعنوان یکی از مهمترین شاخصه پیامبران امروز در جامعه ما کمرنگ شده است لذا مسئولین باید با گردآوری مطالبی بعنوان فرهنگ خودسازی بعنون یک قانون از ورود جوانان ما به پذیرش فرهنگ سرخپوستی جلوگیری کنند.

امام جمعه میناب تفکر در نظام آفرینش و به یاد مرگ بودن را یکی از راه های رسیدن به خدا برشمرد و گفت: امروزه قبرستان های ما در دور ترین مکان و خارج از شهر و روستا قرار دارد که نه تنها انسان را به یاد مرگ نمی اندازد بلکه سبب شده تا انسانها از یاد مرگ غافل شوند.

معتمدی فر گفت: قانون جمهوری اسلامی برگرفته از قرآن و سیره معصومین است و مخالفت با این قانون مخالفت با اسلام است و مشاهده بسیاری از پارتی بازی ها در جامعه برای این است که ما قانونمندانه عمل نکرده ایم.

وی قانون جمهوری اسلامی را برگرفته از نظم و انضباط و تهذیب برشمرد و گفت: مومن یک آبشخور دارد و آن قانون است و سایر قانون ها از تجربه خام بشری نشات گرفته است.

وی با بیان اینکه قانون جمهوری اسلامی برای جلو گیری از دیکتاتوری است و تضعیف و تغییر این قانون حرام شرعی است، گفت: مردم از اجرای قانون در جامعه اسلامی ناراضی نیستند بلکه از عدم اجرا و تضعیف و تغییر قانون ناراضی هستند لذا تضعیف و تغییر قانون در شان نظام اسلامی نیست.

امام جمعه میناب تاکید کرد: متولین فیش های نجومی فکر می کنند که مستحق این حقوق ها هستند و در پی تغییر قانون در جامعه تلاش می کنند به طوری که اگر شرایط اقتضاء کند بر علیه نظام اسلامی شمشیر می کشند کما که حقوق بگیرانی بودند که بر علیه حکومت علی (ع) شمشیر کشیدند.

وی با شاره به شانزدهم آذر ماه روز دانشجو کار فرهنگی را بعنوان یک ضرورت در دانشگاه ها مورد تاکید قرار داد و گفت: دانشگاه های ما با نهادینه کردن کار فرهنگی در کنار اردوهای جهادی و تهیه بنر و فیلم های جنگی دانشجوی انقلابی پرورش دهند.

معتمدی فر اظهار داشت: متاسفانه دشمن با ترویج فرهنگ راحت طلبی و رفاه زدگی،ترویج و تبلیغ نظریه جدایی دین از سیاست تلاش می کند روحیه انقلابی را از دانشجویان ما بگیرد و مراکز ضد استکباری را به مراکز راحت طلبی تبدیل کنند لذا تربیت دانشجوی انقلابی یک ضرورت جامعه امروزی است.

خطیب جمعه میناب بیان داشت: نباید خوشحال باشیم که فرزندان ما در دانشگاه ها درس می خوانند بلکه باید ضریب هوشی و نمره دروس دانشگاهی آنها را باید مورد ارزیابی قرار داد.

وی با ابراز تاسف از عدم نهادینه شدن کار فرهنگی در دانشگاه ها گفت: متاسفانه ۳۵ در صد دانشجویان دانشگاه ها به دلیل نپرداختن به کارهای فرهنگی و تغییر قوانین دانشگاهی معتاد شده  اند.

وی با اشاره به تعلیق برجام توسط رژیم استکباری اظهار داشت: استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست و اگر بخواهند برجام را نقض کنند ما آن را به آتش می کشیم.

خطیب جمعه میناب تاکید کرد: برجام شیشه عمر نظام اسلامی نیست هر وقت اراده کنیم شیشه برجام را بر سنگ خارا خواهیم زد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff