تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 77758
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

اگر این همه اعتباراتی که توی این سالها در بشاگرد خرج شده بین مردم تقسیم شده بود حالا توی نیاوران تهران هرکدام صاحب خانه بودند

از چهارم آذر امسال که جاسم جادری به عنوان استاندار دولت تدبیر و امید سکان هدایت هرمزگان را به دست گرفته تا ۲۷ آذر،در قالب سفرهای شهرستانی سه شهر استان را دیده و هر یک با ویژگی های خود و با دلیلی خاص به گفته استاندار موجب حیرت وی شده اند. به گزارش هرمز، به […]

اگر این همه اعتباراتی که توی این سالها در بشاگرد خرج شده بین مردم تقسیم شده بود حالا توی نیاوران تهران هرکدام صاحب خانه بودند

از چهارم آذر امسال که جاسم جادری به عنوان استاندار دولت تدبیر و امید سکان هدایت هرمزگان را به دست گرفته تا ۲۷ آذر،در قالب سفرهای شهرستانی سه شهر استان را دیده و هر یک با ویژگی های خود و با دلیلی خاص به گفته استاندار موجب حیرت وی شده اند.

به گزارش هرمز، به این ترتیب و با احتساب ۱۳شهرستان استان، می توان گفت هنوز ۱۰شهر دیگر باقی مانده اند که هر یک می توانند اسباب ایشان تعجب شوند.
البته از گفته های نماینده عالی دولت در استان اینگونه برمی آید که جنس حیرت او در هر شهر یکسان نبوده و هرکدام با احساس درونی متفاوتی همراه بوده است.
شهرستان بشاگرد در۲۷۰کیلومتری شرق هرمزگان با آن حجم محرومیت و عقب ماندگی و به قول استاندار، بدون امکانات اولیه زندگی، حیرتش با آتش زدن به دل هر دلسوزی همراه است.
یکی از همراهان استاندار پس از سفر بشاگرد با شوخی آمیخته با تلخی می گفت ˈاگر این همه اعتباراتی که بر اساس آمار و ارقام توی این سالها در بشاگرد خرج شده، بین ساکنین این منطقه سرشکن شده بود، حالا توی نیاوران تهران هرکدام صاحب خانه های چند هزار متری بودند.ˈ
اما جنس حیرت استاندار جدید هرمزگان در شهرستان ابوموسی ، جزیره غرور و غیرت ایرانی متفاوت است ، اینجا سازندگی و عمران و آبادی فراتر از ذهنیت قبلی و انتظار او بوده است.
در ابوموسی بخش بزرگی از بضاعت ایران در سال های پس از انقلاب به همت نظام جمهوری اسلامی به میدان آمده است تا جایی که استاندار آن را ستاره خلیج فارس و قله غرور ایرانیان توصیف کرده و اذعان می کند که انتظار نداشته با چنین ساختار منسجمی در این جزیره روبرو شود.
هنوز یک هفته از سفر به ابوموسی نگذشته که استاندارهرمزگان راهی حاجی آباد در فاصله ۱۶۵کیلومتری شمال بندرعباس می شود.
در آستانه سومین سفر کم کم می شود به برخی ویژگی های استاندار جدید در رفتار و مدیریت پی برد که وقت شناسی و حرکت به موقع ،یکی از آنهاست که البته برای خبرنگاران که به تاخیر و اتلاف وقت در بسیاری حوزه ها عادت کرده اند، کیمیاست.
اگر در سفر بشاگرد کپرنشینانی با ساده ترین لباس ها ، چهره های آفتاب سوخته و شکسته از سختی روزگار به استاندار خوش آمد می گویند و اگر در ابوموسی استاندار هرمزگان در بدو ورود خود با سلام نظامی روبرو می شود در حاجی آباد از سوی دختران عضو سازمان دانش آموزی با چادرهای رنگی و سرودی گرم مورد استقبال قرار می گیرد.
تنوع آب و هوایی و تفاوت دما با مرکز استان شاید یکی از نخستین مواردی باشد که در حاجی آباد موجب حیرت استاندار می شود.
در این روزهای آخر پاییز که به قول دوستی هنرمند هنوز سمفونی کولرگازی موسیقی متن زندگی دربندرعباس است ،درحاجی آباد سوز سرما آدمی را به ˈهاˈ کردن در دستها وا می دارد.
نماینده عالی دولت در هرمزگان حاجی آباد را گنجینه ای کم نظیر از ظرفیت ها و توانمندی های کشاورزی و دامپروری و معدنی می بیند و با اشاره به این همه منابع و تفاوت های اقلیمی در یک استان ،بازهم تعجب خود را پنهان نمی کند.
استاندار هرمزگان سفر حاجی آباد را نیز با حضور در شورای اداری ادامه می دهد، نشست هایی که بر خلاف سابقه سفرهای شهرستانی پیشین در برخی دوره های مدیریتی یکباره با دهها مصوبه فی البداهه و خلق الساعه همراه نیست و همان گونه که از یک مدیر دولت تدبیر و امید انتظار می رود تنها به قصد آشنایی با شرایط هر شهرستان است.
درهمین نشست هاست که معلوم می شود استاندار برای شنیدن وضعیت هرشهرستان بسیار پرحوصله است و یکی یکی مدیران شهرستانی را فرا می خواند تا از حوزه مدیریتی خود گزارش دهند و همه حرف ها را به دقت گوش می کند و یادداشت برداری می کند و گاه گاهی آرام سر درگوش معاون یا فرماندار فرو می برد و درباره آخرین جمله ای که شنیده توضیحی می خواهد و توصیه ای می کند.
سخنان استاندار هرمزگان در نشست شورای اداری حاجی آباد تکرار حرف های گفته شده در نشست شورای اداری بشاگرد و ابوموسی نیست و همین نشان می دهد اولین استاندار دولت تدبیر و امید در هرمزگان ناگفته های بسیاری دارد.
جادری با بیان برخی مشکلات و و اشاره به نقش مردم و لزوم جلب رضایتمندی مردم تصریح کرد:بیان مشکلات برای جلب نظر مردم و جمع کردن رای برای ورود به مجلس نیست.
نماینده عالی دولت در هرمزگان اضافه کرد:متاسفانه برخی تنها در زمان انتخابات به فکر مردم می افتند و خود را دلسوز و مدافع حق و حقوق آنان نشان می دهند
وی در عین حال ظرفیت ها و توانمندی های حاجی آباد را نیز قابل توجه دانست و اضافه کرد:هیچ توجیهی برای استقرار پیدا نکردن کارشناسان معدنی در شهری که ذخایر معدنی آن می تواند نیاز بخش عظیمی از کشور را برطرف کند پذیرفته نیست.
رییس شورای برنامه ریزی استان هرمزگان همچنین برخوردارنشدن از گاز در شهرک صنعتی این شهر در شرایطی که خط لوله گاز از کنار آن عبور کرده و گاز هرمزگان را به کرمان می برد را ناشی از کم توجهی دانست.
رییس شورای آرد و نان استان هرمزگان همچنین برخوردارنشدن استان و شهرحاجی آباد از سیلوی ذخیره گندم را مایه تعجب دانست و یادآور شد:به نظر می رسد کوچکترین تدبیری برای مهمترین مسائل استان در کار نبوده است.
نشست شورای اداری حاجی آباد و سومین سفر شهرستانی استاندار هرمزگان نیز پایان می یابد و وی آماده برگشت به بندرعباس می شود.
نشستی که شاید همچون گذشته با مصوبه های آن چنانی همراه نیست اما می توان امید داشت که همین نگاه واقع گرایانه دیر یا زود به پیدا شدن کلید یا کلیدهایی برای مشکلات ریز و درشت بینجامد.
پرونده سفر استاندار به سومین وادی حیرت انگیز هرمزگان نیز بسته می شود و بر اساس رسم به جا مانده از روزهای نه چندان دور ،باز هم عده ای جلوی درب فرمانداری برای دادن نامه منتظر ایستاده اند که البته به گفته یکی از همکاران رسانه ای انگار نسیم تحول به این بخش هم رسیده است.
هرچند هنوز هم در میان نامه به دستان ،افرادی که برای ساده ترین و کوچکترین درخواست ها حتی در حد کمک صدهزار تومانی هم هستند اما اکثریت با کسانی است که به خوبی دریافته اند حالا نوبت آن رسیده که مطالباتی را در سطوح بالاتر پیگیری کنند .
شاید به همین دلیل است که بیشتر نامه ها در کاغذهای سربرگدار و تمیز و مرتب با پاکت هایی آبرومند جای گرفته اند بیش از آن که به درخواست های شخصی مانند کمک به پرداخت قبض آب و برق و گرفتن اعانه های بی فایده محدود شده باشد، معطوف به درخواست های صنفی و کلان و تاثیرگذار از سوی تشکل های و نهادهای صنفی و مردم نهاد است و این تنها یک نشانه است که مردم به تدبیرهایی بزرگتر،امیدهای بیشتری دارند.

یشاگردنیوز

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=77758
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,448 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل