اولین محموله صادرات شتر مرغ زنده راهی عمان شد
+ پ -
اولین محموله صادرات شتر مرغ زنده راهی عمان شد

فرماندار سیریک گفت: برای اولین بار در سطح استان ۵ پنچ قطعه شتر مرغ با یک فروند لنج از شهرستان سیریک به مقصد کشور عمان صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، سعیدالله مبارکی افزود: محموله صادراتی برای کشور بیش از ۱۵ هزار دلار ارز آوری داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان سیریک یک واحد پرورش شتر مرغ به تعداد ۴۰ قطعه با هدف تولید گوشت با اعتبار یک میلیارد ریالی با اشتغالزایی ۳ نفر در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع در شهرستان فعالیت می کند.
مبارکی تصریح نمود: برای اجرای این طرح ۷۰ درصد تسهیلات اقتصاد مقاومتی و ۳۰ درصد از سهم آورده سرمایه گذاری شده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: هر شتر مرغ بطور متوسط ۱۰۰ کیلوگرم وزن ، که در صورت کشتار حداقل ۵۰ کیلوگرم گوشت خالص دارد که هر کیلوگرم گوشت خالص۳۵ هزار تومان در سطح شهرستان و استان بفروش می رسد.
فرماندار سیریک اذعان داشت: با توجه به رایزنی ها برای توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی تا دو ماه آینده تعداد ۳۰ قطعه دیگر از شتر مرغ های شهرستان در قالب دو محموله صادراتی به کشور عمان صادر خواهد شد.
مبارکی ابراز داشت: با پایان اولین مرحله طرح پرورش شتر مرغ شهرستان تعداد ۱۰۰ قطعه جوجه دیگر برای پرورش مجدد در این واحد با هدف رونق بازار کسب و کار ، اشتغال پایدار و ارز آوری برای توسعه بیشتر صادرات انجام خواهد شد.
فرماندار سیریک اضافه کرد: برای انجام این طرح ارزشمند و رونق اشتغال و اقتصادی و صادرات آن ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ، جهادکشاورزی، دامپزشکی ، منابع طبیعی و آبخیزداری همکاری صمیمانه و مجدانه ای داشته اند که از همه آنها تشکر و قدر دانی می شود.
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff