اولین جشنواره منطقه ای شعر بلوچ در جاسک برگزار می شود
+ پ -
اولین جشنواره منطقه ای شعر بلوچ در جاسک برگزار می شود

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک از برگزاری اولین جشنواره منطقه ای شعر بلوچ همزمان با بهمن ماه سال جاری در شهر جاسک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عبدالرحمن لشکری زاده،سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک  در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد: این جشنواره از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک و همکاری انجمن شعر و ادب هرمزگان ، شاعران و فرهنگ دوستان هرمزگان،به ویژه بلوچ اجرا میشود.

وی  با بیان اینکه فراخوان این جشنواره در بین ۳ هرمزگان کرمان و سیستان و بلوچستان  توزیع شده است،خاطرنشان کرد:علاقه مندان به شعر بلوچی می توانند آثار خود را تا ۲۵ دی ماه  به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک ارسال کنند.

لشکری زاده افزود:علاقمندان در حوزه شعر در دو قالب شعر سنتی و نو به زبان بلوچی و با موضوع آزاد،می توانند شرکت کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک در خصوص اینکه جشنواره منطقه ای شعر بلوچ برگزار شده در شهرستان، می تواند زمینه را برای حضور جوانان در این عرصه فراهم کرده و باعث شکوفایی استعدادهای نهفته در جاسک شود، افزود: این اشعار باید به منظور شناسایی استعدادهای درخشان بلوچ در زمینه هنری و ارتقاء بخشیدن به شعر بلوچی در فضای رقابتی سالم، رشد و ارتقاء توانایی‌های شاعران در استان باشد.

وی ضرورت مطالعه پیشینه شعر بلوچی در استان هرمزگان توسط جوانان و فعالان حوزه ادبی را مهم برشمرد و عنوان کرد: جوانان وارثان مکتب ادبی این استان و کشور هستند و نیاز است تا با مطالعه دقیق و پرمحتوا سبب رشد روزافزون مکتب شعر و ادب در استان باشند.

لشکری زاده بیان کرد: در حال حاضر ۳۵ عضو فعال در کانون و انجمن شعر شهرستان جاسک عضویت دارند که همگی آن ها فعالیت قابل قبولی داشته اند و نیاز است این عزیزان با بهره گیری از ادبیات روز دنیا و به کارگیری آن ها در سروده های خود و بهبود کیفی اشعار خود قدمی محکم در راستای توسعه شعر  بردارند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff