اولین تعاونی فرش دستباف با اشتغال‌زایی ۱۵ نفر در بستک افتتاح شد/ هموار شدن مسیر اقتصاد مقاومتی در بستک
+ پ -
اولین تعاونی فرش دستباف با اشتغال‌زایی ۱۵ نفر در بستک افتتاح شد/ هموار شدن مسیر اقتصاد مقاومتی در بستک

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از افتتاح اولین شرکت تعاونی فرش دستباف در شهرستان بستک خبر داد و گفت: توسعه صنعت فرش دستباف می‌تواند نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز بهرام فولاد چنگ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جهانگیریه در بستک اظهار داشت: روستای هنگویه با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر از جمله روستاهایی اس که به صنایع دستی و اشتغال اهتمام ویژه‌ای دارند.

وی اضافه کرد: اولین شرکت تولیدی فرش دستباف در روستای هنگویه با اعتبار ۱۴۰۰ میلیون ریال و ظرفیت اشتغال ۱۵ نفر فعالیت خود را به مناسبت دهه فجر آغاز کرده است و امیدوار هستیم با توسعه این بخش بتوانیم نقش مهمی در توسعه اشتغال روستا و منطقه ایفا کنیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه یادآور شد: حضور مسئولین در آغاز به کار تعاونی تولیدی فرش دستباف نوید هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های دوچندان در آینده می‌دهد.

وی همچنین اظهار کرد: تعاونی تولیدی فرش دستباف با عنوان نقش ترنج با هفت نفر عضو و ظرفیت اشتغال اولیه ۱۵ نفر در تولید فرش دستباف، بازاریابی در بازارهای داخلی و خارجی، فروش و صادرات فعالیت خواهد کرد.

فولادچنگ خاطرنشان کرد: فعالیت در زمینه صنایع دستی از جمله صنعت فرش با توجه به نیاز به سرمایه اندک مالی می‌تواند به صورت فراگیر در شهرستان فعالیت کند و خانواده‌ها با آموزش می‌توانند در این زمینه گام بردارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توسعه صنعت فرش دستباف می‌توان نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان ایفا کرد و آنچه به عنوان دغدغه مهم اشتغال و توجه به ظرفیت‌های درونی توسط مقام معظم رهبری تأکید می‌شود جامه عمل پوشاند.

انتهای پیام/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff