اولین بخش انگشت نگاری در سیریک راه اندازی شد
+ پ -
اولین بخش انگشت نگاری در سیریک راه اندازی شد

بعد از گذشت ۷ سال با پیگیری فرماندار سیریک و همکاری اداره پست بخش انگشت نگاری صدور کارت ملی هوشمند در اداره ثبت احوال شهرستان سیریک راه اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، با پیگیری های فراوان بعد از رفع مشکلات و موانع متعدد در راه اندازی بخش انگشت نگاری صدور کارت ملی هوشمند برای تسهیل در ارائه خدمات به مردم این بخش در اداره ثبت احوال سیریک با همکاری نیروی اداره پست شهرستان مشغول به فعالیت شده است.

 

لازم به یادآوری است بعد از گذشت زمان طولانی و پیگیری های فراوان فرماندار شهرستان سیریک در راه اندازی بخش انگشت نگاری برای تسریع در ارائه خدمات به مردم نهایتا جواب داد و این بخش بعد از مدت ها که سیریک از بخش به شهرستان تبدیل شده و ارائه خدمات صدور هوشمندسازی کارت ملی که تقریبا جزء سیاست های اصلی دولت الکترونیکی می باشد هنوز با برخی مشکلات مانند عدم وجود دستگاه سرمایشی شروع به خدمات به مردم در هوای گرم تابستان کرده است.

 

با توجه به اینکه قبلا این بخش در شهرستان راه اندازی نشده بود خطرات جابجایی و مسافت نسبتا زیاد میان دو شهرستان سیریک تا میناب ، تامین مخارج هزینه های ایاب و ذهاب برای مردم ،هدر رفتن وقت و زمان مردم ، و وابستگی امورات اداری شهرستانی که خود دارای ثبت احوال می باشد نوعی تعجب ، نگرانی و ناراحتی برای مردم ایجاد شده بود .

 

اداره ثبت احوال شهرستان سیریک چند سالی است که دارای ساختمان تازه تاسیس می باشد ولی متاسفانه تنها با یک نفر نیرو مدیریت و اداره می شود این رویه در حالی صورت گرفته که با همان سیاست کاری دوران بخشی سیریک می باشد و اکنون که شهرستان سیریک خود دارای سه شهر و ۷۵ روستا و دارای جمعیتی بالغ بر ۴۵ هزار نفر می باشد جوابگوی درخواست های مردم نیست حال آن از مجموعه روزهای اداری این اداره در روز های دوشنبه و چهارشنبه نیز تعطیل است .

 

با توجه به راه اندازی بخش انگشت نگاری صدور کارت ملی هوشمند در شهرستان سیریک و توافق صورت گرفته فی مابین اداره پست و ثبت احوال دو اداره مذکور جهت تامین حداقل یک دستگاه کولر گازی و آب سردکن برای رعایت شان و منزلت مردم با توجه به فصل تابستان و گرمای شدید هوا بعد از خبر مسرت بخش و خوب راه اندازی بخش انگشت نگاری صدور کارت ملی هوشمند متاسفانه این مسئله باعث گلایه مندی و اعتراض بسیاری از مردم شهرستان سیریک شده است.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff