اولین بانوی پارسیانی موفق به کسب مدرک دریانوردی شد/ توانایی گذراندن مراحل سخت این شغل را دارم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اولین خلبان زن، اولین فضانورد زن، اولین وزیر زن، اولین دریانورد زن… این‌ها عباراتی است غریب و آشنا به گوش ایرانیان و بسیاری از مردم جهان در کشورهای درحال‌توسعه! اما در سال‌های اخیر بسیاری از بانوان توانمند ایرانی توانسته‌اند با ایستادگی در برابر نمی‌توانی‌ها، بدعت‌گذار حضور زنان در بسیاری از حوزه‌ها باشند و پابه‌پای مردان در مسیر توسعه کشورمان قدم‌هایی استوار بردارند.

زهرا تیموری، اولین دریانورد خانم پارسیانی گفت: من با توجه به علاقه زیادی که به دریا داشتم نمی دانستم که یک خانم می‌تواند ملوان شود ابتدا همسرم در مرکز علوم و فنون دریا نوردی آریا دریا برای مدرک ملوانی ثبت نام کرد و بعد با توجه به راهنمایی های کاپیتان خواجه، من متوجه این موضوع شدم که خانم ها می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

وی با بیان اینکه دوره‌های لازم را گذراندم و متوجه شدم واقعاً توانایی گذراندن مراحل سخت این شغل را دارم و عاشقانه بر تصمیم خود مصمم شدم، عنوان کرد: این شغل به علت اینکه تعداد بانوانی که روی دریا هستند خیلی کم است سختی‌های خاص خودش را دارد و شاید هر کسی نتواند این سختی‌ها را تحمل کند اما با تمام این سختی‌ها به بانوان پیشنهاد می‌کنم اقدام کنند و وارد این عرصه شوند و سختی‌های آن را به جان بخرند و مطمئنم پشیمان نمی‌شوند.

تیموری در ادامه افزود : من از خطرات دریا نمی‌ترسم و میخواهم مدارک بالاتری در این حوزه کسب کنم و سفرهای دریایی انجام دهم.

‌‌کاپیتان عقیل خواجه، مدیر ‌مرکز علوم و فنون دریا نوردی آریا دریا نیز گفت: این مرکز بیش از بیست سال در پارسیان و بندر لنگه مشغول به فعالیت می باشد و تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر دریانورد در این شرکت آموزش دیده اند.

وی افزود: مركز علوم و فنون دريانوري آريا دريا اولین مرکز آموزشی است که در سال ۱۳۸۰ اولین بانوی دریانورد ایران را تربیت کرد و به جامعه معرفی کرد و تاکنون حدود یکصد بانوی فارغ التحصیل از سراسر ايران داشته است.

انتهای پیام/