اولین‌ رویداد برخط توانمند سازی مسؤلین رسانه دانشگاه های هرمزگان، فارس،یزد برگزار می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدرضا چکن، مسئول مرکز رسانه ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان با اشاره به برگزاری اولین رویداد برخط توانمند سازی مسئولان رسانه اظهار کرد: این دوره برای نخستین بار با هدف توانمند سازی هسته های تخصصی رسانه استان های هرمزگان، فارس و یزد برگزار می شود.

چکن با تاکید بر اهمیت نقش رسانه و فضای مجازی در عصر اطلاعات و ارتباطات گفت: ایجاد تحول در نهضت رسانه و تقویت اطلاع رسانی در فضای مجازی از ابعاد برگزاری این دوره آموزش با عنوان مشق مجازی است.

وی با بیان اینکه برخورداری از سواد رسانه برای حضور در فضای مجازی انکار ناپذیر است، بیان کرد: فعالیت در محیط های مبتنی بر وب و فضای مجازی بدون سواد رسانه ای، چالش های خاص خود را به همراه دارد.

مسئول‌ مرکز رسانه ناحیه بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه حضور هوشمندانه دانشجویان در فضای مجازی ضروری است، تصریح کرد: اصول و مقدمات خبرنویسی، تولیدمحتوا، اصول مطالبه گری رسانه ای، عملیات رسانه ای و کمپین سازی، شرح وظایف مدیر رسانه دانشگاه و جنگ روایت ها، سوژه یابی در شبکه های اجتماعی، عکاسی کاربردی با تلفن همراه از سر فصل های این دوره آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه بیستم مهرماه آخرین مهلت ثبت نام است، خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی از بیست و دوم الی بیست و هشتم مهرماه سال جاری به صورت برخط برگزار می شود.

انتهای پیام