اوضاع یمن دل ها را جریحه دار کرده/آمریکا در مذاکرات قلدری می کند
+ پ -
اوضاع یمن دل ها را جریحه دار کرده/آمریکا در مذاکرات قلدری می کند
آیت الله مجتهد شبستری در دیدار با تشکل های دانشجویی؛

اوضاع یمن دل ها را جریحه دار کرده/آمریکا در مذاکرات قلدری می کند

نماینده ولی فقیه در استان گفت: استان ما آرام بوده و باید آرام بماند. چرا کسی بخود اجازه می دهد درباره فردی که قانون تصویر او را منع کرده بیاید از این فرد دفاع کند؟

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز عصر روز دوشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل هایی دانشجویی با اشاره به اوضاع نامناسب یمن گفت: اوضاع یمن حقیقتاً دل ها را جریحه دار کرده است.

 

وی افزود: باید دعا کنیم همه این بی سر و سامانی ها با ظهور حضرت ولی عصر (عج) خاتمه یابد.

 

آیت الله مجتهد شبستری در پاسخ به درخواست دانشجویان برای حضور بیشتر در دانشگاه ها گفت: از خدا میخواهم که در دانشگاه ها حضور یابم. خدا شاهد است که بهترین لحظات عمر من بودن با دانشجویان است اما مشغله زیاد فرصت همیشه بودن با شما را می گیرد. مشغله زیاد مانع شده و الا دلم میخواهد بیشتر با شما باشم.

 

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: به همه تشکلهایی که در چارچوب قانون و نظام فعالیت می کنند احترام قائلم و همه آنها را به یک چشم می بینم. علاقمندم به همه تشکل ها احترام بگذارم.

 

امام جمعه تبریز با اشاره به تهدیدات و زیاده خواهی های آمریکا در مذاکرات هسته ای افزود: چقدر قلدری میخواهد که بیایند و بگویند ما باید از دانشمندان شما بازجویی کنیم.مستکبرین اهل ریا و فریب و دروغ هستند و می گویند باید در کارهای شما دخالت کنیم و از دانشمندان هسته ای شما بازجویی کرده و مصاحبه کنیم. هدف آنها زیر سوال بردن ابتکار و خلاقیت دانشمندان ما می باشد.

 

آیت الله مجتهد شبستری گفت: شما دانشجویان در چارچوب موارین نظام اسلامی، هر خطی را که درست تشخیص دادید، بدان عمل کنید. این آزادی را کشور اسلامی و حاکمیت مردم، فراهم کرده است. دغدغه ی دانشجویان در زمینه ی مسائل فرهنگی قابل تامل و ارزشمند است. مسئولین دانشگاهی با اینکه کارهای فرهنگی متعددی انجام می دهند اما باید سعی کنند کارهای فرهنگی پرمحتواتر انجام دهند. برخورد با بدحجاب ها باید با برهان و استدلال و منطق انجام پذیرد. روش های قهری و انتظامی در برخورد با بدحجابی در دانشگاه موثر نیست.

 

امام جمعه تبریز باشاره به اتفاقات رخ داده در جلسه نخبگان با رئیس جمهور و با استناد به شعار سال افزود: امسال بنا به فرموده رهبر انقلاب سال همدلی و همزبانی است. همدلی مسئله بسیار مهمی است. مبادا در آستانه انتخابات، آرامش دانشگاهها و مجامع را به هم بزنیم. آن روز در جلسه  نخبگان با رئیس جمهور، فردی آمد و صحبت های بی ربطی در راستای مخالفت با نظام انجام داد و جلسه را متشنج کرد. من قبل از جلسه به مسئولین توصیه کرده بودم که سخنرانان معتدل را دعوت کنند اما توجهی نکردند و آرامش جلسه به هم خورد. استان ما آرام بوده و باید آرام بماند. چرا کسی بخود اجازه می دهد درباره فردی که قانون تصویر او را منع کرده بیاید از این فرد دفاع کند؟ گرایشات سیاسی هیچ ایرادی در دعوت از اشخاص ندارد اما خواهش من از مسئولین دانشگاهی اینست که سخنرانان معتدلی را در آستانه انتخابات دعوت کنند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff