اوباما و العبادی درباره تنش‌های ایران و عربستان گفتگو کردند
+ پ -
اوباما و العبادی درباره تنش‌های ایران و عربستان گفتگو کردند

رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر عراق درباره لزوم پرهیز از تشدید تنش‌های فرقه‌ای در منطقه گفتگو کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از تسنیم، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر عراق درباره لزوم پرهیز از تشدید تنش‌های فرقه‌ای در منطقه گفتگو کردند.

در اوایل هفته جاری نیز جان کری، وزیر خارجه آمریکا، در تماس‌های تلفنی با مقامات کشورهای مختلف خاورمیانه خواستار خویشتن‌داری و نیز جلوگیری از خدشه‌دار شدن فرآیند صلح سوریه در پی قطع روابط عربستان و ایران شد.

به‌نوشته وب‌سایت پولیتیکو کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد اوباما و العبادی درباره نگرانی‌های مشترک‌شان در مورد اعدام شیخ النمر باقر النمر توسط عربستان و حوادث سفارت این کشور در تهران گفتگو کردند.

“دو نفر درباره لزوم خویشتن‌داری تمام طرف‌های منطقه‌ای، پرهیز از سخنان یا رفتار تحریک‌آمیز و نیز تشدید تنش‌های فرقه‌ای توافق کردند. آنها همچنین بر لزوم تعامل و گفتگوی دیپلماتیک بین تمام طرف‌ها تأکید کردند”.

عربستان سعودی به‌بهانه حمله به سفارت این کشور در تهران روابط خود را با ایران قطع کرد.

اوباما در گفتگوی تلفنی روز چهارشنبه همچنین پیروزی‌های اخیر نیروهای عراقی در نبرد علیه داعش در رمادی و نیز تلاش‌های دولت وی برای برقراری ثبات در این شهر و ایجاد شرایط امن برای بازگشت ساکنان آن به خانه‌های‌شان را تبریک گفت.

پرینت دریافت به صورت pdf
fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.


fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff
 

یادداشت
گفتگو
وبلاگ