اوباما تحریم های روسیه را یکسال تمدید کرد
+ پ -
اوباما تحریم های روسیه را یکسال تمدید کرد

باراک اوباما با امضای قانون تحریم های اقتصادی این کشور علیه روسیه را تا یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، باراک اوباما اعلام کرد طرح تمدید تحریم های اقتصادی علیه روسیه را به مدت یک سال امضا کرده است. وی گفت: قانون مصوب شماره ۱۳۶۶۰ کنگره در مورد تحریم روسیه را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه آمریکا و اتحادیه اروپا به بهانه دخالت های روسیه در امور داخلی اوکراین یک سری تحریم های اقتصادی علیه روسیه وضع کردند.

اوباما بعد از اعلام تمدید یک ساله تحریم ها علیه روسیه گفت: به نظر می رسد هنوز روسیه در امور داخلی اوکراین دخالت می کند. وی دخالت های روسیه را موجب تهدید امنیت و ثبات داخلی اوکراین ارزیابی کرد.

اتحادیه اروپا نیز در سال ۲۰۱۴ یک سری تحریم های اقتصادی علیه شرکت های روسی وضع کرده است. این اتحادیه همچنین خرید سلاح و تجهیزات نظامی از روسیه را ممنوع اعلام کرده است.

روسیه در واکنش به این تحریم ها واردات کالا و محصولات کشاورزی از کشورهای تحریم کننده را ممنوع اعلام کرده است.

تحریم محصولات کشاورزی کشورهای اروپایی موجب خسارت های شدید علیه شرکت هایی از کشورهای ایتالیا، آلمان، یونان و چند کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا شده است.

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال بعضی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو تحریم های روسیه را خواستار شده اند. این کشورها می گویند خشونت ها در اوکراین کاهش یافته است و ادامه تحریم علیه روسیه دلیلی ندارد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff