اهمیت شرکت در انتخابات کمتر از حفظ خون شهدا نیست/کم‌کاری برخی مسئولان نباید به اصل نظام خدشه وارد کند

حجت الاسلام بهزادی با اشاره به اهمیت آراء مردمی و با بیان اینکه انداختن یک رأی در صندوق آراء کمتر از زنده نگه داشتن یاد خدا و حفظ خون شهدا نیست، گفت: یکی از مهم‌ترین کارکرد ویژه انتخابات و مشارکت سیاسی مردم، خنثی‌سازی توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان است.

حجت الاسلام بهزادی در گفتگو با خبرنگار هرمز به فواید و کارکردهای انتخابات اشاره داشت و با بیان اینکه انتخابات در نظام مردم‌سالار کارکردهای ممتازی دارد که اهمیت انتخابات و ضرورت توجه به آن را بیش از پیش آشکار می‌کند، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین کارکرد ویژه انتخابات و مشارکت سیاسی مردم، خنثی‌سازی توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان است.

وی در ادامه افزود: این کارکرد مهم انتخابات، در عین حال موجب افزایش اقتدار نظام و امنیت ملی کشور شده و پیامدهای مثبت منطقه‌ای و بین‌المللی برای هر نظام سیاسی خواهد داشت.

امام جمعه هرمز، انتخابات را عالی‌ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی و مهم‌ترین مجرای تحقق حاکمیت مردم دانست و بیان داشت: نظام مردم‌سالار نظام حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش، نظام داشتن حکومتی برخاسته از مردم و پاسخگو در برابر مردم است.

بهزادی با توجه به اهمیت مسئله انتخابات گفت: انتخابات یکی از مهمترین مسائل کشور است که هر شهروند و شخصی که در این کشور زندگی می کند و حق رأی دادن دارد در تعیین سرنوشت کشور خود دخیل است.

وی گفت: برخی مسائل موجود در کشور از قبیل کم کاری بعضی مسئولان، ضعف مدیریت و … نباید به اصل و اساس نظام خدشه وارد کند و درخصوص این مسائل نباید از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گله مند بود.

امام جمعه هرمز ابراز داشت: انتخاب فرد اصلح بر اساس الگوهای بیان شده توسط مقام معظم رهبری باید صورت گیرد و باید با افزایش مشارکت عمومی و حضور حداکثری در پای صندوق آراء، مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکوبیم.

بهزادی با اشاره به اهمیت آراء مردمی تصریح کرد: انداختن یک رأی در صندوق آراء کمتر از زنده نگه داشتن یاد خدا و حفظ خون شهدا نیست. هرکس اهمیت این اقدام سرنوشت ساز را درک کرد و پای صندوق آراء حضور یابد خون شهدا را حفظ کرده در غیر این صورت، خون شهدا به ویژه شهید سردار سلیمانی را پایمال کرده است.

انتهای پیام/