اهل بیت علیهم السلام واسطه و وسیله اتصال به خداوند لایزال هستند
+ پ -
اهل بیت علیهم السلام واسطه و وسیله اتصال به خداوند لایزال هستند
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ابوموسی:

اهل بیت علیهم السلام واسطه و وسیله اتصال به خداوند لایزال هستند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ابوموسی گفت: رسیدن به خداوند متعال نیازمند واسطه و وسیله است و اهل بیت علیهم السلام واسطه و وسیله اتصال به خداوند لایزال هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین رضایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ابوموسی که به مناسبت شهادت امام موسی کاظم علیه السلام در مسجد جامع شهرستان ابوموسی سخن می گفت، به واسطه فیض بودن اهل بیت اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند در سوره مائده آیه ۳۵ می فرماید «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و ابتغوا الیه الوسیله و جاهدوا فی سبیله لعلّکم تفلحون» این آیه نشان از آن دارد که رسیدن به خداوند متعال نیازمند واسطه و وسیله است. اهل بیت علیهم السلام واسطه و وسیله اتصال به خداوند لایزال هستند.

 

وی با استناد به حدیث شریف «أنا مدینه العلم وعلی بابها» تصریح کرد: پیامبر بزرگوار خدا حضرت محمد مصطفی(ص) نیز خود را شهر علم میدانند و حضرت علی علیه السلام دروازه ورود به این شهر معرفی شده است یعنی اگر انسان ها بخواهند از علم و فضل و دانش پیامبر بهره ببرند باید از طریق حضرت علی علیه السلام  به آن برسند. اینجاست که انسان به این نتیجه می رسید که رسیدن به هر چیزی نیاز به وسیله، واسطه و روش خود دارد و راه رسیدن به خدواند متعال نیز اهل بیت علیهم السلام هستند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ابوموسی در ادامه گفت: عقیده وهابیت در این مورد چیز دیگری است آنها می گویند و به آن عتقاد دارند که رسیدن به خدای سبحان نیازمند وسیله نیست و انسان بلاواسطه می تواند به این موضوع دسترسی پیدا کند حال آن که خود خداوند در نص صریح قرآن به واسطه و وسیله اشاره می کند و امام صادق علیه السلام می فرمایند: این وسیله ما اهل بیت هستیم. ما شیعیان باید این نکته را قدر بدانیم و خداوند تبارک و تعالی را شکر کنیم که پیرو مکتب اهل بیت علیه السلام هستیم.

 

وی در پایان گفت: توسل به اهل بیت علیه السلام یاریگر ماست می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم بر هوای نفس خود غلبه کنیم. اهل بیت علیه السلام حکم کشتی نجات را دارند که می توانند ما را از غرقاب شیاطین به پایان  فلاح و رستگاری برسانند.

 

در ادامه مداحان اهل بیت علیهم السلام به ذکر مصبیت و مداحی پرداختند و عاشقان و دل باختگان اهل بیت عصمت و طهارت در سوگ هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به سوگواری و سینه زنی پرداختند.

 

مراسم شهادت امام کاظم _DSC0797 _DSC0799

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff