اهدای خون مانند اهدای یکی از اعضای بدن است
+ پ -
اهدای خون مانند اهدای یکی از اعضای بدن است

مهدی حسینی شهروند مینابی یکی از اهدا کنندگان مستمر خون در این شهرستان است که سلامتی و نجات افراد نیازمند را در اهدای خون می داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، مرتضی مهدی حسینی یکی از اهدا کنندگان مستمر خون از شهروند مینابی است که سلامتی و نجات افراد نیازمند را در اهدای خون می داند در گفتگویی پای صحبت با این شهروند نشستیم:

 

لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید هر چند وقت یکبار برای اهدای خون به این پایگاه می آیید؟

 

من مرتضی مهدی حسینی ساکن شهرستان میناب هستم که برای اهدای خون هر ۴ ماه یکبار به این پایگاه می آییم.

 

چند سال است که خون اهدا می کنید و به چه دلیل ؟

 

من قریب به پنج سال است که به صورت مستمر برای اهدای خون به این پایگاه می آییم، و از این کار نیز لذت بسیار می برم چون این کار هم باعث سلامتی و شادابی فرد می شود و هم اینکه بتوانیم با این کارجان یک انسان را با اهدای خون خود نجات دهیم احساس بسیار خوبی به انسان دست می دهد و همچنین این کار باعث ثواب اخروی و دنیوی نیز می شود.

 

IMG_2335

 

 

اهدای خون چه تاثیری بر شما گذاشته؟

 

از وقتی که من شروع به اهدای خون کرده ام بسیار شادابتر و احساس سبکی بیشتری و بیماری نیز کمتر به سراغ من می آید حتی قبل از اینکه این کار را انجام دهم سردردهای مزمن داشتم که بعد از مدتی با این کار بطور کامل از بین رفته است.

 

از خانواده شما کسی هم وجود دارد که این کار را انجام دهد؟

 

بله داماد بنده و تعدادی از افراد خانواده ام مانند خودم جز اهدا کنندگان مستمر هستند که هر چند ماه یکبار برای این کار به اینجا می آیند و از این کار نیز رضایت کامل دارند و آنها را تشویق می کنم برای دعوت افراد دیگر برای اینکه بیایند و خون اهدا کنند.

 

توصیه اتان برای افرادی که تا الان برای اهدای خون پیشقدم نشده اند چیست؟

 

بنده به این معتقد هستم که کمک کردن فقط با پول دادن نیست خون دادن نیز نوعی کمک است، همانطور که انسان قسمتی از اعضای بدن خود را اهدا می کند، اهدای خون نیز مانند اهدای قسمتی از اعضای بدن به یک فرد نیازمند است و من تا جایی که بتوانم و بدن من یاری کند به این کار ادامه خواهم داد.

 

صحبت آخر؟

 

از تمامی افرادی که می توانند در این کار خداپسندانه شرکت کنند می خواهم که بیایند و این کار را انجام دهند شاید روزی همین خون شما برای یکی از افراد خانواده اتان مصرف شود و باعث نجات جان او بشود متاسفانه هنوز آن فرهنگ اهدای خون در جامعه نهادینه نشده ولی باید این را دانست که هیچوقت برای شروع دیر نیست از همین الان می توانیم با این کار حداقل سلامتی خودتان را تضمین کنید.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff