تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 551354
تاریخ انتشار:جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه هرمزگان مطرح شد؛

اهانت به پیامبر اسلام توهین به بشریت است/ دنیای اسلام در مقابل کفار باید وحدت داشته باشند

ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه دنیای اسلام در مقابل کفار باید وحدت داشته باشند، گفتند: دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر از آستین کشور فرانسه که یکی از مدعیان دروغین حقوق بشر است بیرون آمد و ساحت مقدس و نورانی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) را مورد توهین قرار داده و قلوب مسلمانان جهان به خصوص ملت مومن ایران اسلامی را جریحه‌دار کرد.

اهانت به پیامبر اسلام توهین به بشریت است/ دنیای اسلام در مقابل کفار باید وحدت داشته باشند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه دنیای اسلام در مقابل کفار باید وحدت داشته باشند، گفتند: دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر از آستین کشور فرانسه که یکی از مدعیان دروغین حقوق بشر است بیرون آمد و ساحت مقدس و نورانی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) را مورد توهین قرار داده و قلوب مسلمانان جهان به خصوص ملت مومن ایران اسلامی را جریحه‌دار کرد.

کشاندن کشور به دامان آمریکا خیانت است

حجت الاسلام بارانی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان، با تبریک سالروز ولادت نبی مکرم اسلام (ص )گفت: پروردگار متعال وجود مبارک پیامبر را اسوه حسنه برای تمام بشریت در گستره تاریخ معرفی می کند و معنای این فرمایش این است که در روز قیامت ما را با معیار پیامبر اسلام می سنجند.

بارانی، رسیدن به مقام خلیفه الله و هدف والای خلقت را منحصر در شباهت حداکثری به پیامبر دانست و در تبیین روایتی از ایشان، تصریح کرد: اگر جامعه به تعلیمات وسیره نبوی عمل کند یقینا سعادتمند خواهد شد.

وی، دین اسلام را مورد قبول فطرت بشری معرفی و با اشاره به جمعیت میلیاردی امت اسلام و رشد گسترده اسلام گرایی در دنیا، اظهار‌کرد: همین مساله باعث ترس و وحشت مستکبرین از فراگیری اسلام در دنیا شده است لذا از سر ناچاری اقدام به کارهای سخیف و بی شرمانه ای چون هتک حرمت پیامبر اسلام می کنند اما به لطف الهی و بنابر وعده صادق الهی، راه به جایی نخواهند برد.

خطیب نماز جمعه پارسیان افزود: دنیا خواهد دید که اینها هم مثل اسلافشان به زباله دان تاریخ خواهند پیوست و آنچه باقی می ماند تعالیم نورانی اسلام و شخصیت و سیره پیامبر اکرم(ص) است.

دنیای اسلام در مقابل کفار باید وحدت داشته باشند

امام جمعه شهرستان پارسیان، دنیای اسلام را به وحدت و بیداری در مقابل کفار فراخواند و تصریح کرد: برخی سران عربی چشم‌ باز کنند و ببینند با چه کسانی در حال صلح هستند؟! قطعا اگر به اندازه دانه گندمی غیرت اسلامی در آنها وجود دارد باید در مقابل دشمنان پیامبر بایستند و سکوت خیانت به اسلام و پیامبر عظیم الشان است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همان طوری که در عمل ثابت کرده، منادی و پرچمدار وحدت اسلامی و خواستار همدلی و هم افزایی امت اسلام است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی پارسیان، در ادامه با گرامیداشت ایام ۱۳ آبان به حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اشاره و گفت: این اقدام در راستای تداوم حرکتی بود که از سال ۴۲ شروع شده بود و یقینا حرکت انقلاب اسلامی بدون خشکاندن ریشه استکبار و استعمار ممکن نبود.

بارانی، تجربه تاریخی خباثت آمریکایی ها در جریان نهضت ملی شدن نفت و کودتای ۲۸ مرداد و همچنین اسناد مهم کشف شده در لانه جاسوسی را موید این اقدام بزرگ دانست و ادامه داد: از جوانان نخبه و فرهیخته میخواهم اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنند تا با خباثت ها و خیانت ایالات متحده آمریکا نسبت به ملت ایران آشنا شوند.

امام جمعه پارسیان، سه حادثه مهم ۱۳ آبان یعنی تبعید امام، کشتار دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی را مرتبط با آمریکا ارزیابی و تاکید کرد: دشمنی با منطقِ استکباریِ آمریکا کاملا هوشمندانه؛ مدبرانه و در راستای منافع و مصالح اسلامی و ایرانی است و هر کسی بخواهد این کشور را به دامان آمریکا بکشاند قطعا در دوگانگی خیانت یا جهالت قرار می گیرد.

اهانت به پیامبر اسلام توهین به بشریت است

حجت الاسلام و المسلمین شریفی، امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به توهین اخیر نشریه فرانسوی به پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر از آستین کشور فرانسه که یکی از مدعیان دروغین حقوق بشر است بیرون آمد و ساحت مقدس و نورانی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) را مورد توهین قرار داده و قلوب مسلمانان جهان به خصوص ملت مومن ایران اسلامی را جریحه‌دار کرد.
شریفی خاطرنشان کرد: طبق وعده خدا این اقدامات و دشمنی‌های خشونت‌آمیز راه به‌جایی نخواهد برد و این نور مقدس هرروز فروزان‌تر خواهد شد.
وی اضافه کرد: انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است؛ گناهی نابخشودنی که با سخنان امانوئل مکرون در حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده این خشم را دو چندان کرده و یقین داریم اهانت به پیامبر عظیم الشان اسلام، اهانت به جامعه بشریت و همه انبیاء و کتب آسمانی است و تکرار این عناد و کینه شرارت‌بار چهره منحوس دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب را بیش از پیش نمایان ساخت.
شریفی خاطر نشان کرد: سناریوی شیطانی اسلام‌ستیزی، اقدامی فریبکارانه و حرکت جاهلانه علیه پیامبر اسلام(ص)، جلوه عقلانیت بشر به مثابه سلب همه آزادی‌ها و بیانگر ناکامی سیاستمدارن دنیای غرب در جلوگیری از توسعه اسلام و گرایش شهروندان غربی به آموزه‌های پیامبر اعظم(ص) و دین مبین اسلام است.

پیامبر اسلام منشا رحمت و مغفرت برای بشریت است

امام جمعه شهرستان سیریک با تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: پیامبر اسلام نور رحمت و مغفرت برای بشریت است و هدیه ای ارزشمند و گرانبها برای هدایت انسان به سوی رستگاری دنیا و آخرت است و امروز اگر در جهان غرب به دست ایادی شیطان به ساحت پیامبر اهانت می شود نشان از عالمگیر شدن دین مبین اسلام و پناهنده شدن فطرت های ناب به مکتب نبوی در دنیای غرب میان نوجوان، جوانان و خانوادهای غربی آنهاست.

حجت الاسلام و المسلمین محسن سالاری افزود:یکی از مشکلات اساسی تجار و مردم شهرستا ن سیریک عدم اعمال معافیت های قانون ته لنجی برای ملوانان و مرزنشینان است، قانونی که حق مردم مرزنشین و ساحل نشین است و بی توجهی به رفع اساسی مشکلات آنها ظلم بزرگی به مردم این منطقه است.

 بی توجهی به رفع مشکلات ته لنجی ملوانان ظلم به مردم مرزنشین است

وی گفت: دریا نعمتی بزرگی برای معیشت مردم این منطقه است و امیدواریم با حمایت های نماینده محترم مردم شرق استان در مجلس، استاندار محترم یکبار برای همیشه قانون معافیت های ته لنجی برای مردم شرق استان برطرف شوند و مردم بتوانند از حق و حقوق قانونی مرزنشینی خود برخوردار باشند.

سالاری افزود: قانون باید در جامعه اجرا شود و هیچ کسی هم منکر اجرای قانون در جامعه نیست؛ اما در اجرای قانون باید عدالت و رافت اسلامی توسط مجریان قانون و قانون گذار اجرا شوند نه اینکه در یک نکته کشور اجرا اما برای جایی دیگر خلاف باشد.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: دریا متعلق به مردم سیریک است و امنیت پایدار کشور در مرزها با مردم مرزنشین است و نمی شود آن بخشی که سبد معیشت و درآمد مردم از ساحل و دریاست سلب شود امیدواریم با توجه به وضعیت فعلی جامعه لنج داران ما برای تخلیه کالاهای خود نیاز به گذراندن هفت خان رستم  نباشد و دغدغه ای نداشته باشند.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود خبر تلخ توهین و اهانت به ساحت مقدس پیامبر رحمت که کام امت های اسلامی و آزادگان عالم را تلخ کرد، مجموعه نهاد نماز جمعه شهرستان ولایت مدارسیریک ،به نمایندگی از آحاد مسلمین اعم از شیعه و اهل سنت این حرکت وقیحانه را به شدت محکوم می کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=551354
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,160 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی