انقلاب اسلامی ما در واقع دنباله رو انقلاب پیغمبر اسلام است
+ پ -
انقلاب اسلامی ما در واقع دنباله رو انقلاب پیغمبر اسلام است

عصر امروز حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در جمع مردم این شهرستان به شاخصه های مدنیت اسلامی پرداخت و انقلاب اسلامی را در واقع، دنباله رو انقلاب پیغمبر اسلام دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در جمع مردم این شهرستان با اشاره به شاخصه های مدنیت اسلامی گفت: پیامبر اسلام به فرمان خداوند تبارک و تعالی تمدن اسلامی را بر پایه فطرت الهی انسان ها بنیان گذاشت و فطرت همه انسان ها خداجو و حق طلب است و پیغمبر اسلام در واقع بدنبال حرکتی که پیامبران الهی پیشین انجام داده اند آمد تا تمدن اسلامی را بر پایه آن فکر و معرفت و شناختی که از قبل داشته اند این جریان را زنده کند.

 

امام جمعه شهرستان بستک افزود: یکی دیگر از ماموریت های حضرت رسول بازگرداندن دلهای مردم به سوی فطرت الهی خویش بود.

 

وی همچنین بیان داشت: پیغمبر اسلام سیاست نظام اسلامی را در تبری از غیر خودی و تولی با خودی می داند. این می تواند به عنوان درس و چراغ راهی برای همه ما مسلمان ها باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی افزود: در نظام قرآنی اسلام هم گذشت و ترحم وجود دارد و هم قصاص و قاطعیت. جایی که جایش هست باید ترحم داشته باشیم و جایی که نیاز است قاطعیت به خرج دهیم می بایست قاطع بود. در جایی پیغمبر اسلام از وحشی، قاتل حمزه سیدالشهدا میگذرد و او را می بخشد و در جایی دیگر فرمان قتل ۴۰۰ نفر از یک قبیله را بدلیل همسویی و همراه شدن با منافقین صادر می کند.

 

امام جمعه شهرستان بستک خاطر نشان کرد: ما امروز اعتقادمان بر این است که انقلاب اسلامی ما در واقع دنباله رو انقلاب پیغمبر اسلام است.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff