تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 497660
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه هرمزگان:

انقلاب اسلامی سمبل مبارزه با استکبار است/قوای سه گانه به معنای واقعی با فساد مبارزه کنند

ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سمبل مبارزه با استبداد و استکبار است، اظهار کردند: مقاومت و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی عرصه را بر ظالمان محدود ساخته به گونه ای که هر طرح امنیتی بدون حضور ایران عملا محکوم به شکست است.

انقلاب اسلامی سمبل مبارزه با استکبار است/قوای سه گانه به معنای واقعی با فساد مبارزه کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سمبل مبارزه با استبداد و استکبار است، اظهار کردند: مقاومت و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی عرصه را بر ظالمان محدود ساخته به گونه ای که هر طرح امنیتی بدون حضور ایران عملا محکوم به شکست است.

فساد توده چرکین کشورها و نظام هاست

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه بنابر اعتقاد شیعیان الفاظ قرآن دست نخورده باقی مانده است، گفت: قرآن کریم همان کتابی است که بر خاتم انبیا نازل شده و بدون هیچ کم و زیادی به دست ما رسیده است.

وی  تاکید کرد: خوارج در زمان گذشته و وهابیون در زمان ما با تفسیر اشتباه آیاتی از قرآن حمام خون راه انداختند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید بر اینکه عدالت و مبارزه با فساد لازم و ملزوم یکدیگر هستند، بیان کرد: اگر فساد باشد عدالت نیست و نیز اگر عدالت باشد فساد نیست چرا که فساد اقتصادی، اخلاقی و سیاسی توده چرکین کشورها و نظام ها هستند.

نعیم آبادی تصریح کرد: اگر فساد در بدنه حکومت ها عارض شود همچون زلزله ویرانگر، صدمه زننده به مشروعیت حکومت هاست و این برای نظام جمهوری اسلامی که نیازمند مشروعیت برمبنای اجتماعی است بسیار جدی تر و بنیادی تر از دیگر نظام ها می باشد.

وی افزود: از آنجایی که وسوسه مال، مقام و ریاست سبب لغزش می شود لذا همه مسئولان و نمایندگان مجلس باید دقت کنند.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه زهدانقلابی و ساده زیستی شعار مسئولان بوده است، گفت: همه دستگاه ها و قوای سه گانه باید با نگاهی تیزبین و رفتار قاطع به معنای واقعی با فساد مبارزه کنند و همچنین بازرسان متعهدی را برای این امر انتخاب نمایند.

نعیم آبادی با بیان اینکه نظارت بر رفتار مسئولان دستگاه ها، زمینه فساد را کاهش می دهد، تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از بازرسان نیاز به مراقبت دارند، لذا دستگاه ها، بازرس پسته ای و میگو وماهی نفرستند بلکه بازرسی اعزام کنند که تَ(افراد) را به تُن (تُن ماهی) ندهد.

وی بااشاره به مناسبت های هفته پیش رو  اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ایام نیکوکاری و سال نو با کمک کردن به انسان های نیازمند شادی خود را با دیگران تقسیم کنیم چرا که وظیفه انسانی و تکلیف شرعی و اخلاقی همه ماست.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه اسلام دین حیات و زندگی است، خاطرنشان کرد: فضای جامعه را با کاشتن درخت با نشاط کنیم چرا که هوا و اکسیژن به وسیله درختان تامین می شود.

 

انقلاب اسلامی سمبل مبارزه با استکبار است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: این بیانیه نقشه راه چهل ساله دوم انقلاب را ترسیم می کند.

میرزایی، اظهار کرد: این بیانیه حاصل تجربیات و مدیریت رهبری است که در تمام صحنه های انقلاب و قبل از آن بوده و از دل حوادث خطرناکی که هر یک به تنهایی برای از پا درآوردن یک نظام نو پا کافی بود پیروز و سربلند آمده و ایران اسلامی را با قدرت و اقتدار مثال زدنی همراه با سه اصل عزت ،حکمت و مصلحت به سوی قله های عظمت و افتخار هدایت کرده است.

امام جمعه پارسیان، بیانیه گام دوم انقلاب را برنامه راهبردی نظام توصیف و تاکید کرد: همه سیاست گذاران، تصمیم سازان و آحاد مردم به خصوص جوانان این برنامه را با هدف ساختن تمدن نوین اسلامی در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: امروز بعد از چهار دهه از عمر پر خیر و برکت انقلاب و بنا بر اذعان دوست و دشمن به قدرت برتر تبدیل شده ایم و تمام این راه سخت را در اوج ظالمانه ترین تحریم ها که تاریخ به یاد دارد، طی کردیم.

میرزایی، به سه نکته از این بیانیه مهم اشاره و تصریح کرد: اعتقاد راسخ و خلل ناپذیر به درستی و صلابت راه انقلاب که ایران را در اکثر مولفه های قدرت و اقتدار ملی در رتبه های برتر قرار داده است

خطیب نماز جمعه پارسیان افزود: البته در برخی از حوزه ها مانند مدیریتی ، اقتصاد و معیشت روزانه واقعا مشکلات طاقت فرسا وجود دارد که البته چیزی از قدرت ملی و اراده مردم فرو نکاسته است و حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گواهی صادق بر این ادعا است.

وی دمیدن روحیه امید و خود باوری را نکته بعدی بیانیه معرفی و تاکید کرد: اگر طبق نقشه راه مقام معظم رهبری پیش برویم در مسیر عزت هستیم و الا به‌عنوان قدرت عقب مانده در منطقه تبدیل می شویم. که با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و حضور مردم آمریکا و صهیونیست خواب شکست ایران را هم نخواهند دید.

وی ادامه داد: آینده از آن انقلاب اسلامی است و بر خلاف اعتقاد غرب زدگانی که همیشه مرعوب مغرب زمین بودند ، ایجاد تمدن نوین اسلامی دست یافتنی است.

میرزایی، انقلاب اسلامی را سمبل مبارزه با استبداد و استکبار به سرکردگی آمریکا و شبکه فاسد صهیونیستی دانست و تاکید کرد:‌ مقاومت و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی عرصه را روز به روز بر ظالمان عالم محدود تر کرده است به طوری که در هیچ زمانی مانند امروز آمریکا و صهیونیست ضعیف نبودند.

وی یادآور شد که هر کجا کار به همانند دفاع مقدس و عرصه های افتخار آمیز به دست جوانان معتقد و متعهد بود سرعت پیشرفت و موفقیت بسیار بالا بوده است

امام جمعه پارسیان، دو کار را اولویت امروز جامعه دانست؛ اولا؛ سر و سامان دادن به اقتصاد و امور معیشتی مردم با قدرت و قاطعیت و این که حضور مردم در صحنه های انقلاب نباید کوتاهی مسئولان را به دنبال داشته باشد و دوم؛ این که با اعتماد و تجربه چهل ساله به راه انقلاب ادامه دهیم تا به دست صاحب اصلی آن برسد چرا که به فرموده امام این مملکت، مملکت صاحب الزمان(عج)است.

خطیب نماز جمعه شهرستان با اشاره به ملاقات بشار اسد با مقام معظم رهبری گفت: این حضور شیرینی مقاومت هفت ساله سوریه در مقابل اهریمن های زمانه است، بشار اسد به دیدار ولی امر مسلمین آمد تا بگوید بدون حضور ایران هر طرح امنیتی عملا محکوم به شکست است.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با توجه به رویکرد ناحیه مقاومت بسیج در طرح قرارگاه محلات با محوریت شاخصه های اسلامی، گفت: هدف از این طرح حرکت به سمت تشکیل محله های اسلامی در تمام ابعاد اعتقادی ،سیاسی ،اقتصادی و امنیتی است که همکاری همه مردم ، ائمه جماعات و مسئولان را نیاز دارد

امام جمعه پارسیان، با تبریک ۱۴ اسفند ماه سالروز تاسیس کمیته امداد به دستور حضرت امام راحل در سال ۵۷ گفت:کمیته امداد امام نهادی در تحقق محرومیت زدایی است.

رئیس ستاد امر به معروف شهرستان از کشف ۶۰۰ کیلو حشیش و دستگیری برخی از عوامل توسط نیروی انتظامی تشکر و بر هوشیاری مردم تاکید کرد.

میرزایی، از اقدام انقلابی فرماندار بندر لنگه از کشیدن پرچم آمریکا و صهیونیست در ورودی فرمانداری تشکر و تاکید کرد: بر خلاف اقدام عجیب فرماندار پاکدشت ، نشان داد که مدیران باید روحیه انقلابی و استکبار ستیز داشته باشند چرا که تجربه چهل ساله نشان داده است که آمریکا و غده سرطانی صهیونیست دشمن قسم خورده انقلاب هستند.

وی، با توجه به مشکلاتی در تعاونی مرزنشینان و روستایی پیش آمده از مسئولان ذی ربط جهت حل این مشکلات در راستای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

 

افزایش ۲۰درصدی حقوق یکسان عادلانه نیست

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی،امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری؛ یکی از موارد مهم را بودجه بندی معیوب و نامتوازن در کشور دانست و گفت: بحث بودجه یکی از عیوب ساختاری است که کشور با آن مواجه است و همه هم آنرا قبول دارند اما متاسفانه همتی برای رفع آن دیده نمی شود.

وی با اشاره به منابع بودجه ؛با بیان مضررات اقتصاد نفتی و فرار مالیاتی بالا در کشور تصریح کرد :لازم است در کنار برخی تغییرات در بخش های دیگر نظام؛ روند ناصواب بودجه ریزی کشور نیز اصلاح بشود و به سمت عدالت حرکت بکند .

حجت الاسلام بارانی با انتقاد از مصوبه اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی و یکسان حقوق گفت:آیا اینگونه افرایش حقوق بر اساس عدالت در جامعه است؟ در حالی که با این وضعیت اقتصادی باید نمایندگان محترم در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر و قدرت خرید و معیشت آنها گام بردارند.

امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به جلسه ماهیانه کارگروه اقدام مالی (FATF )و بحث های مخالفان و موافقان این لوایح در کشور افزود:باید در بررسی این لوایح از فضای احساسی و شعاری و توهمی خارج شد و همه کمک بکنند تا مسئولین تصمیم گیر بتوانند آنچه را که به صلاح ملت و انقلاب است تصویب بکنند.

بارانی با انتقاد از گره زدن سرنوشت کشور به تصویب این لوایح؛آنرا مسیر اشتباه طی شده در برجام ارزیابی کرد و با اشاره به بیانیه اخیر FATFگفت:با وقاحت اعلام کرده اند که قوانین مصوب در ایران باید خواسته های ما را تامین بودند و ما اگر ایراداتی داشتیم باید فورا ایران آنرا اصلاح بکند و این یعنی شروط مجلس و دولت ما هیچ اهمیتی برای آنها ندارد.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه رییس فعلی FATF؛همزمان دستیار معاون وزیر خزانه داری آمریکاست و این وزارت در مقابل ملت ایران ؛نقش اتاق جنگ اقتصادی را دارد،اظهار کرد:تمام تحریم ها و فشارهای علیه ملت ایران با رهبری وزارت خزانه داری آمریکاست ؛با این وضعیت انسان عاقل نباید جانب احتیاط را نگه دارد و در این شرایط جنگ اقتصادی اطلاعات مالی خود را در اختیار دشمن قرار ندهد.

حجت الاسلام بارانی بیان کرد :رییس FATF مجلس سنای آمریکا اعتراف میکند که با تصویب لوایح اخیر آمریکا به راحتی میتواند جلوی دور زدن تحریم ها توسط ایران را بگیرد لذا مسئولان کشور در قوای سه گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام باید با رد فشارهای آنها و با سنجش حکمت و مصلحت در رابطه با این لوایح تصمیم بگیرد و جواب قاطعی را به طرف اروپایی بدهند.

 

امام جمعه توکهور-هشتبندی با تاکید بر استفاده مسئولان از ظرفیت های کشور در مقابل تهدید دشمن گفت :کم توجهی به معیشت مردم؛تسلط واسطه ها بر اقتصاد؛بی توجهی به اقتصاد مقاومتی؛ایجاد امید کاذب در تعامل با اروپا؛و عدم توجه به سیاست های کلان نظام میتواند دشمن را در افزایش تحریم ها امیدوار بکند لذا خواست ملت انقلابی اتحاد و همدلی ملت و دولت حول محور ولایت است .

رییس شورای فرهنگ عمومی توکهور-هشتبندی با تبریک سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی و آغاز هفته احسان و نیکوکاری؛ ضمن بیان روایتی از امام صادق علیه السلام؛ نهاد انقلابی کمیته امداد را مولود انقلاب و خدوم معرفی کرد و افزود:کمیته امداد امام خمینی توانسته است بار بزرگ تحقق عدالت اجتماعی و رفع فقر و محرومیت و رسیدگی به اوضاع مستضعفان جامعه را بر دوش بکشد و انصافا خدمات این نهاد افتخاری برای نظام اسلامی است.

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی ضمن توصیه به مردم و مسولان برای همراهی و کمک به کمیته امداد در مسئولیت بزرگی که بر عهده دارد؛به خدمات این نهاد در منطقه توکهور-هشتبندی اشاره کرد و گفت:ساخت منازل مسکونی؛اردوهای فرهنگی و زیارتی؛کمک به ازدواج و تامین جهیزیه جوانان؛اشتغال و تولید؛و کمک های معیشتی و درمانی و تحصیلی و….‌‌ تنها گوشه ای از زحمات و تلاش های این نهاد انقلابی است.

وی افزود:  با همراهی مردم و خیرین و تلاش شبانه روزی و کار جهادیِ همراه با خلوصِ نیتِ؛ مدیر کل محترم و دلسوز کمیته امداد امام خمینی استان هرمزگان و مدیریت و پرسنل مومن و خدوم کمیته امداد امام خمینی توکهور صورت گرفته است که از همگی این بزرگواران تشکر و قدردانی میکنم.

 

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=497660
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل