انقلاب اسلامی ایران الگویی برای حرکت‌های اسلامی در منطقه شده است
+ پ -
انقلاب اسلامی ایران الگویی برای حرکت‌های اسلامی در منطقه شده است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که روز جمهوری اسلامی، یک روز ماندنی در تاریخ جهان است، گفت: هم اکنون شاهد هستیم که حرکت‌های اسلامی منطقه ناشی از انقلاب اسلامی ایران است و ایران اسلامی هم اکنون به الگویی برای کشورهای منطقه تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله حسن ممدوحی، ضمن تبریک روز جمهوری اسلامی ایران به ملت ایران، اظهار داشت: روز جمهوری اسلامی ایران یک روز ماندنی و جاویدان در تاریخ جهان است.

وی با اشاره به تأثیراتی که انقلاب ایران درصحنه سیاسی جهان دارد، افزود: به علت شرایط خاصی که ایران در منطقه دارد، هم ازنظر نظامی و صنعتی و هم ازنظر منطقه جغرافیایی، همواره استکبار جهانی به دنبال سلطه بر این کشور پهناور بوده و همین موضوع همواره موجب شده جایگاه ایران در جهان حساس و تعیین کننده شود، به طوری که این جایگاه برای تصمیم‌گیری‌های استعمارگران دنیا مهم بوده و هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به وضعیت ایران پیش از انقلاب و بیان این مطلب که این کشور در آن دوران زیر نظر استعمارگران بود و بدون اجازه آن‌ها حتی آب نمی‌خورد، خاطرنشان کرد: به‌یک‌باره اوضاع تغییر کرد و این کشور با انقلاب مردمی که در آن رخ داد، استقلال پیدا کرد و همین سبب شد تا کل سیاست‌های جهان در تغییر کند.

وی با اشاره به این موضوع که حرکت‌های اسلامی منطقه ناشی از انقلاب اسلامی ایران بوده است، ابراز داشت: این انقلاب درعین‌حال که انقلابی درون کشور بود و اوضاع را تغییر داد، در صحنه جهانی نیز یک انقلاب بود و سیاست‌های کشورهای مختلفی را تحت تأثیر قرار داد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff