انسان منتظر باید دارای اخلاق اسلامی باشد
+ پ -
انسان منتظر باید دارای اخلاق اسلامی باشد

خطیب نماز جماعت ابوموسی گفت: انسان منتظر باید دارای اخلاق اسلامی باشد و جامعه‌ی‌ منتظر باید مظهر اخلاق اسلامی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، حجت الاسلام حیدر رضایی، خطیب نماز جماعت روز جمعه شهرستان ابوموسی با اشاره به ابعاد قلبی و عملی انتظار گفت: انسان منتظر باید دارای اخلاق اسلامی باشد و جامعه‌ی‌ منتظر باید مظهر اخلاق اسلامی باشد و رفتار فردی، خانوادگی، اجتماعی و سیاسی فرد منتظر بر اساس معیار اخلاق بوده و اخلاق مدار باشد.

خطیب نماز جماعت ابوموسی اظهار کرد: مسئله انتظار در دین مبین اسلام و در فرهنگ شیعه بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و فرد منتظر وظایف و اعمالی بر عهده دارد که متعهد شده است بر اساس آیین اسلام به آن جامه عمل بپوشاند.
رضایی یکی دیگر از ابعاد عملی انتظار را دینداری ذکر کرد و افزود: از ویژگیهای انسان منتظر دینداری است و انسان منتظر در دوران غیبت باید با مواظبت بیشتر به امر دین خود و به دینداری و صحت اعمال خود بپردازد و از هرگونه سستی و انحراف دوری گزیند و نگهبانی از مرزهای عقیده و ایمان جزء وظایف منتظران می باشد.
وی بیان کرد: مساله‌ی دیگری که مسلمان منتظر باید به آن اهمیت بسیار بدهد و در تحقق و گسترش آن بکوشد، عدل و احسان است‌.  نمی‌شود جامعه‌ای‌، خود را منتظر حکومت عدل جهانی بداند و خود در محیط خود در روابط خود در معاملات و حقوق و قوانین خود عدالت را عملی نسازد و رعایت نکند و به عدل و داد نگراید و از عدل و داد طرفداری نکند و در راه آن به پا نخیزد.
 رضایی تصریح کرد: انسان منتظر حکومت عدالت گستر مهدی موعود، علاوه بر دینداری و تقوی باید پارسا باشد و پارسایی و تقوای الهی را با همه ابعاد آن سرلوحه کار خویش قرار دهد و آن را مراعات نماید.
خطیب نماز جماعت ابوموسی عنوان کرد: منتظران با اخلاص باید زندگی ای ساده داشته باشند و از رفاه و تن‌ آسانی‌ دوری کنند و دلبستگی ها و علقه های مادی  انسان منتظر را زمین گیر نکند و با این دلبستگی ها مبارزه نماید.
 رضایی خاطر نشان کرد: انسان منتظر باید تقید مکتبی داشته باشد و تولی و تبری را که جزء فروع دین است رعایت نماید و با دوستان خدا دوستی کند و از دشمنان خدا بیزاری جوید.
انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff