انجمن های میراث فرهنگی بستک تا سطح روستا ها فعال می شوند
+ پ -
انجمن های میراث فرهنگی بستک تا سطح روستا ها فعال می شوند

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک گفت : با فعالیت این انجمن ها در سطح شهرستان می توانیم از حدود ۹۰ درصد از آثار تاریخی حفاظت کنیم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، ماشاالله خنجی سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک طی گفتگویی به خبرنگار جهانگیریه  از تشکیل جلسه انجمن میراث فرهنگی روستای هرنگ مورخه ۹۴/۷/۲۷ در محل دهیار این روستا  با حضور رئیس محترم شواری اسلامی هرنگ ، جناب آقای آذرگون و دهیار محترم و اعضای شواری اسلامی خبر داد .

 

وی افزود : انجمن  های میراث فرهنگی در شهرستان و بخش ها و همچنین در روستاها فعال می شوند .

 

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری بستک گفت : این انجمن ها با هدف  حراست از آثار تاریخی تا پایان امسال در سطح شهرستان فعال می شوند و تلاش خواهیم کرد در مناطق مخلتف و بصورت هدفمند این انجمن ها فعالیت داشته باشند .

 

وی اظهار داشت : شکل گیری و فعالیت این انجمن ها برابر قانون از مصوبات سال ۱۳۷۳ بود .

 

خنجی تصریح کرد : با فعالیت این انجمن ها در سطح شهرستان می توانیم از حدود ۹۰ درصد از آثار تاریخی حفاظت کنیم و هم اینک ساختار شکل گیری این انجمن ها نیز به گونه ای است که می توانند درشهرستان بخش ها و همچنین در وستا ها در جهت صیانت از آثار تاریخی فعالیت کنند .

 

وی خاطر نشان کرد : امروز حفاظت از بناهای تاریخی موضوعی است که باید با همکاری تمام مسئولان ادارت ، اعضای شواری اسلامی ، دهیارها و مردم انجام گیرد .

 

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری بستک تصریح کرد : اعضای این انجمن ها نیز از افراد با نفوذ محلی قابل اعتماد تشکیل شده است که با همکاری آنها به آسانی می توانیم از آثار تاریخی حفاظت کرد.

 

 
وی تصریح کرد : در اولین روز فعالیت انجمن میراث فرهنگی روستای هرنگ  از منطقه درویش هرنگ بازدید انجام شد که در آینده ای نزدیک به منطقه تفریحی و گردشگری با همکاری شواری اسلامی ، دهیار ی و بخشدار ی کوخرد و هرنگ تبدیل خواهد شد .

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff