انجام ۷۰ مورد عملیات امدادرسانی مربوط به سیلاب و آبگرفتگی توسط نجاتگران هلال احمر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهندس مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان با اشاره به شروع بارندگی های شدید و سیل آسا از پنجشنبه ۱۹دی ماه اظهار کرد: در پی ورود سامانه بارشی به هرمزگان، نجاتگران جمعیت هلال احمر به حالت آماده باش در آمده‌ و در حال امدادرسانی به حادثه دیدگان متاثر از سیل، آبگرفتگی معابر و منازل هستند.

سلحشور تصریح کرد: از اواخر روز پنجشنبه تا به این لحظه نجاتگران جمعیت هلال احمر در سطح استان، ۷۰ مورد عملیات امدادرسانی مربوط به سیلاب و آبگرفتگی در منازل مسکونی و معابر شهری انجام داده اند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان بیان کرد: بالغ بر ۱۵۰ نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر هرمزگان در شهرستان های “بندرعباس”، “قشم”، “بندرلنگه”،”میناب”، “سیریک”و “رودان” نسبت به امدادرسانی و رفع آبگرفتگی منازل اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: اقلام امدادی نیز متناسب با شرایط و نیاز حادثه دیدگان در مناطق متاثر از بارندگی توزیع شده است.

سلحشور ضمن تاکید بر توجه مردم استان به هشدارهای سازمان هواشناسی و مدیریت بحران در راستای کاهش حوادث احتمالی، از آمادگی کامل امدادگران جمعیت هلال احمر هرمزگان و ادامه روند امدادرسانی به شهروندان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد:شماره تماس ۱۱۲(ندای امداد) آماده پاسخگویی به مردم است لذا مردم در صورت نیاز و بروز مشکل می‌توانند با این شماره تماس بگیرند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/