تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 77112
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

انجام عملهای حساس و بزرگ و موفقیت آمیز آذر ماه بیمارستان حاجی آباد

به گزارش هرمز: انجام عملهای حساس و بزرگ و موفقیت آمیز آذر ماه بیمارستان ، توسط متخصص جراحی جنرال دکتر رسول خوشنواز ۱- عمل جراحی حساس آناستوموز شریان براکیال به ورید بازیلیک جهت انجام دیالیز بهتر این بیمار خانم ۹۰ ساله در این بیمارستان توسط جراح جنرال دکتر خوشنواز با موفقیت تحت عمل جراحی قرار […]

انجام عملهای حساس و بزرگ و موفقیت آمیز آذر ماه بیمارستان حاجی آباد

به گزارش هرمز: انجام عملهای حساس و بزرگ و موفقیت آمیز آذر ماه بیمارستان ، توسط متخصص جراحی جنرال دکتر رسول خوشنواز
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDxvBauHXAPXv1ehcYVfaW3Wabvd8e7lDNgdfiMjx5Pw616YT_6A

۱- عمل جراحی حساس آناستوموز شریان براکیال به ورید بازیلیک جهت انجام دیالیز بهتر

این بیمار خانم ۹۰ ساله در این بیمارستان توسط جراح جنرال دکتر خوشنواز با موفقیت تحت عمل جراحی قرار گرفت .
این بیمار که دچار نارسایی کلیه شده بود و بر اثر عدم توانایی دفع سموم بدن توسط کلیه ها دچار کما شده بود توسط جراح این بیمارستان در مرحله اول تحت عمل شالدون گذاری قرار گرفت و بعد از آن طی یک عمل جراحی عروق ، پیوند شریان براکیال به ورید بازیلیک ( Avf ) انجام شد ……… خوب به دست آمد .
۲- عمل جراحی حساس آناستوموز شریان براکیال به ورید بازیلیک جهت انجام دیالیز بهتر
این بیمار آقای ۶۵ ساله در این بیمارستان توسط جراح جنرال دکتر خوشنواز با موفقیت تحت عمل جراحی قرار گرفت .
این بیمار که دچار نارسایی کلیه شده بود و بر اثر عدم توانایی دفع سموم بدن توسط کلیه ها دچار کما شده بود توسط جراح این بیمارستان تحت عمل آناستوموز ( پیوند شریان و ورید ) که در طی آن جراحی عروق ، پیوند شریان براکیال به ورید بازیلیک (Avf ) انجام شد ……… بیمار در طی ماههای آینده دیالیز خواهد شد .
۳- مرد جوان ۳۲ ساله که در اثر سانحه اتومبیل خونریزی داخل شکمی در اثر پارگی طحال و مزوی روده داشت با تشخیص و عمل جراحی به موقع و حساس لاپاراتومی و اسپلنکتومی و ترمیم از مرگ حتمی با الطاف الهی نجات یافت
بیمار مرد جوان ۳۲ ساله مورخ ۱۷/۹/۱۳۹۲ ساعت ۳ صبح در اثر واژگونی خودرو دچار مالتیپل تروما شده بود و به بخش اورژانس این بیمارستان مراجعه نمود .
نکته :
نکته جالب اینکه علایم بیمار دو پهلو بود یعنی از نظر علایم حیاتی پایدار بود ، شکم در معاینه نرم بود . در حالیکه در خونریزی شکم که در این میزان یعنی حدود ۲ لیتر باش فشار خون افت میکند و شکم در معاینه سفت می شود ( Guarding ) . ل ذا با معاینه دقیق و تصمیم گیری به موقع و حساس عمل جراحی بزرگ و سریع لاپاراتومی انجام شد و حدود ۲ لیتر خون داخل شکم بیمار ، تخلیه شد . و طحال از چند ناحیه جراحت داشت که تحت عمل جراحی اسپلنکتومی (برداشت طحال) صورت گرفت و مزوی روده و امنتوم ترمیم شد . بیمار با حال عمومی بسیار خوب بعد از چند روز بستری در بخشIcu و بخش جراحی ترخیص گردید .
لازم به یاد آوریست که این عمل حساس و بزرگ با تلاش بی وفقه تیم جراحی ، علی الخصوص زحمات فراوان دکتر محسن صحرائیان متخصص بیهوشی انجام شد .
۴- عمل جراحی کشیدن صورت ( mid face lift )
این عمل که در این بیمارستان توسط جراح جنرال دکتر رسول خوشنواز انجام شد بر روی بیمار آقای ۶۰ ساله با چروک بسیار عمیق صورت گونه و کنار گوش که در اثر کهولت سن و نیز مساله ارثی به وجود آمده بود با برش پنهان پشت و اطراف گوش دایسکشن صورت انجام شد و لایه smas ، تحت دایسکشن و سپس placation قرار گرفت سپس اضافات پوست برش داده شد و ترمیم شد . بدین ترتیب با این عمل کشیدن صورت ، صورت شخص عمل شده جوان و مشکل برطرف شد . بیمار با حال عمومی خوب ترخیص شد .

انجام عمل حساس و بزرگ آزادسازی اسکار سوختگی گردن و پیوند آن ،توسط متخصص جراحی جنرال دکتر رسول خوشنواز

دکتر رسول خوشنواز متخصص جراحی جنرال این بیمارستان ، عمل حساس و بزرگ آزادسازی اسکار سوختگی گردن و سپس پیوند پوست از پا به گردن با را با الطاف الهی با موفقیت ، برای اولین بار جهت بیمار آقای … ۳۰ ساله ، انجام دادند . با موفقیت انجام دادند . لطفاً جهت مشاهده تصاویر این عمل جراحی کلیک کنید ..
انجام زایمان بی درد برای اولین بار در این بیمارستان توسط متخصص بیهوشی دکتر محسن صحرائیان
دکتر محسن صحرائیان متخصص بیهوشی و احیا و مراقبتهای ویژه برای اولین طی هفته گذشته سه زایمان بی درد جهت مادران باردار خانم ط . ح (زایمان اول) ، گ . س (زایمان سوم) ، آ . ع (زایمان اول ) توسط گاز انتونکس ( Entonex ) با موفقیت انجام دادند . جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره این شیوه درمانی لطفاً کلیک کنید ..
حضور متخصص بیهوشی و احیا و مراقبتهای ویژه و دومین متخصص داخلی در بیمارستان حاجی آباد
دکتر محسن صحرائیان متخصص بیهوشی و احیا و مراقبتهای ویژه با راه اندازی کلینیک درد در این بیمارستان ، فعالیت خود را از اواخر مهر ماه سالجاری آغاز نموده اند . دکتر فاطمه پریشان متخصص داخلی نیز ، دومین متخصص داخلی حاضر در این بیمارستان میباشد .

برگزاری کلاس آموزشی تشخیص ارزشها و عقاید گیرندگان خدمت و رعایت حقوق آنان (عمومی )

این کلاس آموزشی در تاریخ ۴/۸/۱۳۹۲ ویژه کلیه کارکنان بیمارستان با انجام پیش آزمون و پس آزمون ، در سالن آموزش برگزار شد و مدرس نیز مهدی نجفی مدیر داخلی این بیمارستان بودند .

اول شهریور : سالروز بزرگداشت ابو علی سینا ستاره پر فروغ طب ایران و روز پزشک بر تمام پزشکان عزیز مبارک

خدا قوت . پزشکان عزیز و گرامی روزتان مبارک
بر شما پزشک متدین و پرتلاشی که میتوانید با دم مسیحیایی خود درد و رنج را از جسم و روان دردمندان زدوده و شوق امید را در کالبد جسم و روح زندگی آنان بدمید و با چنین نگاه و انتظاری طبابت خود را با حکمت و اخلاق آمیخته و با استعانت و عنایت از طبیب هستی و شافی مطلق و حقیقت محض به این شغل شریف مشغولید . سعیتان مقبول انشاءالله .

عمل جراحی حساس پیوند شریان و عصب دست بیمار

بیمار جوان ۱۸ ساله که مورخ ۸/۳/۹۲ در اثر اصابت چاقو به بازوی چپ در سطح قدامی داخلی با خونریزی فعال و جهنده به اورژانس این بیمارستان مراجعه نمود و فوراً توسط دکتر خوشنواز جراح جنرال بیمارستان تحت معاینه بالینی قرار گرفت و به علت خونریزی جهنده دستور انتقال به اتاق عمل داده شد و طی یک عمل جراحی حساس و ظریف سه ساعته پیوند شریان براکیال ( شاهرگ دست ) و پیوند عصب مدین با موفقیت انجام شد .

دوقلو های طلایی و سزارین موفقیت آمیز دکتر خوشنواز

بچه های دو قلوی طلایی در بهار ۹۲ در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) شهرستان حاجی آباد هرمزگان از مادر ۲۵ ساله خانم مهدیه – خ ق توسط دکتر رسول خوشنواز متخصص جراح جنرال با موفقیت انجام شد . این در حالی بود که این سزارین حساس با نبود متخصص زنان و زایمان و متخصص کودکان و نوزادان در شرایط ویژه انجام شد .
لازم به یاد آوریست که چندین سال قبل مادر فوق الذکر در اولین بارداری خود با مراجعه به بیمارستان و به دلیل شرایط خاص و مشکل زایمانی و نبود متخصص زنان ، به شهرستانهای همجوار اعزام و متاسفانه در مسیر برگشت به دلیل تصادف مرگ بار ، نوزاده ۲ روزه و همسر خود را از دست داده و با مشکلات روحی فراوان درگیر بوده اند . و با ازدواج مجدد و ترس از دست دادن فرزند ، این حاملگی برای او یک شرایط طلای محسوب میشد که نهایتاً با تلاش و مهارت دکتر رسول خوشنواز و قبول انجام این سزارین پر ریسک دوقلوهای طلایی پا به عرصه وجود گذاشتند .

اعلام نیاز بیمارستان به متخصص بیهوشی

بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) این شهرستان به حضور متخصص محترم بیهوشی نیازمند است . لذا در این راستا کلیه شرایط رفاهی و سایر امکانات به صورت ویژه نیز در اختیار ایشان قرار میگردد . از پزشکان محترم متخصص بیهوشی در صورت تمایل خواهشمندیم با شماره تلفن ۰۷۶۳۴۲۲۱۵۷۳ و ۰۷۶۳۴۲۲۱۵۷۴ در ساعات اداری تماس حاصل فرمایند.

میلاد حضرت زینب (س) و تجلیل از مقام شامخ پرستاران

در تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۱ همزمان با میلاد فرخنده و با سعادت خانم حضرت زینب (سلام الله علیها ) ، با حضور دکتر یاسر مرادی رئیس شبکه و مهدی سالاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان و عباس سالاری امور اداری شبکه بهداشت و مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ، از زحمات پرستاران شب زنده دار و پرتلاش بیمارستان تجلیل شد .

در دهه فجر ۱۳۹۱ محفل انس با قرآن برگزار شد

بسیج جامعه پزشکی در تاریخ ۱۸/۱۱/۱۳۹۱ با حضور حاج آقا مختاری (امام جمعه) و دکتر مرادی رئیس شبکه و جمعی از اعضای کانون بسیج جامعه پزشکی محفل انس با قرآن برگزار کرد . قاری قرآن این محفل معنوی و عرفانی میرزایی بود.

شکستگی کشکک زانوی بیمار با موفقیت بازسازی شد

در تاریخ ۲۳/۱۰/۹۱ بیمار پسر جوانی بود که در اثر زمین خوردگی دچار شکستگی همراه با جابجایی شدید کشکک زانوی چپ شده بود به طوری که زانو در اثر خونریزی کاملاً متورم دردناک شده بود . دکتر رسول خوشنواز جراح جترال این بیمارستان بیمار را تحت عمل موفقیت آمیز ORIF = Open Reduction and Internal Fixation قرار داده و کشکک زانو بیمار را بازسازی نمود.

دکتر رسول خوشنواز پارگی روده و کبد بیمار را ترمیم کرد

دختر بچه ۶ ساله ای که در اثر تصادف دچار خونریزی شکمی به علت پارگی کبد و روده شده بود ، بعد از انتقال به اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرستان حاجی آباد هرمزگان ، توسط جراح جنرال دکتر رسول خوشنواز مشاوره جراحی شد و با تشخیص به موقع و دقیق و با الطاف و عنایت الهی از مرگ حتمی نجات یافت ……

عمل جراحی بسیار ظریف برداشت ۴ غده از پستان بیمار

در تاریخ ۱۸/۱۰/۱۳۹۱ دکتر رسول خوشنواز متخصص جراحی جنرال ، این عمل بسیار ظریف را با یک برش کوچک در هاله پستان انجام و با تشخیص صحیح و به موقع خود توانست به لطف الهی و عنایت مولی الموحدین علی ابن ابیطالب (ع) ۴ توده و غده را از پستان بیمار خانم جوان ۲۳ ساله خارج کند .

عمل جراحی برداشت توده عروقی لب فوقانی
دکتر رسول خوشنواز متخصص جراحی جنرال ، توده عروقی لب فوقانی خانم ۴۷ ساله را تحت عمل جراحی دقیق و موفقیت آمیز برداشت توده قرار داد و لب بیمار بازسازی شد .

عمل جراحی موفقیت آمیز پارگی طحال
در تاریخ ۶/۱۰/۱۳۹۱ دکتر رسول خوشنواز متخصص جراحی جنرال ، آقای اکبر . ن بیمار تصادفی را به طور اورژانسی تحت عمل جراحی پارگی طحال قرار داد و بیمار از مرگ حتمی نجات یافت .
دکتر حسین قاسمی مشاور رئیس دانشگاه از بیمارستان حاجی آباد بازدید کردند….
در تاریخ ۶/۱۰/۱۳۹۱ دکتر قاسمی ، مشاور دکتر محمد شکاری ( رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ) در معیت دکتر مرادی مدیریت شبکه بهداشت درمان شهرستان و عباس سالاری معاون اداری مالی شبکه بهداشت از بخشهای مختلف اداری و درمانی و کلینیکی بیمارستان بازدید نمودند .

بسیج جامعه پزشکی برگزار کرد ……
بیمارستان ما در دهه اول محرم با برگزاری مراسم صبحگاهی زیارت عاشورا که توسط بسیج جامعه پزشکی برگزار شد ، احیا گر پیام عاشورا و قیام امام حسین (علیه السلام ) در راستای امر به معروف و نهی از منکر شد .

تزریق سلولهای خونی بیمار و درمان نوین زخم بستر
در تاریخ ۱۷/۸/۱۳۹۱ بیمار مرد ۸۲ ساله که در اثر سکته مغزی و عدم تحرک به مدت طولانی دچار زخم بستر در ناحیه پشت ساکروکوکسیکس شده بود. طی دو مرحله تحت عمل جراحی موفقیت آمیز توسط دکتر خوشنواز جراح جنرال در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) این شهرستان قرار گرفت .
عمل جراحی موفق پیوند ناحیه آسیب انگشت و ناخن بیمار
درتاریخ ۱۶/۸/۱۳۹۱ پسر بچه ای ۴ ساله با ماندن انگشت سوم دست راستش بین درب فلزی و آسیب استخوان ، پوست و بافت نرم در حد قطع شدگی انگشت ، توسط دکتر رسول خوشنواز جراح جنرال تحت عمل جراحی زیبا و موفق پیوند ناحیه آسیب دیده قرار گرفت.

انجام عمل جراحی پیوند دقیق و ظریف مجدد لوله های رحمی
خانم ۳۸ ساله که ۱۱ سال پیش تحت عمل بستن لوله های رحمی همراه با چیدن این لوله ها قرار گرفته بود ، درتاریخ ۱۵/۸/۱۳۹۱ توسط دکتر خوشنواز

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=77112
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,434 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل