تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 507895
تاریخ انتشار:شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در جلسه شوراى فرهنگ عمومى هرمزگان مطرح شد؛

انتقاد ها براى رفع ایرادات است، نه تخریب/ هرمزگان دارای بالاترین هم زیستی هم‌گرایانه مذاهب است

جلسه شوراى فرهنگ عمومى استان هرمزگان صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى در محل دفتر نماینده ولى فقیه استان هرمزگان برگزار شد.

انتقاد ها براى رفع ایرادات است، نه تخریب/ هرمزگان دارای بالاترین هم زیستی هم‌گرایانه مذاهب است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جلسه شوراى فرهنگ عمومى استان هرمزگان صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى در محل دفتر نماینده ولى فقیه استان هرمزگان برگزار شد.

هرمزگان دارای بالاترین هم زیستی هم‌گرایانه مذاهب است

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان، اظهار کرد: استان هرمزگان همواره از دیرباز تا کنون از زوایای بسیاری برای نظام و میهن اسلامی مهم و محترم بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان هرمزگان به لحاظ راه های ارتباطی ایران، سپردفاعی و همچنین حفظ استقلال کشور و فرهنگ بسیار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

صالحی تصریح کرد: اگر یک زمانی اقتصاد یا سیاست مبنای توسعه اجتماعی به حساب می آمد امروز سرمایه‌های اجتماعی مبنای توسعه اجتماعی بوده و کشوری که می تواند از این سرمایه‌ها استفاده کند به توسعه خواهد رسید.

وی اظهار کرد: پایه ظرفیت‌سازی در توسعه اجتماعی فرهنگ است که سرمایه اجتماعی را کشف می‌کند و در اختیار توسعه اجتماعی قرار می‌دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: فرهنگ مبنای توسعه اجتماعی است و تحقق توسعه اجتماعی نیازمند متناسب بودن شرایط لازم است در غیر این صورت، حرکت یا صورت نمی‌گیرد یا به کندی انجام می‌شود.

صالحی گفت: آن چیزی که به عنوان شورای انقلاب فرهنگی در تکمیل شورای فرهنگ عمومی است یک شبکه مویرگی گسترده در سراسر کشور است و این شبکه گسترده تنها شبکه در اختیار است که می‌تواند برنامه‌ریزی‌های کلان در سطح کشور و استان را با نگاه هم‌افزایی و تقویت بنیان‌ها را انجام دهد.

وی با بیان این که در پژوهشگاه فرهنگ و ارشاد فرهنگ اجتماعی کشور را به شکل ملی پایش می‌کنیم، خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی که انتظار می‌رود جریان توسعه استان انجام دهد این است که رصد پایش اجتماعی اش از کشور دقیق‌تر باشد.

جامعه به طور مداوم به آموزش فرهنگ عمومی نیاز دارد

فریدون همتی، استاندارد هرمزگان نیز در جلسه فرهنگ عمومی استان هرمزگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: شوراى فرهنگ عمومى باید به سمتى پیش برود که وضع موجود جامعه را شناخته، ارزیابى و فرصت ها و تهدیدات را شناسایى کند و با تاکید بر ظرفیت فرهنگى استان هرمزگان تصمیمات اتخاذ شود.

استاندارد هرمزگان با بیان اینکه پدیده‌های جدید که امروز همه جامعه را درگیر کرده باید برای آن برنامه‌ریزی کرد که یکی از آن‌ها بخش فضای مجازی است، گفت: جامعه به طور مداوم به آموزش فرهنگ عمومی نیاز دارد همان طور که ما دائما نیاز به آموزش داریم.

همتی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی باید قدرت هماهنگ کردن متناسب با ظرفیت‌های مردم را داشته باشد چنان چه ما امروز سازمان‌های فرهنگی کم نداریم و باید همه ظرفیت‌ها پای کار آورده شود و اگر این سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی راهبری شوند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی اضافه کرد: گاهی در یک نقطه مسئله ای به وجود آمده که مسئله مهمی است اما انتشار آن هم نشر منکر است، مانند فیلم های پخش شده در فضای مجازی از جزیره هرمز.

استاندارد هرمزگان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت عظیم مردمی موجود در هرمزگان به نحو احسن استفاده کرد، خاطر نشان کرد: جامعه همواره نیازمند آموزش و یادگیرى است و بنابراین اعضاى این شورا باید قدرت هماهنگى داشته و با شناخت وضع موجود و متناسب با ظرفیت مردم تصمیمات مورد نیاز را بگیرد.

تحقق مطالبات فرهنگی را دنبال خواهیم کرد/دانشگاهیان نقطه امیدم هستند

حجت الاسلام محمد عبادى زاده، نماینده ولی فقیه هرمزگان در این نشست گفت: ضمن تشکر از ریاست شورای فرهنگ عمومی سابق که سال ها مسئولیت شورا را برعهده داشتند و با ارزوی سلامتی و موفقیت براى وی، امیدواریم فعالیت های ارزنده اى در استان هرمزگان داشته باشم.

نماینده ولی فقیه هرمزگان با بیان اینکه حوزه فرهنگ حوزه ای است که باید خود را در تمام تارو پود جامعه نشان دهد، حوزه هاى مختلف نیازمند پیوست فرهنگى و توجه ویژه به آن است، افزود: آنچه در مرحله جدید از همکاران خود تقاضا دارم این است که توجه هرچه بیشتر به کارگروه های این شوراست که در اولویت های بنده در این شورا است، توجه بیشتری شود.

عبادى زاده بیان کرد: باید اعضای حقوقى و شخصیت های فرهیخته در حوزه های مختلف کمک کنند و از بدنه دانشگاه ها و حوزه هاى علمى کارشناسى هاى مورد نیاز استفاده شود تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وى با اشاره به اینکه برنامه هاى آینده شورا مستند خواهد بود و تنها در مرحله گفت و گو های ساده نخواهد ماند،تصریح کرد: ماموریت دوم ما نمایندگان ولی فقیه این است که نباید با کارهای تشریفاتی پیش برویم، ماموریت سنگینی برعهده ما است.

نماینده ولى فقیه استان هرمزگان گفت: در گام دوم با نقشه راه مشخص شده از پیش، جلو نخواهیم رفت؛ با تمام صاحب نظران نقشه راهی در تمام حوزه ها برنامه ریزی خواهد شد.

عبادى زاده با بیان این که دانشگاهیان نقطه امیدم هستند، خاطر نشان کرد: مطالبات را در عرصه های مختلف از دالان شورای فرهنگ عمومی دنبال خواهم کرد.

شوراى فرهنگ عمومى مهم ترین رکن تصمیم گیرى است

احمد مرادى، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شوراى اسلامی در جلسه شوراى فرهنگ عمومى استان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى، اظهار کرد: شوراى فرهنگ عمومى مهم‌ترین رکن تصمیم‌گیری در استان است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شوراى اسلامی با بیان اینکه نمایندگان موظف‌اند گزارش‌های این جلسه را به مجلس ارائه دهند، گفت: اگر می‌خواهیم خروجی خوبى داشته باشیم باید از تشریفات فاصله گرفته و تصمیمات منطبق بر منطق و کارشناسی شده باشد و پیگیری‌های مستمر اتفاق افتد.

مرادى افزود: در استان باید در موزه فرهنگى با حساسیت کار را دنبال کرده و از ظرفیت‌ها استفاده و حمایت و پشتیبانی وزارت فرهنگ همراه خود داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حقیقت هر تصمیمى در حوزه فرهنگى گرفته شود مسئولیتش با وزیر است. ما هرچقدر از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد حمایت شویم به همان میزان خروجی‌ها بهتر خواهد بود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شوراى اسلامی تصریح کرد: تا نتیجه موضوع پیشین مشخص نشود، سراغ مسئله بعدی نرویم. ما به‌عنوان نمایندگان مردم آمادگی داریم تلاش کنیم دغدغه جامعه در زمینه‌های مختلف کم شود.

مرادى خاطر نشان کرد: مشکلات فراوانى در زمینه‌های مختلف وجود دارد که باید باهمت همه ما رفع شود. همچنین از حضور روسا دانشگاه‌ها قدردانى کرده زیرا حضور این افراد در این جلسات شوراى فرهنگ عمومى بسیار مفید است .

انتقاد ها براى رفع ایرادات است، نه تخریب/در بسیاری از جلسات تنها مطالب بیان می‌شود

حسین هاشمى تختى، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شوراى اسلامى صبح امروز در جلسه شوراى فرهنگ عمومى استان هرمزگان، اظهار کرد: همه ما در هر جایگاهی به دنبال رفع ایرادها و کمبودها هستیم و اگر نقدی داریم باید منصفانه باشد و بر این مبنا نقص‌ها برطرف شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شوراى اسلامى با بیان اینکه اگر تذکر و نقصى مطرح می‌شود براى رفع مشکل است، افزود: امیدواریم در این فضا اقدامات مؤثری برای کشور انجام دهیم.

هاشمى تختى گفت: هرمزگان فضاى کار و فعالیت فرهنگى بسیارى دارد و با توجه به شرایط موجود در دولت باید به این اندیشید که چگونه مشکلات را رفع کنیم و در حوزه فرهنگ عمومی باید به این فکر کرد که فعالیت به چه گونه‌ای باشد که به نتایج خوب دست‌یافت.

وی با بیان اینکه معتقدیم اگر کارها با کارشناسى پیش رود بسیارى از مشکلات حل خواهد شد، افزود: در بسیاری از جلسات تنها مطالب بیان می‌شود، اما اتفاقی نمی‌افتد و یکی از نگرانی‌های ما فراهم نبودن زمینه است و هفته گذشته جلسه‌ای با بانوان بسیج داشتم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شوراى اسلامى ادامه داد: گفته می‌شود اگر به حوزه گردشگرى توجه سود دیگر نیازی به فروش نفت نبوده اما گردشگرى در کشورمان باید به شکل فرهنگى و اسلامى باشد نه به آن شکل که در حال حاضر دیده می‌شود.

هاشمى تختى خاطر نشان کرد: استان هرمزگان تلاش‌های فرهنگی زیادى می‌طلبد و ما آمادگى این را داریم که بر اساس منشور رهبر معظم انقلاب اسلامى گام دوم را پیش ببریم .

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=507895
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,661 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی