انتقاد نماینده فلسطین از سرقت 2 میلیارد دلار اموال ایران توسط آمریکا
+ پ -
انتقاد نماینده فلسطین از سرقت ۲ میلیارد دلار اموال ایران توسط آمریکا
طی سخنانی در اجلاس بین‌المجالس‌ آسیایی مطرح شد

انتقاد نماینده فلسطین از سرقت ۲ میلیارد دلار اموال ایران توسط آمریکا

نماینده فلسطین در افتتاحیه اجلاس بین المجالس آسیایی نسبت به سرقت ۲ میلیارد دلار اموال ایران توسط آمریکا انتقاد کرد و گفت: تصمیم دولت آمریکا در واقع یک تصمیم علیه مقاومت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «زهیر صندوقه» نماینده فلسطین طی سخنانی در افتتاحیه اجلاس بین‌المجالس آسیایی که در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، با اشاره به سرقت ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران توسط آمریکا اظهار داشت: آمریکا نیروهای خودش را در سال ۱۹۸۲ میلادی برای یاری بخشیدن به اسرائیلی‌ها به بیروت فرستاد اما آن زمان گروه‌هایی وجود داشتند که توانستند پاسخ آمریکایی‌ها را بدهند و موجب شد متجاوزان آمریکایی کشته شوند.

وی افزود: اما حالا دادگاه عدالت آمریکا ایران را به پرداخت ۲ میلیارد دلار غرامت جریمه کرده است در حالیکه ایران برای جلوگیری از هجوم آمریکا، کمک کرد، این تناقض در رفتار آمریکا محسوب می‌شود، هم‌اکنون اسرائیل در فلسطین منطقه مسکونی باقی نگذاشته است ولی تاکنون ندیده‌ایم که هیچ زبانی در آمریکا اقدام اسرائیلی‌ها را محکوم کند، این تصمیم دیوان عالی‌ آمریکا علیه مقاومت است و افتخار ما در این است که در همین مسیر پیش رویم و باید بدانیم هرگز نمی‌توانیم سرزمین‌هایمان را آزاد کنیم جز با مقاومت و ایستادگی.

نماینده فلسطین همچنین خاطرنشان کرد: سرمایه‌داران ظالم هیچ موضوعی برایشان مهم نیست جز خسته کردن ما و ایجاد فتنه بین ما تا بتوانند بر ما و بر موقعیت استراتژیک ما حاکم شوند.

وی خاطرنشان کرد: داعش را آنها آوردند، هم‌اکنون جبهه النصره در مرزهای جولان حضور دارد اما آیا تاکنون دیده‌اید موشکی به پایگاه‌های صهیونیست‌ها پرتاب کند در حالیکه صهیونیست‌ها مجروحین آنها را مداوا می‌کنند، قطب‌نماهای زیادی گذاشتند تا اسرائیل بتواند بر ما و بر میراث فرهنگی ما حاکم شود، آنها می‌خواهند هویت فرهنگی ما را از بین ببرند و ما را تبدیل به آنچه خودشان می‌خواهند،‌بکنند.

«زهیر صندوقه» همچنین گفت: تا زمانی که ایران، چین و کشورهای بزرگ آسیایی باشند، ما به هیچ وجه تسلیم نخواهیم شد، آنچه با زور گرفته شده با زور پس گرفته می‌شود. البته مذاکراتی داشته‌ایم اما نتیجه‌آی نداشته است، ما باید بنگاه‌های رسانه‌های اسرائیلی‌ها را که به دنبال ایجاد تفرقه بین امت واحده هستند را ببندیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff