تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 348171
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱| تعداد نظرات :۱ دیدگاه
پ
در راستای محقق نشدن خواسته های مردم در هفته دولت:

انتقاد شدید رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام«ره» از بخشدار توکهور-هشتبندی/راه های خاکی روستا مورد رضایت مردم نیست

رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام«ره» با گلایه ای شدید از بخشداری با این عنوان که راه های خاکی روستا مورد رضایت مردم در هفته دولت نیست،گفت: وجود شبکه ارتباطی و راه‌های مناسب از شاخص‌های توسعه هر جامعه‌ای است که می‌تواند در رشد و توسعه عرصه‌های مختلف یک منطقه نقش بسزایی داشته باشد.

انتقاد شدید رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام«ره» از بخشدار توکهور-هشتبندی/راه های خاکی روستا مورد رضایت مردم نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، ابراهیم کمالی رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام«ره» گفت:این روستا با جمعیتی قریب به ۳۰۰۰نفر و ۵۶۵ خانوار طبق آمار سال ۹۰ (معادل ۱۱ روستای ۵۰ خانواری) ، پذیرای قریب به ۲۰۰۰ نفر جمعیت مهاجر با سکونت ۹ ماهه و هزار هکتار سطح زیر کشت (قطب کشاورزی بخش) یکی از روستاهای شاخص بخش توکهور-هشت بندی بوده که یازده شهید سرافراز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام«ره» افزود: این روستا در کنار خدماتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن ارائه کرده است همچنان دارای مشکلاتی بوده که یکی از آنها راه های خاکی روستاست که در سال ۱۳۹۵ شورای اسلامی روستا با توجه به وسعت و پراکندگی محلات به این نتیجه رسید که راه های مواصلاتی محلات را در اولویت پیگیری های خود قرار دهد.

 

کمالی عنوان کرد: بنابراین شورای اسلامی روستا در اولین اقدام، پیگیری هایش را با ارائه ی مصوبه ، نامه های اعلان اولویت و دیدارهای مکرر با بخشدار محترم شروع کرد و از وی درخواست نمود در خصوص زیر سازی و اجرای آسفالت راههای مذکور پیگیری ها و همراهی های لازم را معمول و بعنوان اولویت بخش به ادارات مربوطه ارسال نماید .

 

وی تاکید کرد: بدلیل اینکه در سطح بخشداری در خصوص زیرسازی راه های مذکور نتیجه ای گرفته نشد و از آنجایی که زیرسازی حدود ۱۰ کیلومتر از جاده های روستا در توان دهیاری نبود طی درخواستی از استاندار محترم درخواست مساعدت گردید که خوشبختانه با شرایط ویژه ای که این روستا از لحاظ وسعت و پراکندگی محلات و جمعیتی معادل ۱۱ روستای ۵۰ خانواری داشت، استاندار محترم دستور زیرسازی راه های مذکور را صادر و کار زیرسازی راه های مذکور آغاز گردید که در این خصوص نقش آقای علی رئوفی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری به عنوان کسی که به ریز مشکلات این روستا و شرایط ویژه آن آگاه بود تعیین کننده و کارگشا بود و همراهی جناب آقای ضرغامی مدیرکل محترم امور شهری-روستایی و شوراهای استانداری به اجرای پروژه کمک ویژه ای نمود.

 

کمالی یاد آور شد: در خصوص اجرای آسفالت جاده های مذکور با تاکید مجدد از بخشداری درخواست گردید که مدافع پروژه های این روستا در کمیته برنامه ریزی باشد ودر کنار این پیگیری، شورا پیگیری هایش را درسطح استان و شهرستان ادامه داد و در نهایت فرماندار ویژه میناب با توجه به شرایط ویژه روستا پذیرفتند که پروژه ی راههای این روستا را در کمیته برنامه ریزی مطرح ودرباره آنها تصمیم گیری شود ودر روز کمیته برنامه ریزی با عنایت ویژه فرماندار محترم و همراهی نماینده ی اداره کل راه وشهرسازی جز اولویت های اجرا قرار گرفت.

 

 

photo_2016-08-24_14-22-56

 

 

رئیس شورا اظهار کرد: در جلسه ای که برای انعقاد توافقنامه پروژه های مذکور بین فرمانداری واداره کل راه وشهر سازی تشکیل گردید و آقای بخشدار که بعنوان پیشنهاد دهنده پروژه های این بخش در آن جلسه شرکت کردند متاسفانه با آوردن پروژه ی راههای روستای مجتمع امام (ره) در این قرارداد مخالفت کرده وآن را از گردونه اجرا خارج نمود و با پیگیری مجدد شورا و درخواست اداره کل مبنی بر نامه اولویت از فرمانداری میناب، به دستور فرماندار محترم، نامه اولویت پروژه مذکور به تاریخ ۱۳/۵/۹۵زده شد وعلاوه بر ارسال به اداره کل یک نسخه به بخشداری جهت اطلاع وپیگیری های لازم اعلام گردید .

 

وی تصریح کرد: در اینجا نیز بخشداری دست از کارشکنی خود برنداشتند ودر لیستی که در تاریخ ۱۶/۵/۹۵ تحت عنوان لیست پروژه های زیرسازی و آماده آسفالت راههای روستایی بخش توکهور شهرستان میناب به اداره کل راه و شهرسازی ارسال می کنند از ۹ کیلومتر راه اعلامی شورا فقط به ناچار ۵/۲ کیلومتر را در این لیست قرار می دهند، در صورتی که راه های زیر سازی شده ی سایر روستاها را بطور کامل ارسال می نمایند.

 

کمالی بیان کرد: البته بخشداری در پاسخ اعتراضی که ازجانب شورا به این اقدامش وارد گردید اعلام کردند این لیست ارسالی همه آن پروژه هایی است که مدیر کل محترم در سفری که به بخش داشتند مصوب کرده بودند اما زمانی که شورا این موضوع را از یکی از مسئولان مربوطه در اداره کل راه وشهر سازی پیگیری نمودند خلاف ادعای بخشداری اثبات گردید، زیرا وی بیان کرده بود لیست مذکور ، لیست پیشنهادی بخشدار به اداره کل است نه مصوبات مدیر کل محترم، بنابراین کارشکنی و مخالفت بخشداری در این مرحله نیز محرز گردید.

 

رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام«ره» گفت: با این توضیحات داده شده بخشداری باید پاسخ دهند که:

 

۱- آیا در قبال این کارشکنی ، فکر نکردند که مردم این روستای ولایتمدار را نسبت به خدمات دولت محترم بدبین و ناراضی می کند وآنها از خود سوال می کنند که چرا دولت محترم در روستاهای مشابه ، خدمات راه سازی را انجام می دهد واین روستا از این خدمات محروم می ماند ؟ آیافکر نکردند که هزینه این اقدام نسنجیده را باید دولت پرداخت کند؟

 

۲- آیا بخشداری در قبال این مخالفت و کارشکنی فکر نکرده اند وقتی مسئولان استانی از استاندار محترم گرفته تا معاونین محترم ایشان و فرماندار ویژه نسبت به پروژه این روستا نظر موافق داشته و خبر این همراهی و موافقت نیز به مردم رسیده بود مردم این روستا به این ذهنیت برسند که مسئولان قول دادند اما به قول خود در قبال این روستا عمل نکردند آیا هزینه این مخالفت نابجا را مسئولان ارشد شهرستان و استان باید پرداخت کنند؟

 

۳- آقای بخشدار در قبال این مخالفت و کارشکنی توضیح دهند که آیا ایشان هیچ وظیفه ای در قبال مردم ولایتمدار، شهید پرور و همیشه در صحنه کلان روستای مجتمع امام (ره) نداشته اند؟ وآیا حق این مردم مخالفت و کارشکنی و سد شدن در جهت رفع مشکلاتشان از جانب بخشدار بوده و یا اینکه بخشدار محترم موظف بودند از حق مردم دفاع کنند؟

 

 

کمالی با تبریک هفته دولت به دولتمردان بویژه استاندار محترم ومردمی ، معاونان و فرماندار ویزه شهرستان میناب خاطر نشان کرد: اینها پرسش هایی است که بخشداری می بایست پاسخ آنها را به روشنی بدهند و در اینجا باید اذعان نمود به لطف پروردگار با توجه به نظر مساعدی که استاندار و دیگر مسئولان مربوطه در استانداری و فرماندار ویژه و محبوب نسبت به این پروژه دارند مردم ولایی و شهید پرور این روستا از این خدمات دولت محترم نیز برخوردار خواهند شد اما مخالفت و کارشکنی این نهاد از نمایندگان دولتی در بخش توکهور-هشتبندی فراموش نخواهد شد.

 

 

انتهای پیام/ت

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=348171
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

One comment on “انتقاد شدید رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام«ره» از بخشدار توکهور-هشتبندی/راه های خاکی روستا مورد رضایت مردم نیست

  1. جناب آقای قنبری بخشدار از معدود افراد ی بود که در طول فعالیت خود انرژی اش را بجای خدمت به مردم صرف حاشیه ها کرد و به دلیل داشتن مشاوران کوته فکر بجای خدمت به مردم در مقابل مردم ایستاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی