انتقاد رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان از دولت/چرا هرمزگان استاندار بومی ندارد
+ پ -
انتقاد رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان از دولت/چرا هرمزگان استاندار بومی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با انتقاد از دولت افزود: چرا سهم بهره وری و بهر‌ه‌ مندی از نیروی انسانی در هرمزگان بسیار کم است با وجود احترام به جادری اما به دولت انتقاد داریم که چرا در کل کشور استاندار آن بومی است اما فقط دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان استاندار غیر بومی دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ حسین هاشمی تختی،  رییس مجمع نمایندگان هرمزگان پنجشنبه شب در نشست شورای اداری استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد افزود: اقتصاد مقاومتی متجلی شده در جهش تولید و رفع موانع اقتصادی و مردم باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی پای کار بیایند و ما نیز باید مشارکت مردم را بالا ببریم.

 

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان ما نباید کار و شغل را به میز محدود کنیم ؛ تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی این است که ما نمی توانیم هدایت کنیم همان طور که مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفته بودند آمادگی داریم پول و تسهیلات در اختیار مردم بگذاریم که مردم کار اقتصادی بکنند اما باز هم مردم کار اقتصاد مقاومتی انجام نمی دهند که بنده دو اشکال اینجا میبینم که یکی از اشکالات این است که مردم پول را می گیرند و در جای دیگر مصرف می کنند و در اینجا دستگاه های اجرایی نظارت ندارند.

 

هاشمی تختی بیان کرد: ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که از ظرفیت و توان و پتانسیلی که مردم هرمزگان دارند استفاده کنیم که یک حرفی را از طرف بنده در استان هرمزگان مطرح کرده بودند که متخصص نداریم که این کذب است ما دارای متخصص های زیادی داریم که از آنها استفاده نکردیم که روی دستمان مانده است.

 

وی در ادمه اظهار کرد: هرچند پیش از این گفته ام به عنوان مثال برای اداره بنادر نیروی متخصص نداریم اما این به معنی آن نیست که در زمینه های دیگر توان نیروی انسانی بومی ضعیف است.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با انتقاد از دولت افزود: چرا سهم بهره وری و بهر‌ه‌ مندی از نیروی انسانی در هرمزگان بسیار کم است با وجود احترام به جادری اما به دولت انتقاد داریم که چرا در کل کشور استاندار آن بومی است اما فقط دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان استاندار غیر بومی دارند.
هاشمی تختی گفت: باید از ظرفیت نیروی انسانی و منابع نیروی انسانی استان هرمزگان دولت بیش از این به آن توجه کند که این جز انتظارات و مطالبات ما است ودر استان هرمزگان صنایع داریم از همه ظرفیت های استان استفاده می کند اما استان بهره مند نیست .

 

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت صنایع استان هرمزگان باید در چهار حوزه به استان کمک کند که از جمله  ورزش، درمان ،آموزش و فرهنگی است که باید این دستگاه هایی که در کنار ما هستند باید بتواند به مردم استان ما کمک بکند.

 

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان بیان کرد: استان هرمزگان مهاجر پذیر است از اکثریت نقاط کشور نیرو داریم و این هم جای تاسف دارد که جمعیت استان ما یک جمعیت مشخصی است اما هنگام آمار گیری ، کلی از از این جمعیت جای دیگر آمار آن می برند به همین دلیل ما نمی توانیم یک برنامه ریزی درستی داشته باشیم .

 

نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: جمعیت بیکار در استان هرمزگان زیاد داریم اما از توان نیروی استان کمتر بهره گیری می شود.

 

هاشمی تختی با بیان اینکه استان هرمزگان استانی تجاری است؛ خاطر نشان کرد: در بحث کالا باید فرمایشات مقام معظم رهبری آویزه گوشمان کنیم ، مبارزه با قاچاق، برخورد و گرفتن دو تا کیسه برنج و دو تا پاکت چایی و… نیست و جای تشکر داره از دستگاه های امنیتی و انتظامی که رویکرد آنها به سمت برخورد با قاچاق کلان و سازمان یافته است اما گاهی اوقات در زیر دست ها برخوردی صورت می گیرد که نتیجه درستی نداریم.

 

وی به مشکلات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: هر ساله ما این مشکل را داریم که در فصل تولید محصولات کشاورزی، کشاورزان باید گوجه فرنگی را در خیابان بریزنند چرا دولت و مسئولان یک برنامه ریزی درستی ندارند که قبل از اینکه این اتفاق بیفتد ما به دنبال درمانش باشیم .

خودکفایی از ضروریات فرهنگ اقتصاد مقاومتی است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در نشست شورای اداری هرمزگان که با حضور وزیر کشور برگزار شد؛ اظهار کرد: تلاش همه دستگاه ها به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است و خودکفایی از ضروریات فرهنگ اقتصاد مقاومتی است و همه ما باید اهمیت خودکفایی را درک کنیم و با تلاش و برنامه ریزی در جهت تحقق آن گام برداریم در حال حاضر در بیشتر موارد خودکفا نیستیم .

 

وی تصریح کرد: باید به جای تکیه بر چاه های نفت بر فکر و قدرت خویش تکیه و اعتماد کنیم و از نعمات و امکانات موجود به منظور تحقق خود کفایی بهره بگیریم که در این شرایط فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه می شود و سیاست های اقتصاد مقاومتی بدون توجه به ظرفیت ها و منابع کشور محقق نمی شود و فرهنگ اشتغال در کشور باید از پشت ‌میزنشینی به سمت و سوی خود اشتغالی و تولید هدایت شود.
امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: تشویق جوانان جامعه به کار و تلاش برای پیشرفت کشور با الگوسازی مناسب میسر است و بی‌تفاوتی به قانون و برنامه‌ریزی‌های دولت عامل عقب‌رفت جامعه می‌شود و در عین حال دولت نیز باید در سیاست‌های مختلف خود همواره ملاحظات امور مردم را داشته و اجازه واردات بی‌رویه را به منظور حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان داخلی ندهد.

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه به تازگی درگیری شدیدی میان کشتی‌سازی و کشتیرانی در استان هرمزگان به‌وجود آمده که این دعوا با سفارش ساخت کشتی به کره جنوبی بروز کرده است ؛ افزود:از یک سو کشتی‌سازی ادعا می کند ما توان ساخت این کشتی‌ها را داریم و از سوی دیگر،کشتیرانی این توانمندی را انکار می کند.

 

وی بیان کرد: حمایت از تولید ملی با ادعا نمی شود و همه ی ما به جای کالای ایرانی از جنس خارجی استفاده می کنیم و نیاز جامعه را باید خود مردم برآورده کنند و در غیر این صورت نتیجه همین می شود که سجاده و مهر نماز و تخم مرغ و سنگ قبر را باید از چین وارد کنیم و به تازگی هم شنیده ایم که دستگاه مرده شور را از چین وارد می کنند که امیدواریم این خبر دروغ باشد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

 • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
 • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
 • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
 • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.
  1. علی
   شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵

   استاندار فارس هم غیربومی است


fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff